Golf 8 Tavan aydınlatma ve direksiyon sorunu

yektadogan

Yeni Üye
Araç
Golf 8
Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle. 3 aylık bir golf8 aracım var sıfır almıştım. 3 adet problem yaşıyorum, süreçle ilgili fikirlerinizi almak istedim. İlk olarak klasik pek çok kişinin yaşadığı bileşen koruma sorununu yaşıyorum. Bu sorun devreye girdikten bir süre sonra park sistemi vs hata veriyor. İkinci sorunum taban aydınlatması. Aydınlatma araç çalışmadan önce çalışıyor diyelim ki çoğu zaman takılı kalıyor. Yarım saat yolculuktan sonra park ettiğimde aydınlatma dokunmatiği algılamıyor ve yanmıyor. Servise gittiğim zaman bu iki sorun içinde yazılım güncellemesi beklemem gerektiğini söylediler. Bileşen koruma için mantıklı geldi ama taban aydınlatma için bilemedim.

En önemli sorunum arkadaşlarım direksiyon problemi. Aracı kullanmaya başladığımdan beri bir sert bir yumuşak çok dengesiz. Otoparka girdim diyelim 10km/h ile giderken bile park esnasında bazen çok sert oluyor direksiyon, bazen ise yumuşacık oluyor. Aynı gün içerisinde aynı yerde belli aralıklarla bekleyince bile bu şekilde olduğu oldu. Aracın elektiriksel sıkıntısı olduğu bariz. Direksiyon da ne olmuş olabilir fikriniz veya daha önce yaşayan var mıdır? Servis yazılım güncellemesi gelince hepsine bir bakalım dedi geçiştirdi ama çok büyük ihtimal bir şey yok deyip gönderecekler gibi geliyor. Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

Sallamışlar hocam. Bırktığımda farlarım da ayarsızdı, sağa kayık ve aşağı gösteriyordu. Açık açık kağıda yazdım. Yine sağa kayık duruyor, azcık yükseltmişler.
Çok bir şey beklemeyin servislerden.
fardan bende sikayetciydim. onumu goremiyodum. servis ayarladi. ama yine istedgim gibi ileriyi goatermiyor. focus kullandim gecen 2023 o daha iyiydi mesela. benim aracin sag far daha ileriyi gosteriyo.belkide karsidan gelenin gozunu almasin diye bu sekilde yapiyolardir

Upvote 0
Bana doğuş oto, üretici firmanın bileşen koruma ve taban aydınlatması için değişim yapmayın yazılım güncellemesini bekleyin dediğini söyledi ama geçiştirmek istiyorlar sanırım.
2022 kasim cikisli aracim. saydginiz problemlerin hicbriisi yok. ben burda yazilanlari okuyunca sansli oldugumu dusunuyorum cidden

Upvote 0
fardan bende sikayetciydim. onumu goremiyodum. servis ayarladi. ama yine istedgim gibi ileriyi goatermiyor. focus kullandim gecen 2023 o daha iyiydi mesela. benim aracin sag far daha ileriyi gosteriyo.belkide karsidan gelenin gozunu almasin diye bu sekilde yapiyolardir

Aynen dediğiniz gibi sağ far daha uzağı aydınlatıyor karşıdan gelen sürücünün gözünü almasın diye

Upvote 0
Hocam denedim direksiyon ısıtmayı 3 kademeli ısıtma var 3.kademe de direksiyonun tam ısınması 3-4 dakika sürdü siz 1.kademede denemiş olabilir misiniz?
Hocam sabahları eksi derecelerdeyken ısınması daha uzun sürüyor bende 3 kademede, ama nispeten daha iyi havalarda daha hızlı ısınıyor 5 dakika kadar bir sürede Buda normaldir diye düşünüyorum

Upvote 0
Direksiyon sorunu için servisten net bir yanıt aldınız mı?

Upvote 0
Direksiyon sorunu için servisten net bir yanıt aldınız mı?
Yok hocam test etmişler, normal bulmuşlar. Tavan lambasını değiştirdiler garantiden sonra bileşen koruma için güncel yazılım yüklediler bakalım işe yarayacak mı göreceğiz. Sizde de mi benzer bir problem var direksiyonda?

Upvote 0
Yok hocam test etmişler, normal bulmuşlar. Tavan lambasını değiştirdiler garantiden sonra bileşen koruma için güncel yazılım yüklediler bakalım işe yarayacak mı göreceğiz. Sizde de mi benzer bir problem var direksiyonda?
Uzun yıllar golf 7 kullandım direksiyonu çok netti. Benim araçta ifade etmesi zor ama direksiyonu çevirirken arkada elektrik motoru geç tepki veriyor veya zıt yönde güç uyguluyor gibi değişik şeyler oluyor. Tam çözemedim servis aracı bir süre yatırıp sorun yok deyip göndereceği için yüz göz olmadım.

Upvote 0
Golf 8 ve Caddy 5 kullanıcıları direksiyonu tam kırdığınız zaman bişey sürtüyor gibi ses çıkartıyor mu sizde de. Ayrıca benim aracımda 1776 sürümü varmış güncelleme için gitmek istiyorum bende, ara sıra sos veya park destek hatası verebiliyor, kendiliğinden gidiyor sonra.

Upvote 0

Uzun yıllar golf 7 kullandım direksiyonu çok netti. Benim araçta ifade etmesi zor ama direksiyonu çevirirken arkada elektrik motoru geç tepki veriyor veya zıt yönde güç uyguluyor gibi değişik şeyler oluyor. Tam çözemedim servis aracı bir süre yatırıp sorun yok deyip göndereceği için yüz göz olmadım.
Hocam benim direksiyonda benzer gerçekten dediğiniz gibi. Çok detaylı anlattım hatta servis danışmanı kağıda ek not aldı. Sonuç olarak bir sıkıntı görmediler. Bende atıyorum 1 hafta dediğiniz gibi oluyor, sonra 1 hafta direksiyon normal oluyor. Çığrından çıkılmaz hale gelirse tekrar götürür müyüm bilmiyorum. Direksiyon gerçekten net değil dediğiniz gibi, nasıl çözeriz soru işareti

Upvote 0

Geri
Üst Alt