1.2 TSI Golf 7 Yağ Eksiltme

Umutpe

Yeni Üye
İsim
Umut
Araç
Golf 7 2013 model tsi
Merhaba
Aracım golf 7 2013 model 131.500 km de
128 binde bakımlarını yaptırdım . Dün yap seviyesi azaldı uyarısı verdi 1 lt yağ koydum düzeldi . 3500-4000 km arası uyarı veriyor . Sorun ne olabilir bilgisi olan var mı .

ben araci geçen sene mayista aldim yağ eksiltme sorunu olduğunu aldıktan sonra öğrendim tabii satan arkadaş satmadan önce bakımını yaptırmış araci satacak neden bakımını yaptırmış diye süphelenmedim değil korka korka bindim yağ kartında shell ect 5 30 yazıyor şuanda 5500 km yapmışım yağ çubuğuna baktim şükür yağ orta seviyede yarim litre eksiltmis görünuyor 10 binde değiştirmeyi düşünüyorum 15 bine bırakmam sanırım

Upvote 0
ben araci geçen sene mayista aldim yağ eksiltme sorunu olduğunu aldıktan sonra öğrendim tabii satan arkadaş satmadan önce bakımını yaptırmış araci satacak neden bakımını yaptırmış diye süphelenmedim değil korka korka bindim yağ kartında shell ect 5 30 yazıyor şuanda 5500 km yapmışım yağ çubuğuna baktim şükür yağ orta seviyede yarim litre eksiltmis görünuyor 10 binde değiştirmeyi düşünüyorum 15 bine bırakmam sanırım
Kaç model kaç km aracınız

Upvote 0
Forumlarda diğer arkadaşların bahsettikleri durumlara göre yine sizin ki iyi hocam çok şükür. 2013 modeller de belirgin daha sık km aralığında yaşanmış. Dediğiniz gibi 15 bin değil de 9, 10 bin km lerde değiştirirsiniz. Zaten daha sağlıklı olacaktır.

Upvote 0
ası max 1,5L eksilten model onlarda çok motora dokunmuyoruz dedi düşük km ise genelde bakımları erkene çekip devam edin diyoruz dedi bide bizim gibi 45 günde 3-4 L eksilten model var yani onlarda mecbur motor rektefeye iniyor segma
hocam maalesef ahlaksız kişiler söylemiyorlar yağ eksilttiğini yağ kaçırma var mı dedim yok demişti bana da duman filan atmıyor güveniyorum arabanın mekaniğine filan demişti benimde 4 ile 6 binde eksiltiyor , 0w30 motul koydum bu sefer 2000 kmlere düştü artık çıldırıyordum bu duruma elemanın bana söylememesine ;

oda bana bunu satıp 2014 passat almıştı ondada başka sorunlar olmuştur neyse ;

ben kendi araştırmalarıma ve tecrübeme göre hocam shell 5w30 kullan araç 100 derecede iken buharlaşma uçuculuk vs en az shell de ;

sorun sekmanlardan kaynaklı iyi ihtimalı turbonun yağ kaçırması ;

geçenlerde arkadaş 65 k fiyat almış bende geçen sene 30 k ya kadar çıkabilir cevapları almıştım ,

bu arada aracın kitapçığında da gerçekten 2000 km ye kadar yağ eksiltmesi normal yazıyor var bu ibare zaten forumda bu cevabı alan arkadaşlarda olmuş ve tecrübelerini paylaşmışlar;

bence moralinizi bozmayın bakımları düzgün yaptırın araçta yağ sıcaklığını 105 dereceyi fazla geçmeyin , benzinli olupta bu kadar az yakan araç azdır bugün 1.16 da aynı sorunu veriyor audide benzinli turboların böyle bir durumu var bende okuyarak yaşayarak öğrendim.

birde aracınızla bir 30-40 km düzlük bir yerde arada bir tempolu gidin
hocam 1000 km'de 1.5 litre yağ eksiltiyor benim aracımda yağ ekleye ekleye gitmek herhangi zarar verir mi motora?

Upvote 0
hocam 1000 km'de 1.5 litre yağ eksiltiyor benim aracımda yağ ekleye ekleye gitmek herhangi zarar verir mi motora?
Hocam 1000 km de 1.5 litre değildi benim bahsettiğim konu , siz hangi yağı kullanıyorsunuz ,

Gerçi oda önemli değil sizin sorun motırda sorun var bariz ,

Bence güvendiğiniz bir ustaya gösterin muhtemelen motor rektifiye diyecek ama...

Upvote 0

Geri
Üst Alt