DSG hakkında...

Febi de iyi bir yağ. Mekatronik için duruma göre Febi ya da motul kullanıyorum. Şanzıman için LM kullandım hep.
Araca uygun olarak bu yağ çıkıyor fakat 8100 de dsg uyumlu. Benim araç 2018 bunu mu almam gerekiyor? Youtubedan izlediğim bir videoda bu yağı koyuyorlardı audi a3 dsg araca.

Ekli dosyalar

• IMG_0143.jpeg
    IMG_0143.jpeg
    45.5 KB · Görüntüleme: 12

Araca uygun olarak bu yağ çıkıyor fakat 8100 de dsg uyumlu. Benim araç 2018 bunu mu almam gerekiyor? Youtubedan izlediğim bir videoda bu yağı koyuyorlardı audi a3 dsg araca.
8100F genelde çok yüksek km olduktan sonra kullanılıyor. Biraz akışkanlık farkı var. 300.000 üzerinde ise tavsiye ediyor ustalarım. Değilse 75w uygun diyorlar. Yine de ustanızdan bilgi alın aracın durumunu bilmeden tavsiye vermek anlamsız olur.

Dsg şanzıman yağı alacağım. MOTUL DCTF düşünüyorum, bunu güvenli olarak nereden alabilirim resmi sitede stok gözükmüyor.Tecrübe edenlerin fikirlerine de açığım hangi marka tercih ediyorsunuz ?

Dsg şanzıman yağı alacağım. MOTUL DCTF düşünüyorum, bunu güvenli olarak nereden alabilirim resmi sitede stok gözükmüyor.Tecrübe edenlerin fikirlerine de açığım hangi marka tercih ediyorsunuz ?
Motul, Castrol, Febi … Bu markaların da şanzıman yağları var vag grubu için. Fakat orjinal başka.

Şanzıman yağını kesinlikle orjinal ve yetkili servisten alıp kullanmanızı tavsiye ederim. X bir marka şanzıman yağı ile ile orjinal yağın spesifikasyonları ( kodları ) birebir örtüşüyor olsa da şanzıman bunu fark ediyor zamanla. Yaşanmış acı tecrübeler var. Bunlara istinaden söylüyorum.

2cr Ankara bayii sine yazabilirsin, bayiilikleri vardı, kargo yaparlar illaki. Hatta 2CR Serhat İnci yaz YouTube da en son attığı videoda şanzıman yağı değiştiriyorlardı Golf 7 1.4tsi ın, otomatikler ve manueller aynı yağ kullanıyormuş.

Motul, Castrol, Febi … Bu markaların da şanzıman yağları var vag grubu için. Fakat orjinal başka.

Şanzıman yağını kesinlikle orjinal ve yetkili servisten alıp kullanmanızı tavsiye ederim. X bir marka şanzıman yağı ile ile orjinal yağın spesifikasyonları ( kodları ) birebir örtüşüyor olsa da şanzıman bunu fark ediyor zamanla. Yaşanmış acı tecrübeler var. Bunlara istinaden söylüyorum.
Ustamda motul varmış, genel olarak memnun motul koyanlar. Araç da 65.000de pek sorun olacağını düşünmüyorum. Yeni koyulan motul da max 60.000km kullanılır çok güven olmaz.

Şanzıman yağını değiştim. Usta bundan koydu kuru kavramada bu koyuluyor dedi. Motul dctf yi sordum onlar ıslak kavramalar için dedi. 75 80 olduğu için sorun olmaz diye düşünüyorum. Sizce bir sıkıntı olur mu ? Dctf daha içime siner gibi geldi genelde onu görüyorum.
IMG_0278.jpeg

Ayrıca resmi sitede de dctf öneriyor. Sizce değiştirmeli miyim?
IMG_0280.jpeg

Herkes şanzıman yağı değişiminden bahsediyor,, sanıyorum kuru kavramanın yağının değişim konusunda netleşmiş. Aracım 2016 model, 1,2 tsı 64000 de, DSG sorunsuz, ne zaman değişim önerirsiniz? İzmir'de bu işi iyi yapan bir yer var mı?

sadece şanzıman yağı yetmez robot yağı da değişmeli bende motul ile değiştirmiştim 1.5 sene önce hiç sıkıntı yaşamadım

Şanzıman yağını değiştim. Usta bundan koydu kuru kavramada bu koyuluyor dedi. Motul dctf yi sordum onlar ıslak kavramalar için dedi. 75 80 olduğu için sorun olmaz diye düşünüyorum. Sizce bir sıkıntı olur mu ? Dctf daha içime siner gibi geldi genelde onu görüyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 75904
Bilgisi olan veya tecrübe eden yardımcı olabilir mi ? Uzun süreçte zarar verecekse değiştireceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 75904
vizkozite aynı ise pek sorun olacağını sanmam ancak ustanın dediği ''o ıslak kavramalar için'' olayı yanlış, manual ve dsg araçlara aynı şanzıman yağı yani motul dctf kullanılabiliyor.

Geri
Üst Alt