Ankara’da motor rektefiyesi tavsiye

Belki satan işi biliyordu, sizin yağ değişiminde başlamasında var bi sakınca,
Aklıma satan biliyordu ve size o şekilde kurtarıcak bi yağla satmış olabileceği geliyor.
aynen hocam bende sizin gibi düşünüyorum.

Aracım 1.4 km 190.000 deydi şuan Allaha şükür, yağ mağ yakma kalmadı diyebilirim. Yağ bakımını 1 yılı biraz geçirdim tam 13biN gibi oldu, yakıyorken alıştığım 5 litrelik bidon almıştım 1 litre kalan kısım bitti.2-3 bin daha gider ışık yanmasına diyebilirim.
Daha iyi anlayan arkadaşlarda fikir verir ama kompresyon tesinde bişey yoksa sekman falan boşa değiştirirsiniz. Siz hiç dışarda aramayın bu kazık zihniyette üzülürsünüz. Direk servise gidin garantili iş önce conta vs diye gidin. Motorun üstü çevresi hep yağ bunu kontrol etsinler.
Yağıda 10-40/20-50 falan koymayın daha çok zarar verirsiniz.
Ben şuan 5w30 liqui 4200 le mutluyum.
Allah işinizi yoluna koysun.
hocam haklısınız da servis başlangıç için verdiği fiyat geçen yüz yüze konuştum 50- 100 arası diyor. şuan için bu rakamları verebilecek durumum yok.

satın aldığım arkadaşa sordum bende kesinlikle böyle bir durum yoktu diyor. o da aracı almış 8 bin km binmiş hiç yağına suyuna bakmadığına yemin ediyor.
ondan önceki sahibine ulaştım. 115 bin km bindim diyor 15 bin km de yağını değiştirirdim hiç bir şekilde yağ yakma yoktu diyor.
anlıcanız araç bende kaldı bu şekilde satıp başkasının hakkına giremem yaptırmaya çalışşam kredi çekecem. artık ankarada güvenebileceğim grubunda önerebiieceği usta varsa ona götürüp arabayı bırakacam
Bu iste yalan dolan var, her seyinizi faturalandirin. Avukat bir arkadasiniz varsa danisin.

• Beğen
Tepkiler: SCC
hocam haklısınız da servis başlangıç için verdiği fiyat geçen yüz yüze konuştum 50- 100 arası diyor. şuan için bu rakamları verebilecek durumum yok.
Siz ne yaparsanız yapın önce servise götürün.
Fiyatı çok gelirse dışarda adam gibi usta bulun. Ama servis size şu parçalar değişecek diye teklif verecek vidasına kadar yazılı. Tespit için ücret verip çıkarsınız.
Elinizde yapılması gereken işin listesi olur. Sade conta çıkarsa direk yaptırın.

aynen hocam şuan bütçe olarak da en net cevap olarak da motorun inmesi gerekecek. güvenebileceğim bir ustaya arabayı bırakacam.
Geçmiş olsun öncelikle acaba kullandığınız ilk yağ sahte vs olabilir mi bakımda?Ankarada'da Necati ustayı tavsiye ederim kendisi forumumuza da üye dürüst güvenilir bir insandır.

Geçmiş olsun öncelikle acaba kullandığınız ilk yağ sahte vs olabilir mi bakımda?Ankarada'da Necati ustayı tavsiye ederim kendisi forumumuza da üye dürüst güvenilir bir insandır.
kendisine nasıl ulaşabilirim peki telefon numarası ya da dükkan adresi var mı

Geçmiş olsun kardeşim bu araba daha öncede de yağ yakıyordur daha önceki sahibleri elden çıkartmışlar sana patlamış,
1.4 TSI sandık motor attır kardeşim yeni her zaman iyidir.

