Ankara’da motor rektefiyesi tavsiye

Nerede saçmalamışım hocam söyler misiniz ?
Yağ eksiltme konusunda hiçbirşey elde edemezsiniz diyorum, adam kitabına yazmış 2bin km de 1 litre yağ eksiltebilir demiş. Bu kadar eksiltme normal mi, bence değil. Ama vw' ne göre normal ve bunu yazı ile kitapçığına yazmışlar. Avukat arkadaşlar diyorsunuz, hadi bir tanesi bu konuda bu sebepten ve bu sınırlardaki eksiltmeden dolayı dava kazanılır desin. Avukat değilim ama akıl var mantık var.
Hocam 100% sonuc alinir demiyorum ki zaten, bir danismak gerekebilir diyorum.

Ayip bildiriminin olabildigince erken yapilmasi ayni sekilde bilirkisinin en yakin zamanda inceleme yapmasi dava kazanimlarinda onemli.

Buna neden ayip diyorum cunku olagan disi bi yag eksiltme var ve buji incelendiginde yaglandigi goruluyor. Bana bu durum eger burada anlatildigi gibiyse, arac satisinin elden cikarma amaciyla yapildigi izlenimi verdi ve bu fikri sundum. Yani durum bizim tsilarin klasik yag azaltmasi gibi gelmiyor.

Bu yasal sorumluluklari ben kafamdan uydurmuyorum, boyle bir sorumluluk var ufak bir google ile bile ulasabilirsiniz.

Ayrica Rotary(wankel) motor degil ki bu yanma odasina dogrudan yag gonderip edip yaksin.

Hocam fikirlerimize sacma diyorsunuz ama kendi sacmalamalarinizin farkinda degilsiniz.

Hareket halinde litrelerce yag tuketen arac ile 8-9bin km de yag eksiltmesi herkesce bilinen ve olagan sayilan araci kiyaslayip durumu normallestirmeye calisiyorsunuz.

2. el satisinda saticinin ayip nedeniyle sorumlulugu ve yukumlulukleri vardir.

Eger satin alinan aracin durumu, alici tarafindan bilinseydi, alici hic bir sekilde bu mali almayabilir veya daha dusuk bedelle satin alimini yapabilirdi. Zaten siz benzer bir sorunda bu yaklasimi izleyip aliciyi bilgilendirmissiniz.

Aracta gozle gorulebilen ayiplar vardir bir de gizli ayiplar vardir. Ve evet saselerde oynama, km dusurme gibi olagan disi yag yakma da bu duruma dahildir.

Imza attim olay kapanmistir durumu yok yani.
Burada durumun aldatmaca olup olamayacagi, aracin sikintisini ustanin yorumu belirleyebilir. Belki de satici gercekten bu durumu yasamadi, bilmiyordu ve kacak yag kullanimi sonrasi oldu bu. Bilemeyiz. Onlem almanin zarari yok.

Buradaki duruma gore en iyi yorumu da bir avukat yapabilir. Derseniz ki hic bisey cikmaz gidip geldiginizle kalirsiniz, hukuksuzluk devleti burasi. Anlariz.

Ayrica Internette bu tarz bir suru dava sonucuna ulasabilirsiniz.

Cevap vermek istemedim ama konu iki de bir karsima cikinca yazmak zorunda kaldim.

Emre hocam umarim minimum maliyetle sorununuz cozulur, saglikli bir motora kavusursunuz.
Hocam sanırım cevap biraz geç oldu ama herşey için sağolun
Necati abi ile motor ve turbo rektefiyesine girdi araç şuan 13 bin km kullandım aracı ve hiç bir problem kalmadı
Bu arada dediğiniz gibi yasal tüm haklarımı karşı tarafa kullanacağımı söyledim elimde servisden alınmış yağ yaktığını belgeleyen evraklar olduğunu söyledim ve karşı taraf hiç mahkemeyle uğraşmayın direk çıkan masrafın yarısını karşıladı konuda böylece kapandi bunuda açıklama gereksinimi de bulundum herşey için size teşekkür ederim

dostum herkes birşey yazmış ama yerinde olsam İstanbuldan ya arkadaşların bahsettiği İdris ölmez den randevu alırım ya da Reset Garaj dan. 2 side işin ehlidir. Tespitini yaptır. Ankaradasın galiba orada da kompresyon testi yapacak biri vardır illaki

Hocam sanırım cevap biraz geç oldu ama herşey için sağolun
Necati abi ile motor ve turbo rektefiyesine girdi araç şuan 13 bin km kullandım aracı ve hiç bir problem kalmadı
Bu arada dediğiniz gibi yasal tüm haklarımı karşı tarafa kullanacağımı söyledim elimde servisden alınmış yağ yaktığını belgeleyen evraklar olduğunu söyledim ve karşı taraf hiç mahkemeyle uğraşmayın direk çıkan masrafın yarısını karşıladı konuda böylece kapandi bunuda açıklama gereksinimi de bulundum herşey için size teşekkür ederim
Ne kadar masraf tuttu, birde ustanın yorumu nedir. Bu araçlarda neden böyle durumlar oluyor gibi bir yorumda bulunmuştur mutlaka
Paylaşabilirseniz seviniriz

Ne kadar masraf tuttu, birde ustanın yorumu nedir. Bu araçlarda neden böyle durumlar oluyor gibi bir yorumda bulunmuştur mutlaka
Paylaşabilirseniz seviniriz
Hocam turbo motor rektefiyesi hepsi dahil 22 bin tuttu
Ustanın yorumu 2013 TSI larin kronik sorunu yani ilk çıkan tsilarin ve 2012 - 2013 modellerin hepsinde %90 bu sorun varmış. Sorun kaynakları pistondan kaçırıyor. 2014 ve üstü modelllerde bu yağ yakma sorunu baya bir azalmış.

dostum herkes birşey yazmış ama yerinde olsam İstanbuldan ya arkadaşların bahsettiği İdris ölmez den randevu alırım ya da Reset Garaj dan. 2 side işin ehlidir. Tespitini yaptır. Ankaradasın galiba orada da kompresyon testi yapacak biri vardır illaki
Hocam sağolasın Ankara da öyle bir usta buldum ki işinin tam ehli tam bir wolksvagen aşığı hatta ben kendisine golf lere fısıldayan adam diyorum

Hocam turbo motor rektefiyesi hepsi dahil 22 bin tuttu
Ustanın yorumu 2013 TSI larin kronik sorunu yani ilk çıkan tsilarin ve 2012 - 2013 modellerin hepsinde %90 bu sorun varmış. Sorun kaynakları pistondan kaçırıyor. 2014 ve üstü modelllerde bu yağ yakma sorunu baya bir azalmış.
Teşekkürler yorumunuz için.

arkadaşlar 2013 1.2 tsi midline plus golf 7 var bende 1000 kmde 1,5 litre yağ yakıyor. denemediğim yağ kalmadı hatta en son 10/40 liqu moly mos2 yağ koydum durum aynı
artık motoru rektefiyeden başka yol kalmadı gibi. bu durumda güvenebiliceğim daha önce tsi motor rektifiyesi yapmış usta varmıdır?
kendi ustam sandık motor atalım diyor. 45 bin lira maliyeti var. rektefiye işine sıcak bakmıyor.
birde sizce rektefiye ettirmek mi yoksa sandık motor mu taktırmak matıklı
cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba öncelikle geçmiş olsun bu araçlarda ilk bakılması gereken yer emme manifoldu aynı zamanda karter havalandırma görevi yapıyor ve kronik olarak çok patlıyor vakumu kontrol edilecek patlak ise manifoldu değişip öyle motora yönelmek. Gerekiyor eğer manifold sağlam ise silindir kapağı sökülüp kontrol edilmesi gerekir dediğim gibi sıra sira

Ben ilk turboyu revize ettirdim denemek için yağ yakması azaldı yani 1500 2000 km de yarım litre eksiltmesi muhtemelen 5000 lire çıkacak

Necati ustayı önermeye giriyorduk konuya ki sorunu Necati usta çözmüş zaten :)
Giden pişman olmaz ama gitmeyen pişman genelde.

Benim aracımı 2.5 yıl önce aldım.1000 km de 1 lt yağ yakıyordu ve aldığım kişi yağ yakmadığını iddia etti. Rektefiye parasından daha aşağıya sandık motor alarak çözdüm sorunu. Motorum şu anda 25.000 kmde ve eksiltme hiç yok.
Kısacası tsi alırken daha çok dikkat etmek lazım.

Geri
Üst Alt