Tavanda, kaputta her yerde Siyah Lekeler

@erkanwrc bide yüzeyden kolay temizlense tadından yenmez :)  meg uqd çok daha az yorucu uygulama konusunda ama yinede sonax bsd çok daha başarılı sizin de dediğiniz gibi. Bir de gtechniq c2v3 ile beraber kullanımını tavsiye ederim. Birinin pürüzsüzlüğü diğerinin boncukları birleşince çok iyi oluyor  :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:

@erkanwrc bide yüzeyden kolay temizlense tadından yenmez [emoji4] meg uqd çok daha az yorucu uygulama konusunda ama yinede sonax bsd çok daha başarılı sizin de dediğiniz gibi. Bir de gtechniq c2v3 ile beraber kullanımını tavsiye ederim. Birinin pürüzsüzlüğü diğerinin boncukları birleşince çok iyi oluyor [emoji4] 
Evet dediğiniz gibi silmesi biraz zahmetli ama ömrünün uzun olmasını yoğun kıvamına borçlu herhalde.Aynen dediğiniz gibi şuan arabamda c2v3 ve sonax bsd ikilisi var :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben o kadar uğraşamam herhalde hocam. Bugün bile 2. yıkamaya vaktim kalmadı. 

Kil zaten sağ kolu çok yordu.

Ekip lazım araba yıkamak için :)

@KB hocam haklısınız ama adı üstünde tutku :)  

IMG_20160629_165912.jpgAynı lekelerden ben de var kendim bulaşık deterjanı denedim bi kısmı çıktı eskiler duruyor sonra gaz ile denedim banamisin demedi sonra bi işleri yapan bir yere götürdüm 3 saatlik bir işlem dedi ilk önce ilaçla yikayacaz sonra cila yapıcaz  dedi 150tl. Büyük ihtimal yaptıracam çok canımı sıktı bikacgundur. ağaçların bu kadar tehlikeli oldug u nu görmüş oldum. Dikkat edin arkadaşlar.

IMG_20160629_165912.jpg

IMG_20160629_165906.jpg

@Feyzal59 Hocam bendekilerde bunlardan.  Tavan tamamen böyleydi. 

Kil işe yarıyor ancak çok yorucu. Siz de uygulayabilirsiniz. Gittigidiyor dan 25 tl ye aldım. 180gr mavi olanlardan.

Ancak minimum 2-3 saatinizi alır bu işlem. 

@Feyzal59 hocam elinizde bir iki malzeme bulundurun bence bu tarz durumlar için. 150 tlye uzun bir süre işinizi görecek birkaç malzeme alıp elinizde bulundurun bence, illaki biryerlerden reçine, zift vs birşeyler bulaşacaktır. Hazırlıklı olmakta fayda var

@KB hocam el alışkanlığı sanki birazda. Ben bugün kil uygulamasını daha kısa sürede yaptım. 3 saatin sonunda kil+ipa+cila+wax+c2v3+bsd+camlardaki yağmur kaydırıcıyı yeniledim. Elinizde uygun malzemeler var ise oldukça hızlanırsınız bence ve eminim benden çok hızlıları da vardır. ?

Evet haklisiniz aslında ben işlemlerin nasıl yapılacağını bilmiyorum bi araştırma yapayım o zaman formumda vardır muhtemelen sizin de önerileriniz varsa dinlerim

@nartal @KB

@Feyzal59 hocam seve seve yardım ederim tabiki ama detay konusu derya deniz. Bu konuda odaklanmış forumlar var yerli ve yabancı. Bu forumlardan birinde arama yaparak fazlasıyla bilgi edinebilirsiniz. Zira bende öyle yaptım :)  

[SIZE=inherit]Kil işe yarıyor ancak çok yorucu. Siz de uygulayabilirsiniz. Gittigidiyor dan 25 tl ye aldım. 180gr mavi olanlardan.[/SIZE]
Ürünün linki varsa atabilir misiniz değerli Hocam. Bayramdan sonra bende kil uygulaması yapmayı düşünüyorum. 3 araç için 180gr yeterli gelir herhalde.

@fcsrn hocam erdemboya, detailingdukkanı, yamaçlardetailing gibi sitelerden alırsanız daha isabetli olur kanaatindeyim. Bir araba için 45-50 gram yeterli diye düşünüyorum. Yere düşenin çöpe gideceğini de varsayarsak dahi 180 gr hayli hayli yetecektir. 

Benim arabanın üzerinde de siyah siyah noktalar mevcut. Hayır , ağaç altına hiç koymadigim ve aracımda ceramic pro 9h uygulaması (agustosda 1. Yıl dolacak) olmasına rağmen durum böyle... 

Bakalım, nasıl cozecegiz bunu ?

Arkadaşlar bizim ülkede satılan malların çoğu çinden geliyor ve firmalar üstüne karlarını koyup satıyorlar mesela yukarıda ürün birebir çin malı aceleniz yoksa sizde çinden alın ben çinden sipariş verdim buyrun aldığım yerin linki

https://m.aliexpress.com/item/32675095644.html?aff_click_id=8b229cff1bd345ca93e713d9daeeb943-1457205107842-00533-bm2aeAra&aff_platform=y

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt