2. El Olarak Almış Olduğum Aracım Hakkında Birkaç Soru

emany

Üye
İsim
Emrah Şentürk
Arkadaşlar merhabalar,

2 aydır golf mü alsam, leon fr mı alsam diye gidip gelirken ki hatta leon fr için kapora yatırmama rağmen sürekli araştırmam sonucu 2. el golf 7 highline aldım. Araç 2015 model Mart çıkışlı. 8500 kmde. Opsiyon olarak sadece cam tavan var. Ki ben 0 olarak golf almayı düşünürken en fazla comfortline ve 1-2 opsiyon ekleterek almayı planlıyorum. Şu anda aldığım araçtan inanılmaz derecede mutluyum. Xenonlar, led stoplar, cam tavan bile bunlar için yeterli ki küçük küçük bir sürü özelliğini de kullandıkça öğreniyorum.

Sormak istediğim birkaç soru var izninizle.

1. Kadran selamlamayı açtırmak istiyorum. Bursa'da yaşıyorum. Yetkili servis bunu yapar mı yada Bursa'da bunu yapan güvenilir yerler yada kişiler var mı?

2. App ve pleksi plaka diyorlar. Tam olarak ne olduğunu bilmesem de çok güzel gözüküyor. Hatta plakanın alt kısmına eşim ve benim isimlerimize de yazdırmak istiyorum. Yine bunu Bursa'da yapan yer var mıdır?

3. Bakımı geçen ay Nisan'da yetkili serviste yapılmış. Önümüzdeki bakım zamanı seneye yine Nisan sanırım değil mi?

4. Klimayı ekrandan kontrol edebiliyor muyuz?

5. Composition Media 5.8 inc var araçta. Mirroring gibi bir olay mümkün mü? Sitede gördüğüm kadarı ile pek mümkün değil sanırım.

Ve de bu ilk aracım. Sitede 2. el araç alanlar için bir tavsiye konusu varsa link atarsanız çok sevinirim.

Ayrıca cidden bunun adının tutku olduğunu aracı almadan burada görmüştüm. Buradaki herkes aracına aşık gerçekten. Böyle bir ortamda olmaktan dolayı da çok mutluyum.

Herkese keyifli forumlar :)

Merhaba hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun,

1- kadran selamlama için her servis açmıyor, Bursa doğuş açar mı bilmem, ama gönüllü yapan arkadaşlarımız var, size yakın biri vardır umarım.

2- plakalı için internette yapan yerler var telefon açıp isteğinize özel yaptırabilir, kargo ile alırsınız, illa Bursa da olmak zorunda diil.

3- periyodik bakımlar 15.000 km veya yılda 1 yapılır hangisi önce dolarsa

4- klimayı ekranda görebilirsiniz, setup yazan tuşa basınca ekranda görürsünüz,

5- ne yazık ki 5,8 ekranlar bunu desteklemiyor.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Merhaba hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun,

1- kadran selamlama için her servis açmıyor, Bursa doğuş açar mı bilmem, ama gönüllü yapan arkadaşlarımız var, size yakın biri vardır umarım.

2- plakalı için internette yapan yerler var telefon açıp isteğinize özel yaptırabilir, kargo ile alırsınız, illa Bursa da olmak zorunda diil.

3- periyodik bakımlar 15.000 km veya yılda 1 yapılır hangisi önce dolarsa

4- klimayı ekranda görebilirsiniz, setup yazan tuşa basınca ekranda görürsünüz,

5- ne yazık ki 5,8 ekranlar bunu desteklemiyor.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Peki bu plakayı kolay takabilir miyim şu anda varolan plakayı çıkartarak? Elimden böyle şeyler pek gelmez de, yani zarar vermek istemem :)

@emany aracınız hayırlı uğurlu olsun. Can hocam gerekli cevapları vermiş. Ben ilk soruya cevap vereyim. Bu iş için kablo alma imkânınız varsa 1 adet kablo alın. 70tl civarına çinden gelir. İstediğiniz özellikleri açarsınız. Başka insanlara da yardımcı olabilirsin.

Peki bu plakayı kolay takabilir miyim şu anda varolan plakayı çıkartarak? Elimden böyle şeyler pek gelmez de, yani zarar vermek istemem :)
Hocam öncelikle hayırlı uğurlu olsun aracınız güzel günlerde kullanın insallah :)   Üzerindeki plaka plakalikla ise vidalı zaten onu tornavida yardımıyla cok rahat çıkartırsınız eğer onceki plaka yapıştırma ise misina kullanarak yine cok rahat bir şekilde sökebilirsiniz. App yi yapıştırmak icin çift taraflı bant ve silikon yeterli olacaktır pleksi kullanacak iseniz onuda cifttarafli bant ile kolayca yapıştırabilirsiniz :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam öncelikle hayırlı uğurlu olsun aracınız güzel günlerde kullanın insallah :)   Üzerindeki plaka plakalikla ise vidalı zaten onu tornavida yardımıyla cok rahat çıkartırsınız eğer onceki plaka yapıştırma ise misina kullanarak yine cok rahat bir şekilde sökebilirsiniz. App yi yapıştırmak icin çift taraflı bant ve silikon yeterli olacaktır pleksi kullanacak iseniz onuda cifttarafli bant ile kolayca yapıştırabilirsiniz :)  
App ve pleksi farklı şeyler mi? Aralarındaki fark nedir tam olarak?

App ve pleksi farklı şeyler mi? Aralarındaki fark nedir tam olarak?
APP plaka emniyetin verdiği resmi olan plakayı kullanmayıp karakterleri daha kalın yada farklı yazı stilleri ile kendiniz yaptırıp kullanmanızdır.Çok absürt tarz yapmadıkça artık onlara da mühür basıldığından polis açısından sorun çıkmaz.

Pleksi ise plakayı takarken kullandığınız plakalık diyebilirim.Mevcutta da olabilir şuan aracınızda.Siz sadece kendi istediğiniz yazıyı yazdırarak yeniden yaptırırsınız ve plakanızı onun içine koyarak aracınıza monte edersiniz.

@emany aracınız hayırlı uğurlu olsun. Can hocam gerekli cevapları vermiş. Ben ilk soruya cevap vereyim. Bu iş için kablo alma imkânınız varsa 1 adet kablo alın. 70tl civarına çinden gelir. İstediğiniz özellikleri açarsınız. Başka insanlara da yardımcı olabilirsin.
Böyle bir imkanım var. Hatta ben bilgisayar mühendisiyim. Kodlama tarafında da sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Tek düşündüğüm zarar verir miyim? Yapılan değişiklikleri geri almak mümkün mü gibi sorular :)

App plakanın kendisi bunu istediğiniz harf karekterinde seçebiliyorsunuz...pleksi denen şey plakalık...ikisini aynı yerden sipariş verebilirsiniz...app plaka pleksi plakalık için özel olarak kenarları kesik geliyor ve plakalımın içine oturuyor.

Resimde app plaka örnekleri var.

Bazı modellere de pleksi yapılmış yazı yazılmış.

xZJCWHbdF3GtbOHoTcacN5vC8rOxU0hoHJDA3jsaePXvKoq2II6.jpg.png

Böyle bir imkanım var. Hatta ben bilgisayar mühendisiyim. Kodlama tarafında da sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Tek düşündüğüm zarar verir miyim? Yapılan değişiklikleri geri almak mümkün mü gibi sorular :)
çekinceniz olmasın.Her konuda bu forumdan destek alabilirsiniz. Bende hiç bilmeyen birisi olarak giriştim bu işe ve tüm kodlamaları kendim sorunsuzca yaptım.

VCDS programı aslında cok sade bir arayuze sahip.Kafamızda canlanması imkansız bir program gibi sanki.

Böyle bir imkanım var. Hatta ben bilgisayar mühendisiyim. Kodlama tarafında da sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Tek düşündüğüm zarar verir miyim? Yapılan değişiklikleri geri almak mümkün mü gibi sorular [emoji4]
Hocam hiçbir zarar vermezsiniz, her işlemi geri alabilirsiniz, zaten sizde@yusuf hocam gibi bilgisayar mühendisiymişsiniz, dediğiniz gibi cok kolay olacaktır.

Tüm kodlar adım adım forumumuzda mevcut, cok kolay özellikle sizin icin, ki en ufak sorunda tüm arkadaşlar seve seve yardım edecektir.

Plaka icin de öncekini sökmek kolaydır, plaka çıkınca, tornavida ile eski plakalıgi söker, yeni aldığınızı istediğiniz şekilde monte edersiniz.

Geri
Üst Alt