Akü değişimi sonrası direksiyon kumanda tuşlarım çalışmıyor.

@Onur  @ahdngr @m.unlu evet degerli hocam olay bu aküdeki kod tanıtılıyor araca Q7 lerde mmı sisteminı sınırlayır araçta geç çalışma yaptırıyor kod uyarlama yapılmayınca 

@Onur  @ahdngr @m.unlu evet degerli hocam olay bu aküdeki kod tanıtılıyor araca Q7 lerde mmı sisteminı sınırlayır araçta geç çalışma yaptırıyor kod uyarlama yapılmayınca 
bir sorun daha çözüme kavuşturuldu diyebiliriz ozaman dimi hocalarım.önemli bir konu aklımızda bulunsun  :000074-medium:

@m.unlu sayın hocam geçmiş olsun umarın olumlu neticelenir.konu dışı sayılarbilir ama bir şey soracağım 31244 km de sanırım aracınız muhtemelen en fazla 3-4 yaşında olabilir ? peki bu akülerin ömrü bu kadar kısa mıdır? yada kaç yıldır?

Akünün ömrü tabi ki bu kadar kısa olmaması lazım ama bazen akü işi şans işi oluyor.

Son durum servis aracın direksiyon tuş takımının değişmesi gerektiğini söyledi 967 TL fiyat istedi. Bakımı burada yaptırırsanız 400 TL dedi ee bakım ücreti de zaten 590 tl. yani aynıya geliyor :))) Elimiz mahkum vericez. Yarın aracı teslim alıcam. Bir ayrıntı daha; araçlarınızın garanti süresi dolmuş olsa bile bakımını mutlaka yetkili servislerde yaptırın ne olacağı belli olmuyor şekil A da görüldüğü gibi.

@m.unlu hocam istanbulda iseniz bence apdullah ustaya falan bir gösterin aracı. Tuş takımı neden değişsin hiç mantıklı değil. 

@yusuf yusuf hocam istanbulda değilim malesef 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet arkadaşlar. Sbah aracın marşına bastım ışıklar komple gitti marş hiç basmadı. elektrikçi aküde hiç elektrik yok dedi ve aküyü değiştirdik. ancak direksiyondaki tuşlarım çalışmıyordu ben de servise götürdüm ve normal akülerin start stop lu araçlara uymayacağını söylediler ve servisteki aküye 520 tl istediler. ben de geri aldığım yerden start stop uyumlu mutlu akü aldım 62 amperlik ancak üzerinden çıkan 59 amperlikti. neyse direksiyondaki tuşlarım halen çalışmıyor. nedeni ne olabilir acaba?
Akşam olmasına rağmen ışıkları bile yanmıyor. Hiç ses seda yok. :) ))

13173744_10209475374584116_4870753299836677053_n.jpg
13102663_10209475375344135_1826696803561161236_n.jpg
13083126_10209475376304159_5035349390497584248_n.jpg
Hocam akü ne durumda direksiyon kumandaları çalıştı mı?

Evet arkadaşlar. Sbah aracın marşına bastım ışıklar komple gitti marş hiç basmadı. elektrikçi aküde hiç elektrik yok dedi ve aküyü değiştirdik. ancak direksiyondaki tuşlarım çalışmıyordu ben de servise götürdüm ve normal akülerin start stop lu araçlara uymayacağını söylediler ve servisteki aküye 520 tl istediler. ben de geri aldığım yerden start stop uyumlu mutlu akü aldım 62 amperlik ancak üzerinden çıkan 59 amperlikti. neyse direksiyondaki tuşlarım halen çalışmıyor. nedeni ne olabilir acaba?

Akşam olmasına rağmen ışıkları bile yanmıyor. Hiç ses seda yok. :)))

bunu yapan orjinal servis değil mi yetkili servis yani ? Doğuş vs gibi ? 

anlamakta zorlanıyorm akü alıyorum takıyorlar ve direksiyon tuşları çalışmıyor. 

araçtan soğuma sebebim olur yav. bu tarz şeyler hiç hoşuma gitmiyor yav.

@yusuf hocam anladım. Bende yetkili serviste falan oldu sandım, kayacaktım gene :)

@yusuf hocam anladım. Bende yetkili serviste falan oldu sandım, kayacaktım gene [emoji4]
Dogus tamam cok iyi degil ama buda fatal error yani. Topa tutarlar dogus yapsa.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dogus tamam cok iyi degil ama buda fatal error yani. Topa tutarlar dogus yapsa.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aynen hocam doğuş yapsaydı direk epic fail diye eposta atardım Almanya'ya :)

Uzaktan bağlanıp çözerlerdi sonra adamlar.

Bir arkadaşım komple golf 7  direksiyon almıştı caddy e takmak için ama uyum konusunda sorun yaşamıştı. Belki tuş takımını ayrı satabilir bi fiyat sormak lazım 960 tl çok saçma bir rakam üzerine biraz daha koyup GTI direksiyonu alınabilir 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bir arkadaşım komple golf 7  direksiyon almıştı caddy e takmak için ama uyum konusunda sorun yaşamıştı. Belki tuş takımını ayrı satabilir bi fiyat sormak lazım 960 tl çok saçma bir rakam üzerine biraz daha koyup GTI direksiyonu alınabilir 
Hocam kusura bakma ama konu ile çoook alakasız olmuş.[emoji6]

Geri
Üst Alt