2016 model Golf'te Kapı içine su sızması

kurugenga

Yeni Üye
İsim
kurugenga
Arkadaşlar merhaba,

Mart ayında Golf 1.4 Benzinli Otomatik Vites 125 hp highline golf aldım.

Son 2 hafta boyunca yoğun yağmurlardan sonra, sabah arabanın kapılarını açarken gördüğüm kadarıyla kapı içlerinde su damlaları oluyor. Sonra bakıyorum, kapıların üstündeki siyah kauçuk şeritlerin iç kısmındaki keçe gibi sünger gibi siyah şeritler de yer yer ıslanmış. Muhtemelen oralardan su sızmış. Bu su koltuğa ulaşamıyor tabi. Çünkü koltuklardan önce de bir kauçuk şerit ile aracın içine su girişi engellenmiş. 

Ama kapının iç kısmı ıslak.

2006 model polo vardı bende. ne yağmurlar gördü ama böyle bişey görmedim.

Sizde de oluyor mu?

Bu neden olur?

Nasıl düzelir?

Çok sinir bozucu ya.. belki de zararı bile var...

kapi_ici (1).jpg

kapi_ici (2).jpg

Suyla ilgili benimde problemim yıkadıktan sonra 2 günde anca kuruyor fitiller onun haricinde açar açmaz olduğu gibi su oluyor camlar.

@Onurdegerli hocam kilidin orası su olur fitil görevini içeriye almaması için icra eder üst fitilden kapı kapalıykenmi su akıyor

@EMRAH ATTS Yok hocam benimki öyle değil. Hani aracı yıkıyoruz eğer hava çok sıcak değilse camı açınca su izi bırakıyor onu demiştim.

@Onuranladım hocam o hepimizde problem ama @Serci Yıldırhocamız kapı üst fitil fotoğrafi paylaşmış oradan içeriye sumu akıyor acaba

yani emin değilim, muhtemelen oradan veya ayrıca bir başka yerden de olabilir.. su giriyor maalesef çok sinir bozucu. 

Resimde kırmızı ile çizdim. damla damla su var... bunu yaşayan var mı? çözen var mı? :(

bu arada su aracın içine akmıyor. 

ikinci resimde görebilirsiniz. oraya sızıyor.. içeri koltuğa vs giren bir su yok. ama bu da olmamalı değil mi?

@Serci Yıldırkırmızıyla çizilen yerlerde olur hocam aracın içine girmesın yeter ki oraya kadar fitil yok çünki ama aracın içine giriyorsa paspasların oraya falan bir problem vardır

araç yıkanınca kapıyı açarsanız üstende su gelir ama heryer kapalı araç yıkanırken içeriye damlarsa su alama sorunu vardır 

yok hocam, yani bayağı bir yağmur yağdı, içeriye giren bir su yok. Ama bu kırmızı ile çizdiğim alan da kapı kapanınca görünmüyor dışarıdan, onu da ben "içerisi" olarak algıladığım için oraya su girmemeli diye düşünüyordum.

Koltuğa, kapının iç kısmına, camın içine falan su girmiyor.. tek giren yer bu gösterdiğim alan..

@Serci Yıldırmalesef normal hocam merak etmeyin bir sorun yok oralar ıslanır her araçta poloda farketmemiş olabılırsınız 

golfün bu kısımları poloya göre çok geniş gönül rahatlığıyla kullanın aracınızı 

bu arada tekrar hoşgeldiniz aramıza :'(

teşekkür ederim. Hem cevaplar hem de karşılama için. :)

Geri
Üst Alt