1.2 COMFORT MU 1.4 HIGHLINE MI? TAVSİYE

Kesinlikle Highline, sonra çok pişman olursunuz benim gibi. Şimdi kıyamıyorum da satmaya bekliyorum MK8'i.

Şimdiden hayırlı olsun inşallah.

ben benzer durumda confortline almıstım. 1.2 TSI surus+ısık+cam tavan var benim aracımda manuel. ve bu sekilde highline olmasa da olur diyorum aslında. cunku ozellik guvenlik gorsel v.s. acıdan zaten yeterince tatmin ediyor. Golf Golf tür hocam
1.4 TSI Highline Manuel + Cam tavan --> 81000

birbuçukuncu el (yani 1 yaş civarı araç ikinci el sayılmaz) ACT highline cam tavan araçlar var. Hatta forum üyelerinin tertemiz araçları oluyor yıkatınca sıfırından ayırt edilemeyecek nokta boya olmayan. Onlar 80 civarına bulunabilir. 1.4 ile ACT arasında dağlar kadar fark var. 1.2 ile 1.4 arasında fark 15 bg 30 nm. ACT ile düz 1.4 arasında 25 bg 50 nm tork fark var. 

değerli arkadaşlar, yorumlarınız için teşekkür ederim. 1.4 highline da karar kıldık. kazasız belasız bineriz inşallah. 

hayırlı olsun, bence comfortline üzerinde bir kaç ekstra donanım eklenmesi ile yeterli olunacağı kanaatindeyim. cam tavan, konfor ve sürüş paketinin yanında katlanır aynalar ile bence ideal. 12. tsi motor mu 1.4 mü derseniz bu motor teknolojisinde 1.2 yeter ama başka markalarda 1.4 derim. golfün 1.2 si 110 bg, hızlanma oranları biri 9.9 diğeri 9.3 yani çok da büyük bir fark yok bence. öyle beni kimse geçmesin, geçen olursa hemen sollamam lazım diyorsanız kanınız hızlı akıyorsa gençlik ateşi yüksekse 1.4 tsi. ben 1.2 tsi kullanıyorum gayet çekişi sağlam sessiz ve az yakıt. ayrıca vergi avantajı da var. yakıtı bir miktar daha az yakıyor olması da artı. tabi highline almaksa niyet 1.2 tsi da bu donanım seçeneği yok o zaman tek seçenek 1.4 tsi yada 1.6 TDI...

Ben dolusundan bir comfortline aldım. Aynı paraya Highline alabiliyordum ama onda cam tavan durban ve spor süspansiyon olmuyordu. Limitiminde sonundaydım. Ben donanımı seçtim. çokta memnunum Can'ım golfüm  :mad:

@trxbir 1.2 tsi kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ediyorum benim aracım da gayet dolu bi araç  seçme şansım olsaydı led stop ve katlanır aynayı ekletip kesinlikle 1.2tsi alırdım yine

Comfortline alıcak olsaydım kesinlikle 1.2 TSI alırdım., Comfortline 'da artık zaten; 

-Ön ve Arka park sensörleri (standart) ve buna bağlı olarak "görsel destekli" park pilotu da standart haline geldi., Ayrıca "hız sabitliyeci" standart olmasa da artık doğuş otomotiv tüm Comfortline 'ları hız sabitliyeci ile getirttiğinden dolayısıyla sürüş-konfor paketinin bir parçası olan cruise control ile birlikte geldiğinden ve bunun neticesinde **highline direksiyon** da artık standart haline geldi., kısacası sürüş-konfor paketi de standart

-Connectivity paketi "bluetooth telefon hazırlığı ve usb bağlantısı" (standart) 

Bu standart olan özellikler artık Comfortline 'ı eskisine nazaran daha cazip hale getiriyor., Ayrıca pek çok kimse beğenmese de ben 16" dover jantları da seviyorum., bmw 'de aynı janta para ödeyerek satın alabiliyorsunuz **dikkat** :)  

Ekleyecek olsaydım sanırım ışık-görüş paketi (gerçi bayilerdeki çoğu araçta da artık ışık-görüş paketli) ve Bi-Xenon Basic farları ekletirdim., Daha fazla özellik ve 1.4 Tsı için Highline almak mantıklı.,

Hele ki 1.4  motor comfortline almak sanırım yapılabilecek en saçma şey olurdu., 2. elde Comfortline bakan kimse 1.4 istemez., hemde fiyat bir üst donamı yaklaşıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt