Volkswagen'im Nerede? Sipariş sürecinin adımları, mesajları ve yaklaşık süreleri?

St nin ne gibi bir çıkarı olabilir ki opsiyon ekletmeyerek onu anlayamadım hocam. Sonuçta ekstradan para veriyorum ve her opsiyondan şirketi biraz daha para kazanacak.
Ben kaporayı verdiğim an takip nunarasını aldım yani üretim planlaması yapılmıştı. Bilmediğim bir durum varsa lütfen söyleyin gerçekten ekletmek istediğim opsiyonlar var bir iki tane.
Değerli Hocam,

Satış temsilcilerine verilen eğitimlerde şunu söylediklerine adım gibi eminim.

" donanım eklemek isteyenlere ve özellikle sipariş verdikten sonra donanım eklemek isteyenlere zorluk çıkartın.  Çünkü ilk olarak üzerine fazlaca donanım eklenmiş  bir aracı eğer vazgeçilirse başkasına satmak zordur ve satarken yapmak zorunda olduğunuz indirim olması  gereken kardan eksilmesine neden olacaktır. Sonradan donanım ekleterek kararsızlığı tescillenmiş bir müşterinin talebini ise kesinlikle yapmayın çünkü satın almaktan vazgeçmesi nerdeyse kesindir. Araba donanımla dolu olarak elinizde kesinlikle kalacak demektir çünkü.

Bana kalırsa neden bilgisizlik değil.  Kasıtlı olarak yapılan bir uygulama.  Yıllar içinde taktiklerini de çözüyor insan haliyle.

Küçük bir ihtimalle çiçeği burnunda taze bir satış temsilcisine denk geldiniz.

St nin ne gibi bir çıkarı olabilir ki opsiyon ekletmeyerek onu anlayamadım hocam. Sonuçta ekstradan para veriyorum ve her opsiyondan şirketi biraz daha para kazanacak.
Ben kaporayı verdiğim an takip nunarasını aldım yani üretim planlaması yapılmıştı. Bilmediğim bir durum varsa lütfen söyleyin gerçekten ekletmek istediğim opsiyonlar var bir iki tane.
Murat hocam benim yerime açıklama yapmış hocam

Değerli Hocam,Satış temsilcilerine verilen eğitimlerde şunu söylediklerine adım gibi eminim.

" donanım eklemek isteyenlere ve özellikle sipariş verdikten sonra donanım eklemek isteyenlere zorluk çıkartın.  Çünkü ilk olarak üzerine fazlaca donanım eklenmiş  bir aracı eğer vazgeçilirse başkasına satmak zordur ve satarken yapmak zorunda olduğunuz indirim olması  gereken kardan eksilmesine neden olacaktır. Sonradan donanım ekleterek kararsızlığı tescillenmiş bir müşterinin talebini ise kesinlikle yapmayın çünkü satın almaktan vazgeçmesi nerdeyse kesindir. Araba donanımla dolu olarak elinizde kesinlikle kalacak demektir çünkü.

Bana kalırsa neden bilgisizlik değil.  Kasıtlı olarak yapılan bir uygulama.  Yıllar içinde taktiklerini de çözüyor insan haliyle.

Küçük bir ihtimalle çiçeği burnunda taze bir satış temsilcisine denk geldiniz.
Cevabınız için teşekkürler. Ne günlere kaldık daha neler göreceğiz bakalım insanın istediği gibi bir araba sahibi olması bile zor. Yarı fiyatına ekleteceğim donanımlara araç gelşnce iki katı fiyata sahip olmak zorunda bırakacaklar yani. Gerçi geri görüş kamerasını şahsen döşemelerin altından kablo çektirterek yaptırmam artık ama diğer bir iki şeye baya para ödeyeceğiz sanırım. Tekrar teşekkür ederim

Murat hocam benim yerime açıklama yapmış hocam
Sizede teşekkür ederim hocam aydınlattığınız için. Kandırılmak gerçekten üzücü. Daha aracı almadan kandırmaya başladılar desenize

Hayırlı akşamlar tekrar bir soru ile karşınızdayım. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum. Ben st cisini sıkıştırıp bi şekilde istediğim opsiyonları aracıma ekletmek istiyorum sizce başarılı olabilir miyim ? Ne söykemem ne yapmam gerekiyor bilmiyorum istediğin gibi bir araba yok abi olsa ayarlardım cevabını almak istemiyorum tekrar.

Hayırlı akşamlar tekrar bir soru ile karşınızdayım. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum. Ben st cisini sıkıştırıp bi şekilde istediğim opsiyonları aracıma ekletmek istiyorum sizce başarılı olabilir miyim ? Ne söykemem ne yapmam gerekiyor bilmiyorum istediğin gibi bir araba yok abi olsa ayarlardım cevabını almak istemiyorum tekrar.
Değerli Hocam 

Aracınız üretim sürecine girmişse kesinlikle bir şey yapmak mümkün değildir.

Ancak sizin araçtan vazgeçip , üretime planlama yapılmak üzere olan ve standart highline veya vazgeçilen bir siparişte oynama yapmak mümkündür. Bunu da ancak çok tecrübeli bir  ST yapabilir.

Değerli Hocam 
Aracınız üretim sürecine girmişse kesinlikle bir şey yapmak mümkün değildir.
Ancak sizin araçtan vazgeçip , üretime planlama yapılmak üzere olan ve standart highline veya vazgeçilen bir siparişte oynama yapmak mümkündür. Bunu da ancak çok tecrübeli bir  ST yapabilir.

Canlı destek bana aracın üretim haftasını beklediğini söyledi hocam yani üretime başlanmamış o yüzden bir şansım olur mu ?

6f53b472119e97242bb4def108e44be4.jpg

Çok şükür bende gördüm bu yazıyı.

Geri satım başladı 

Iki hafta sonra teslimatlar başlayacak.. 

Arkadaşlar Temmuz 28 den beri aracım limana sevk ediliyor aşamasında..... 18 gün geçti... VW iletişimi , aracı aldığım bayiyi aradığımda biz de sizin bildiğiniz kadarını biliyoruz diyorlar.....Artık bu durum canımı sıkıyor , limana sevk 18 gün sürmesi normal mi....2 aydır yemediğimiz zam kalmadı....  daha ne kadar beklerim...

Arkadaşlar Temmuz 28 den beri aracım limana sevk ediliyor aşamasında..... 18 gün geçti... VW iletişimi , aracı aldığım bayiyi aradığımda biz de sizin bildiğiniz kadarını biliyoruz diyorlar.....Artık bu durum canımı sıkıyor , limana sevk 18 gün sürmesi normal mi....2 aydır yemediğimiz zam kalmadı....  daha ne kadar beklerim...
Hocam maalesef bu süreç kimisinde kısa kiminde uzun sürüyor.sebebi ise limana önce gelen araçların geminin kotasını doldurmak için diğerlerini beklemesi diye biliyorum.

Aynı durumdayız hocam. Beklemeye devam malesef.

hocam benimkide 18-20 günü bulmuştu.merak etmeyin bugün yarın gemi üzerinde yazısını görürsünüz.vw durumu geç güncelliyor belkide gemiye yüklendi ama gemi kalkmadıysa limana sevk yazısını görmeniz normal...

Teşekkür ediyorum arkadaşlar cevaplarınız için, biraz önce baktığımda "limana sevk ediliyor" yerine " çıkış limanında" yazıyor artık.... Bakalım kaç gün içinde gemiye yüklenecek , ne zaman teslim alacağız..... 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt