Yıllık periyodik bakım

Işleme gelecek olursak;

Üstatlarim, tavsiyeleriniz üzerine

Yağ => Liqui Moly Top Tec 4200 5w30
Ilk moly deneyimim oldu. Eski yaği son ml sine kadar bosaltip bunu ekledikten sonra kaput acik olmasina ragmen motorun calisma sessizligine inanilmaz sasirdim. Mükemmelmiş...

Filtreler: Hava, yağ, polen, yakıt => Hepsini kendim Mann satin almistim. Oncekiler Bosch markaydi. Ve bunlarin cok daha kaliteli oldugu bariz ortada.

Yakıt filtresi konusunda da bizimki 2009 model oldugu icin yine siz üstatlar sayesinde değiştirme karari almistim. Iyi ki de almisiz. Eskisi 2012 üretim yani tahminen 9 10 yildir kullanilan ve ömrünü tamamlayan bir filtreymiş.

Ekstradan Fatih ustamin fark ettigi rot başlarini degiştirdik ve tabi sonrasinda da rot ayari.

Bu arada ustamiz Liqui Moly engine flush ile güzelce temizliyor motor içini.

Karter tapasini da Doğuştan temin etmistim.

Sonuc olarak Liqui + Mann icime cok net sindi ve golf liqui uyumu dediğiniz gibi müthişmiş.

Yardımlariniz icin herkese çok teşekkürler:)
Hocam merhaba benim araçta aynı model sizinkiyle ve ürünleri mann + liqui moly top tec 4200 5w30 almayı düşünüyorum. Sadece yağ filtresinde benimde kafam çok karıştı ve uyumlu olan modeli hangisi öğrenemedim. Siz bakım yaptırmışsınız hangi modeli kullandınız acaba_? W712/94 mü W712/93 mü?

Geri
Üst Alt