Vites seçici arızası

Evet sorun artık giderildi. Aracı yarın servisten alacağım. Bakalım önümüzdeki süreç nasıl olacak. Bu arada arızalı olan direksiyon simidi de değişti. Vw ve audi araçlar için özön çekmeköy’ü tavsiye ederim. Hızlı ve çözüm odaklı çalışıyorlar. Ekli dosyayı görüntüle 61803
Hadi gecmis olsun 👍

Upvote 0
2021 model R line aracımda şimdide vites seçici arıza verdi. Bugün aracımı VW Özön yetkili servise bıraktım sorunun çözüleceğine inancım tam 👍Ekli dosyayı görüntüle 61633
1,5 yillik, 28k km deki life aracimda ilk defa dun bu hatayi aldim. 1 km kadar gittim musait bir yere cekip kapa ac yaptim duzeldi.
30k bakiminda gosterecegim ben de artik.

Upvote 0
selamlar. dün akümden şüphe duyuyordum ve varta 72 amper efb ile değiştim. ya akü bu kadar mı önemliymiş. her şey değişti. kesinlikle aküyü ihmal etmeyin. birçok hatanın sebebi o olabilir. aracım 22 aylık golf 8. garantiden de değişirdi muhakkak ama uğraşmak içimden gelmedi.

Upvote 0
selamlar. dün akümden şüphe duyuyordum ve varta 72 amper efb ile değiştim. ya akü bu kadar mı önemliymiş. her şey değişti. kesinlikle aküyü ihmal etmeyin. birçok hatanın sebebi o olabilir. aracım 22 aylık golf 8. garantiden de değişirdi muhakkak ama uğraşmak içimden gelmedi.
üzerinden çıkan kaçlıktı abi? eğer 72 den düşük ise, hangi işlemleri yaptın acaba?

Upvote 0

Bende değiştirsem mi acaba:)

Hayırlı olsun...

Neden şüphe duydun ki

Upvote 0
Ne gibi değişiklikler oldu hocam acaba. Açıkcası ben herhangi bir sorun yaşamadım aracımda ama merak ettim.

Upvote 0
İlk olarak tahrik arızası. Abs ve park sensörü arızaları tekrar vermedi. Start stop çok daha fazla çalışır oldu. Yani yolda motoru kapatır ya o daha çok olmaya başladı. Kontak açıkken hemen bir yada iki dakikada akü zayıf derdi. Akü şarj olmuyor hatası vardı. Ekstra kodlama yapmadım. Müsait zamanda bakıcam ona. Malum mqb evo araçlar biraz farklı.

Upvote 0
İlk olarak tahrik arızası. Abs ve park sensörü arızaları tekrar vermedi. Start stop çok daha fazla çalışır oldu. Yani yolda motoru kapatır ya o daha çok olmaya başladı. Kontak açıkken hemen bir yada iki dakikada akü zayıf derdi. Akü şarj olmuyor hatası vardı. Ekstra kodlama yapmadım. Müsait zamanda bakıcam ona. Malum mqb evo araçlar biraz farklı.
Sizin adınıza sevindim sorunlarınızın çoğu çözüme kavuşmuş o halde.
Bende hiç olmadı bahsedilen hatalar aşağı yukarı 1,5 yıldır kullanıyorum aracımı.
Yelken moduna da sık sık giriyor. Hala bana çok enteresan geliyor bu yelken modu mevzusu o da ap ayrı bir konu.
Belli hızda belli süre aracı kullanmış oluyorsun birden yelken moduna geciyor, klasik bilgide ne derler hep, aracı hemen stop etme vs. Ama yelken moduna geçiş olayı tam tersi bir durum oluşturuyor. Mühendisler hepsini hesap etmişlerdir heralde :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt