1.2 TSI Golf 7 Yağ Eksiltme

Umutpe

Yeni Üye
İsim
Umut
Araç
Golf 7 2013 model tsi
Merhaba
Aracım golf 7 2013 model 131.500 km de
128 binde bakımlarını yaptırdım . Dün yap seviyesi azaldı uyarısı verdi 1 lt yağ koydum düzeldi . 3500-4000 km arası uyarı veriyor . Sorun ne olabilir bilgisi olan var mı .

Merhaba
Aracım golf 7 2013 model 131.500 km de
128 binde bakımlarını yaptırdım . Dün yap seviyesi azaldı uyarısı verdi 1 lt yağ koydum düzeldi . 3500-4000 km arası uyarı veriyor . Sorun ne olabilir bilgisi olan var mı .
Merhaba, forumu incelerseniz 1.2 1.4 tsi larda yağ eksiltme durumları yaşayanlar var. Siz 2. El mi aldınız kaç km dir sizde

Upvote 0
Merhaba, forumu incelerseniz 1.2 1.4 tsi larda yağ eksiltme durumları yaşayanlar var. Siz 2. El mi aldınız kaç km dir sizde
Daha yeni aldım 127 binde aldım son bakımı 124 binde yapılmıştı . 128 de aynı hatayı verdi ben tekrar tüm bakımlarını yaptırdım . Tekrar uyarıyı aldım .ben incelim forumu . Teşekkürler

Upvote 0
Daha yeni aldım 127 binde aldım son bakımı 124 binde yapılmıştı . 128 de aynı hatayı verdi ben tekrar tüm bakımlarını yaptırdım . Tekrar uyarıyı aldım .ben incelim forumu . Teşekkürler
Bakımını sizmi yaptırdınız. Yağ ne kullanıldı. Sahte kalitesiz yağlar çok eksiltme yapar.

Upvote 0
2013 te eksiltme var deniliyor benimki 2014 bende kontrol ediyorum umarim başıma gelmez büyük ihtimal sizinkide eksiltiyor motor yaptırmaya kadar giden bir durum bu segmanlardan kaçıriyor tabii göstermek lazım başka bir sebebide olabilir

Upvote 0
Yağ eksilmeyen motor yoktur. Eğer uygun vizkositede, üreticinin önerdiği standartta yağ kullanılmışsa 15k km'ye kadar eksiltme olmaması gerekir. Benim 2011 model 1.2 TSI DSG Yeti'de 15k km'ye yakın, bir sene önce uyarı vermişti. Önceki değişimden kalan 300 ml kadar yağı ilave ettim seviye normale geldi ve o zamandan beri bir uyarı vermedi. Zaten arada hem seviyesini hem kayganlığını hasbel kader kontrol ediyorum. Seyrek kullanımdan dolayı yağı ve filitreleri de geçen ay almış olsam da henüz değişimi yaptırmadım.
5w30 mobil 1 esp yağ kullanıyorum.

Upvote 0
Evet ben yaptırttım. Castrol 5w 30 dendi . Teşekkürler
Hocam bende 1.2 tsi kullanıyorum. Yorumlardan anladığım tsi motorlarda belli kilometrelerin üzerinde bu durum yaşanıyor. Ya rektefiyeye gidiyor durum ya sekman atmaya. Bi sitede görmüştüm ne derece doğru bilmiyorum, tsi motorların sekmanlarının ince olduğu. Amerikan sekman attıranda olmuş sanırım. Bir ustadan fikir almanız iyi olacaktır. Benzinli araçlarda bujilern orayı kontrol ediyorlar diye biliyorum yağ var mı yok mu diye, piston ölçümde yapabilirler. Elinizden geldiğince sıkmayın canınızı, her şey olacağına varır. Hepimizin karşılaşacağı bir problem belli ki..

Upvote 0
2013 te eksiltme var deniliyor benimki 2014 bende kontrol ediyorum umarim başıma gelmez büyük ihtimal sizinkide eksiltiyor motor yaptırmaya kadar giden bir durum bu segmanlardan kaçıriyor tabii göstermek lazım başka bir sebebide olabilir
Sizin 2014 kaç kilometrede, benim 2014 60.000 kmde. Bu sene 6 bin km yaptım 1 senede yağı değiştirdiğimiz de hiç eksiltme yapmamıs dedi, bir öncekinde biraz yapmıstı. Castroll edge 5.30 ll kullanıyorum.Ayrıca, 2015 2016 larda da eksilten ile karsılastım hocam ben. Sadece 2013 e özel değil bu durum.

Upvote 0
Bu durumla siz de karşılaşmıştınız @Ahmet Kırıcı değil mi hocam. Zahmet olmaz ise tecrübelerinizi tekrar aktarabilir misiniz

Upvote 0
@ugur.dogan benimki 109 binde 1 sene oldu alalı 5bin km yapmışım uyarı felan vermedi son kontrol ettiğimde biraz eksilmiş olduğunu gördüm sanırım emin değilim devam ediyorum inşallah eksiltme yapmaz yoksa çok pahalıya patlar bu şekil söylemeden satamamda ilkelerime aykırı ben aldıktan sonra forumda gördüm eksiltme yaptığını yoksa almazdım olan oldu yapacak bişey yok

Upvote 0
Kardeş ligu molly mobil motul castrol birçoğunu denemiştim bir önceki arabamda 100 bini geçince aşınmaya bağlı ve birazda sert kullanılırsa yağ yakma artıyor…
Sana tavsiyem ligu molly mor renkli var bi syntoil hightech 5-40 bunu kullan eksiltmeyi azaltır en az yarı yarıya atıyorum 3 binde lamba yakıyorsa 5 binde yakar..
Onum haricinde çokta bir çaresi yok bu biraz kronik kendi kitapçığınfa bile yazıyor volkswagen söylemiş zaten eksiltir diye

Upvote 0
Fabrika castrol tavsiye ediyor kullanan var mı yeşil kutu ve sarı kutu var 5-30 için hangisi daha iyi 1.2 tsi araç

Upvote 0

Hocam bende 1.2 tsi kullanıyorum. Yorumlardan anladığım tsi motorlarda belli kilometrelerin üzerinde bu durum yaşanıyor. Ya rektefiyeye gidiyor durum ya sekman atmaya. Bi sitede görmüştüm ne derece doğru bilmiyorum, tsi motorların sekmanlarının ince olduğu. Amerikan sekman attıranda olmuş sanırım. Bir ustadan fikir almanız iyi olacaktır. Benzinli araçlarda bujilern orayı kontrol ediyorlar diye biliyorum yağ var mı yok mu diye, piston ölçümde yapabilirler. Elinizden geldiğince sıkmayın canınızı, her şey olacağına varır. Hepimizin karşılaşacağı bir problem belli ki..
Teşekkürler

Upvote 0

Geri
Üst Alt