Golf 7 1.2 tsi araç rektefiye

senol06

Yeni Üye
İsim
şenol
Araç
golf 7
Merhaba arkadaşlar. Golf 1.2 tsi aracım 2000km de 1lt yağ eksiltiyor. Bir iki ustaya gösterdim turboya bakarız ordan değilse sekman atmak gerek motor komple inecek dediler. Aranızda aracı turbodan yağ eksilten yada motor yaptıran oldu mu? tecrübelerinizi paylaşırmısınız

Merhaba arkadaşlar. Golf 1.2 tsi aracım 2000km de 1lt yağ eksiltiyor. Bir iki ustaya gösterdim turboya bakarız ordan değilse sekman atmak gerek motor komple inecek dediler. Aranızda aracı turbodan yağ eksilten yada motor yaptıran oldu mu? tecrübelerinizi paylaşırmısınız
Kaç model kaç km aracınız

Upvote 0
Dizel motorlar dahil yağ eksiltme yapıyor. 10bin km de ortalama 700ml/1 litreye yakın sağlıklı motorda.. uzun yol ekstra eksiltme yaptırabiliyor. üst blokta çok yağ gezindiği için olabilir. subaplar vs.. inceden veriyor.
Öncelikle kaç model km nedir. Yağ değişimi belirtilen aralıklarda yapılıyor mu.?
Yerinizde olsan ilk kolay işlem motor kompresyonunu ölçtürürdüm yağsız sonra yağlı turbo genelde sorun çıkarmıyor.
Forumda yakın zamanda açılmış konular var.. Kaygusuz oto necati usta ile görüşün yakınlarda buradan bir arkadaşın aracını yapacak diye biliyorum..
Benzinli araçlarda test zor değil bujiler sökülüp teknik ekipmanla size değerleri vereceklerdir.
Ya şunda dır ya bunda gibi sök taklar size ciddi külfet açacaktır. Girmeyin böyle işlere. Sistemi anlamanız açısından örnek video ekliyorum

Son düzenleme:
Upvote 0
Dizel motorlar dahil yağ eksiltme yapıyor. 10bin km de ortalama 700ml/1 litreye yakın sağlıklı motorda.. uzun yol ekstra eksiltme yaptırabiliyor. üst blokta çok yağ gezindiği için olabilir. subaplar vs.. inceden veriyor.
Öncelikle kaç model km nedir. Yağ değişimi belirtilen aralıklarda yapılıyor mu.?
Yerinizde olsan ilk kolay işlem motor kompresyonunu ölçtürürdüm yağsız sonra yağlı turbo genelde sorun çıkarmıyor.
Forumda yakın zamanda açılmış konular var.. Kaygusuz oto necati usta ile görüşün yakınlarda buradan bir arkadaşın aracını yapacak diye biliyorum..
Benzinli araçlarda test zor değil bujiler sökülüp teknik ekipmanla size değerleri vereceklerdir.
Ya şunda dır ya bunda gibi sök taklar size ciddi külfet açacaktır. Girmeyin böyle işlere. Sistemi anlamanız açısından örnek video ekliyorum
Teşekkür ederim önce bi kompresyon yaptıracağım zaten

Upvote 0
Maalesef 1.2 1.4 tsi a sahip çoğu arkadaşım bagajda yağ ile geziyorlar. Arac alırken söylemediği ve tespit edilemediği icin de son sahibi yağ eksilince ustalara soruyor ustalarda motor yapılacak deyip tansiyon yukseltiyorlar. TSI motora bulasmama sebebimdir.

Son düzenleme:
Upvote 0
hocam bende aynı dertten muzdaribim ama benim yağ ekleme en son 5000 km önce idi sonra uyarı verdi bende yağı değiştirmedim üzerine başka motul yağ koydum ,

sizin yağ sıcaklığı nedir ben çok basmadan rampada ( bir de uzunsa ) 107 derece filan oluyor , bir de egsozda duman atma var mı ben geçen katkı maddesi attrmıştım ondan kaynaklımı bilmem ilk açılışta gri çıkıyor kesiliyor

Upvote 0
Selamlar,

Araci yağ eksiltince yağ ekleyen arkadaslara bir hatirlatma yapayim, farkli bir yağ eklemeyin. Mumkunse markasi bile ayni olsun.

Upvote 0
hocam ben yeni yaptım 2014 1.2 tsi var rektefeye soktum gayet memnunum şuan sorun kalmadı tecrübelerim iyiydi tek önerim gerçekten iyi bir usta bul
bende fiyat almaya başladım yaptıracağım usta bakıyorum şimdi. 20 bin ile 40 bin arası fiyat veriyorlar sizinki ne kadara mal oldu?

Upvote 0

Geri
Üst Alt