Tavanda, kaputta her yerde Siyah Lekeler

Auto finesse demir tozu temizleme spreyini kullandıktan sonra temizlemek için tazyikli su şart mı ? Tazyiksiz çeşme suyu işimizi gormez mi ? ( Benzin istasyonlarında sürünmek istemiyorum açıkçası)

@major24 hocam tazyikli su uygulamayı kolaylaştıracaktır elbette yüzeydeki kalıntıları iyi temizlemesi açısından. Yüzeyde kalabilecek kalıntılar sonrasında uygulayacağınız cila wax gibi ürünlerle tepkimeye vs girme olasılığı nedeniyle iyi temizlenmelidir. Musluk suyunun tazyiği düşükde olsa işinizi görecektir yeterki yüzeyde kalıntı vs kalmasın. Ürün doğrudan mı yoksa sulandırılarak mı kullanılıyor acaba? Çünkü sulandırılarak kullanılırsa yüzeyden daha kolay temizlenirler. Sonrasında kil ve IPA kullanacaksanız zaten kalan tüm kalıntılar temizlenir. 

Auto finesse demir tozu temizleme spreyini kullandıktan sonra temizlemek için tazyikli su şart mı ? Tazyiksiz çeşme suyu işimizi gormez mi ? ( Benzin istasyonlarında sürünmek istemiyorum açıkçası)
Dostum, Auto finesse iron out demir tozu temizleme spreyi genelde jantlardaki demiz tozlarının temizlenmesinde kullanılmak üzere üretilmiştir., Boyalı yüzeyler için biraz ağır ve yoğun bir temizleyicidir., evet boyalı yüzeylerde de kullanılmaktadır ama bu kullanım polisaj öncesi ve boya koruma/seramik kaplama öncesi kulanılmaktadır., Bunun yerine size yine Auto Finesse'ın Oblitarate zift/katran ve yapışkan temizleyicisini tavsiye ederim bu ürün sizin sorununuz için daha uygun olur., diğeri iron out aracınızdaki ceramic kaplamanıza zarar verir aşındırır..!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dostum, Auto finesse iron out demir tozu temizleme spreyi genelde jantlardaki demiz tozlarının temizlenmesinde kullanılmak üzere üretilmiştir., Boyalı yüzeyler için biraz ağır ve yoğun bir temizleyicidir., evet boyalı yüzeylerde de kullanılmaktadır ama bu kullanım polisaj öncesi ve boya koruma/seramik kaplama öncesi kulanılmaktadır., Bunun yerine size yine Auto Finesse'ın Oblitarate zift/katran ve yapışkan temizleyicisini tavsiye ederim bu ürün sizin sorununuz için daha uygun olur., diğeri iron out aracınızdaki ceramic kaplamanıza zarar verir aşındırır..!!
Bilmiyorum aynı mantıkla mi çalışıyorlar ama Meguiar's ın zift böcek kalıntılarını temizleyici sini denedim ama bir etkisini görmedim. ( Böcek izlerine karşı fisfis  içine koyduğum karışım daha çok işe yariyordu.(su+Meguiar's şampuan))

Maalesef ki auto finesse nin demir tozu temizleme spreyini arabada unutmusum. Bütün gün sıcağın bağrında yanmış kavrulmuş, dışarısına küçük bir miktar sıvı kaçırmış ve beyaz renk almış dışa çıkan sıvı.  Az once çıkardım arabadan ve hala sıcaktı. Acaba diyorum bozulma ihtimali nedir ?

Aman hocam çok tehlikeli şansınız varmış daha kötüsüde olabilirdi halı kaplamaya falan mazallah., demir tozu yada zift/katran temizleyicisi farketmeksizin bu ürünlerin kullanım talimatlarında asla güneş altında kalmış sıcak kaporta üzerinde, kapalı alanlarda kullanılmaması gerektiği keza aynı zamanda sıcağa bırakılmaması gerektiğidir..

Meguiar's ın zift temizleyicisini pek bilmiyorum bu gibi durumlarda genelde daha önce kullanıcılar tarafından kullanılıp başarılı olduğu kanıtlanmış ürünleri tercih etmek lazım Auto Finesse Oblitarate 'te bu ürünlerden bitanesi kullananlar memnun sonuçlarından.. Geçen ben de yazlığa gittiğimde bırakın ağacın altına çekmeyi çam ağaçlarıyla araba arasında 4-5 metre mesafe vardı bi sabah baktım ağaçlar uzakta olmasına rağmen camlarda hafiften reçine kusmuştu gerisini siz düşünün.., hemen önlemini alıp aracı ağaçlardan daha uzağa ve motor kaputu, ön cam, tavan komple üzerine çarşafla kapladım :D

Auto Finesse iron out ürününün Güneş altında kalan arabanın içinde oluşan cehennem sıcaklarına maruz kalması sonucu bozulup bozulmadığını nasıl anlarız ? Gider kullanırım , etkisini görmem eyw sıkıntı olmaz. Ama araç içinde ulaştığı sıcaklıkla bu ürünün kimyasının değişme ihtimali var mı ? Boyaya deyince büyük zararlar vermesin ?

Geri
Üst Alt