1.2 COMFORT MU 1.4 HIGHLINE MI? TAVSİYE

trx

Üye
İsim
CAN
Merhaba arkadaşlar. 
Geçen yıl sıfır km 1.4 comfortline golf almıştım. Aracı bir kaç nedenden dolayı satmıştık. Şimdi yine golf alacağım. 2 araç arasında kaldım, fikirlerinizi bekliyorum. 

Öncelikle para konusunda sıkıntı olmamasına rağmen, 80000 tl nin üzerine çıkmayı düşünmüyorum. Yeni araç sipariş edip, 2 ay beklemekte istemiyorum.
Şu an halihazırda 2 adet golf var. 

1.2 TSI Comfortline Manuel + Sürüş + Işık Paketi --> 69000 
1.4 TSI Highline Manuel + Cam tavan --> 81000

1.2 motoru test ettim, gayet tatmin edici performansı var. Bağımsız süspansiyon farkını test sürüşünde hissedemedim ama normal kullanımda nasıl olur bilemiyorum. 
Açıkçası hız sabitleme,park sensörü,bluetooth gibi donanımlar, benim isteklerimi yeterince karşılıyor.
Daha önceki 1.4 aracımda hız sabitleme yoktu ve eksikliğini hissediyordum.
6,5 media,17 inç jant,cam tavan gibi highline da olan donanımlar işin biraz daha lüks kısmı gibi geliyor, yani olmasa da olur. 
Tahminen en az 2 yıl aracı değiştirmem diye düşünüyorum.

Siz bu 2 araç arasında seçim yapacak olsanız hangisini seçerdiniz fikir verebilir misiniz? 

@trx hoşgeldiniz,

aynı ikilemde kalmış biri olarak;

highline artıları

+2.elde geri alabileceğiniz nadir opsiyon : camtavan

+bağımsız süspansiyonun getirdiği konfor ve güvenlik

+2.elde en çok tercih edilen donanım : highline+camtavan

+standart opsiyonlar

+değerini koruyan yatırım

highline eksileri

-yıllık vergi/birazcık yakıt/kasko/ başlangıçta ödenen motor farkı

ben dsg aldığımdan comfortline opsiyonlarla 80 binin üzerine çıkıyordu ve highline seçtim, siz manuel aldığınızdan 69 bin fiyat yönünden cazip duruyor, camtavan olmazsa olmaz değilse comfortline'da alınabilir... golf golf'dür...

Bana kalırsa iki ay beklemeyin.

Göreceği zamlar alacağı indirimi karşılamaz....

Euro dalgalı seyir izliyor zaten..

Yarın ne olacağını bile bilemeyiz.

Bana kalırsa fiyat da güzel... Araç hazırsa alınır. 

Eğer aradaki 3-5 Bin lira fark olursa bile kullandığınız 4 aylık keyfe ve zevke karşılık bağışlarsınız olur biter....

Highline, Highline'dır.

Comfortline ne kadar doldursanız da "highline ayarında" veya "Highline  gibi" olur ama Highline olmaz satarken...Comfortline donanımda satılır...

Hayırlı olsun kararınız 

@magic değerli hocam çok teşekkür ederim. dediklerinize aynen katılıyorum. 

@silvershadow değerli hocam evet araç hazır, bugün yarın alacağım. teşekkür ederim yorumlarınız için 

bütçe sorun değilse tek adres highline.

Bencede bütçe varsa Highline  :'(

@trx eğer 1.2 sizi mennun edecekse boşa para vermeye gerek yok derim

Cam tavan hıghlıne herzaman keyif verir satarken de daha rahat satılır.Comfort alıp biraz meraklıysanız arabalara led stop Bi Xenon 17 jant vs.yaptırmaya kalksanız vakit ve nakit yönünden yorar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu fiyatı hangi bayiden aldınız acaba? Öğrenebilir miyim?

Geri
Üst Alt