Vites seçici arızası

2021 model R line aracımda şimdide vites arızası çıktı. Arıza tespiti yaptığımda ise parça değişimi gerektiğini gördüm. Vallahi billahi bıktım. Galiba yakında yollarımız ayıracağız. Aslında aracıma yeniden ısınmaya başlamıştım. Ama olmuyor hep sorun hep arıza. Ekli dosyayı görüntüle 61633
geçmiş olsun abi, golften soğutan iki araba benim ve senin araba 😭

Upvote 0
@İlker34

Bir deutschland / ala-man arabasından

İlk 100.000 km sıfır hata / arıza kodu/ error/ fault beklerim ben?

100.000 ile 200.000 arası ise
İlk 100.000 km nin kullanıcı nezaketi ile yine hatasızlık beklentim dahilindedir.

200.000 den sonra her türlü faule eyvallah ederim tabiki.

Beklentiler bu iken sayısız hata asab bozmazmı ? Bozar tabi ! Gecmis olsunla falan da gecmez bu isler ...keder olur arac sahibine diş agrısı gibi.

13 ocak da tam 5 yıl bitecek km +85.000

Şu ana kadar
Sıfır hata !!!

Forum mudavimi olmamın sebebi de bu zaten ?

Bozulan / arıza veren aracın forumunda neyin fanatikligi yapılacak mış ki ?

Fiat/ pejo araba alırsın anlarım

Yakışmıyor vw e bu errorlar

Yanlız şunu da ekleyim

Cep ten çıkan her kurus masraf o aractan sogumaya o araca küfür etmeye sebeb olur..
Maliyet anlamında araç masraf ettirmiyorsa error/hata / faullerle bi sekilde masrafsız yürümeye devam ediyorsa (yazılımsal hatalar sineye cekilebilir. Ama donanımsal hatalar garanti bitimin de malum sonuclara varacaktır)

Bence biraz daha şans tanınmalı.

Hemen şutlanmamalı?

Upvote 0
Geçmiş olsun ilker hocam,

Son dönem sıkıntılar her araca sıçramış olacak ki ceo bile koltuğunda oldu.

Formentor, leon, golf 8 bunlar yakından takip ettiğim modeller hepsinde bebeklik arızaları gözlemliyoruz, sanıyorum pandemi döneminde herşeyin şirazesi kaydı :)

Garantiden halledilir umarım tekrar geçmiş olsun

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam. İnşallah şanzıman ile ilgili değildirde sensörle vs ile ilgilidir.

Upvote 0
2021 model R line aracımda şimdide vites arızası çıktı. Arıza tespiti yaptığımda ise parça değişimi gerektiğini gördüm. Vallahi billahi bıktım. Galiba yakında yollarımız ayıracağız. Aslında aracıma yeniden ısınmaya başlamıştım. Ama olmuyor hep sorun hep arıza. Ekli dosyayı görüntüle 61633

Ben demiştim demek istemezdim a3 neden satıp bunu aldın diye 🤔 enteresan bir araç özellike otomatikleri...

Upvote 0
Aman bizimkiler duymasın... Geçmiş olsun. Otomatik vites hep korkulu rüyam olmuştur, şimdi ise tam merkezine düştük. Bakalım kısmette ne varsa onu yaşayacağız... Bozmayın moralinizi.

Upvote 0
Benim F30 da olmustu yikamaci buhar sikti Joystick in oraya su kacti. Kuruyunca gecti. Belki oyle birseydir. Yeni aracin vites koluda bozulduysa artik.

Upvote 0
Teşekkür ediyorum hepinize. İyi düşünce ve temennileriniz için. Ben ufak bi araştırma yaptım. Bu parça revizyon görmüş. Yani parça numarası değişmiş. 😀 Buda sorunlu olduğunun tescili. Bir yerde okudum yanılmıyorsam dh forumda. Bunu yaşayan birkaç kişi var. Bakalım yarın servise gidiyoruz. Değişecek kaçarı yok 😀. Sorun o değil ki. Ben toplamda mart ayında arabayı aldıktan sonra 5 kere servise başvurdum. İki kere sos modülü değişti. Medya sorunluydu. Ön kamera aynı. Frenler gacırdıyordu hemde nasıl gacırdama. Buna birşey yapmadılar ama gittim yinede. Bu kısmetse altıncı ziyaret. Bakalım sonumuz hayrola. Ama yine dayanamadığım ve çok hoşuma giden birşey aldım. Gelir gelmez de taktım. Bir iki görsel paylaşayım. Herkese sağlıklı güzel günler. 👋👋870025C2-D939-44ED-81AA-05F6AD44924A.jpegD04E002F-B05F-4EA8-A2FB-534393211163.jpeg70D75A86-D3E7-455C-AB36-D519F4100CFA.jpeg

Upvote 0
İlker hocam parça numarası ve varsa aldığınız linki paylaşabilir misiniz? Aradığım küçük bir detay aslında.

Upvote 0

Teşekkür ediyorum hepinize. İyi düşünce ve temennileriniz için. Ben ufak bi araştırma yaptım. Bu parça revizyon görmüş. Yani parça numarası değişmiş. 😀 Buda sorunlu olduğunun tescili. Bir yerde okudum yanılmıyorsam dh forumda. Bunu yaşayan birkaç kişi var. Bakalım yarın servise gidiyoruz. Değişecek kaçarı yok 😀. Sorun o değil ki. Ben toplamda mart ayında arabayı aldıktan sonra 5 kere servise başvurdum. İki kere sos modülü değişti. Medya sorunluydu. Ön kamera aynı. Frenler gacırdıyordu hemde nasıl gacırdama. Buna birşey yapmadılar ama gittim yinede. Bu kısmetse altıncı ziyaret. Bakalım sonumuz hayrola. Ama yine dayanamadığım ve çok hoşuma giden birşey aldım. Gelir gelmez de taktım. Bir iki görsel paylaşayım. Herkese sağlıklı güzel günler. 👋👋Ekli dosyayı görüntüle 61644Ekli dosyayı görüntüle 61645Ekli dosyayı görüntüle 61646

:) ne işe yarıyor bu

Upvote 0

Geri
Üst Alt