2016 model Golf'te Kapı içine su sızması

teşekkür ederim. Hem cevaplar hem de karşılama için. :)
Değerli Hocam;

Öncelikle aramıza hoş geldiniz

Bu bir arıza olmadığı gibi yapısal bir durum. Kapıların altındaki boşluğa el bile girer Hocam...

Ancak korkulacak bir durum değildir, bir zararı yoktur ve canınızı sıkmaya değmez 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aynı sorun benim de dikkatimi çekti, yağmurdan sonra kapıyı açınca kilit ve eşiklerde hafif su damlaları oluyor, hatta daha sabah arabaya binmek için kapıyı açtığımda bu normal mi acaba diye aynı şeyi düşündüm? Bence olmaması gereken bir durum ..önceki araçlarım da bu şekilde bir durumla karşılaşmadım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kapı fitil çizgisi (bitiş yeri) dışında olan bölümlerin bir miktar su alması normaldır. Kapı kapalı olduğuzaman fitil metal kısma oturur,kapı ve gövde metal kısmı üst üste gelmez (yapışmaz) ancak kapının ayarsız yada fitilde yıpranma olursa içeriye su sızıntısı olur.

Bem bu sorunu o bölgenin yalıtımına bağlıyorum biraz da. Hava çok giremediği için buharlaşmiyor su damlaları. Biraz da terleme ile bu hale geliyor ;)

Hocam esas takılman gerekn bence alt kısım değilde üst kısım gibi geldi. İlk resimdeki görüntü pek hoş bi durum gibi görünmüyor bence. Orda bi sorun var gibi. Tabi burda benden daha uzman hocalarım sıkıntı olmadığını söylediler ama ne bilim ilk resim sorun gibi görünüyor.

@Serci Yıldır insignia dan fotoğraf ekliyorum. Kapı fitili kapıyı cevreledigi için dediginiz kısımlarda su ve iz yok. Normali de budur olmaması lazım. Golf te bakayım  durum nasıl ama dediğiniz gibiyse bu bir eksik bence.

20160507_095219.jpg

20160507_095208.jpg

Golf te beni asıl şaşırtan aşırı yağmurda suyun yan camların dışından şelale gibi akması oldu. Her Güzelin bir kusuru olur dedim geçtim :))

@ladinkayinabi evet.. böyle bi saçmalık olabilir mi ya.. 2006 model polo vardı ve o bölgelere su girmiyodu... bu dediğim zaten "kapıyı açınca" değil. Kapı kapalı, araç yağmur altında kalıyor.. bu bölgeler su almış..

ya kapıyı söktür taktır istemiyorum onunla alakası olmasın inşallah...

o siyah şeritler mi değişecek yoksa ne olacak bilmiyorum, umarım o şekilde bi çözümü vardır.

koskoca Volkswagen'in saçmalığı...

@Serci Yıldır bu arada benim golf un arka kapısına baktım kapıda çepeçevre fitil var ve hiç o kisimlarda şu gördüğümü hatırlamıyorum. Yağmur yağarsa bir daha kontrol edeceğim :)

@ladinkayinabi normalde su girmiyor da çok yoğun yağış sonrası oldu bende de.. yine de bir kontrol edersen sonraki yağışta sevinirim.

Ya boşuna dert ediyosunuz. Su arsın içine girmiyor. Orada kalan su buharlaşmiyor sadece. İçeri bir damla girerse ozaman sorun olur. 

Geri
Üst Alt