Kardeş öncelikle geçmiş olsun. 1.2 ve 1.4 tsi larda özellikle ilk çıkan modellerde bu sorun olabiliyor. Genelde sorun segmanları değiştirerek tam bir rektefiyeye gerek kalmadan çözülebiliyor. İnşallah çok para harcamadan sorunun çözülür. Istanbulda İdris Ölmez usta var ona ulaşıp danisabilirsin. Şu şekilde bir paylaşım yapmış

• Beğen
Tepkiler: SCC
1.2 - 4 silindir güzel motor dengeli ufak tefek sorunlar hariç geçmişi temiz ise en az 350/500 bin sorun çıkarmaz.. Piyasada %80 sahte ürünler denetleyen yok firmalara yaptırım uygulayan yok mağdur olanlara birde bunu göndereyim abi diyen satıcılar...
Kime götürürsen götür blok kapak supap işlemlerini çalıştığı firmada yaptıracak. Kendisi sök tak olmuşken geliştirilmiş piston soft yazılım 135hp :)
Yatan araç - Kalitesiz bakım ürünleri sahte yağ, dağılana kadar kullan antifriz değişir mi şanzıman yağı hidrolik değişmez diyen ustalar,
En iyisi bile elinde ekipman yok ise değişmez abi bu diye başından savıyor. Bence aracın neresi sorunlu ise sadece o alanda uzman servislere gidilmeli..
Genel tamirciler her isteği karşılamıyor net.. Temiz temiz bakım yap iki kablo bağla 500/1bin günlerce motorla uğraşmak işlerine gelmiyor.
Rektefiye yapacak ustanın zamanı düzeni ! Bu parça bunun mu:)- çalıştığı parça tedarikçisi rektefiye yaptırdığı yer, temizleyecek her taktığını youtube videolarda hepsi öyle günlük hayatta alakası yok:).. Yeni nesil motorlar çok fazla hassas birde düşük hacim yüksek performans.
Özellikle dikkat edilmesi gidilmeden durumu söyleyip gidilmeli randevusuz habersiz gidilmesi durumunda nasıl bir davranış sergileyecekleri belirsiz ..

1.2 - 4 silindir güzel motor dengeli ufak tefek sorunlar hariç geçmişi temiz ise en az 350/500 bin sorun çıkarmaz.. Piyasada %80 sahte ürünler denetleyen yok firmalara yaptırım uygulayan yok mağdur olanlara birde bunu göndereyim abi diyen satıcılar...
Kime götürürsen götür blok kapak supap işlemlerini çalıştığı firmada yaptıracak. Kendisi sök tak olmuşken geliştirilmiş piston soft yazılım 135hp :)
Yatan araç - Kalitesiz bakım ürünleri sahte yağ, dağılana kadar kullan antifriz değişir mi şanzıman yağı hidrolik değişmez diyen ustalar,
En iyisi bile elinde ekipman yok ise değişmez abi bu diye başından savıyor. Bence aracın neresi sorunlu ise sadece o alanda uzman servislere gidilmeli..
Genel tamirciler her isteği karşılamıyor net.. Temiz temiz bakım yap iki kablo bağla 500/1bin günlerce motorla uğraşmak işlerine gelmiyor.
Rektefiye yapacak ustanın zamanı düzeni ! Bu parça bunun mu:)- çalıştığı parça tedarikçisi rektefiye yaptırdığı yer, temizleyecek her taktığını youtube videolarda hepsi öyle günlük hayatta alakası yok:).. Yeni nesil motorlar çok fazla hassas birde düşük hacim yüksek performans.
Özellikle dikkat edilmesi gidilmeden durumu söyleyip gidilmeli randevusuz habersiz gidilmesi durumunda nasıl bir davranış sergileyecekleri belirsiz ..
Peki hocam 1.2 tsilarda ki bu durum kronik midir. Bakımına dikkat eden, sıkıştırmadan kullanan bir çok kişi yine de yağ eksiltme problemini yaşıyor. Özellikle 100, 130 bin km lerde duyuyorum.

Hocam geçmiş olsun.Erciyes işyerleri sitesinde Nam otomotiv Ali Temel ustaya bi git istersen.Fiyatı piyasaya göre bir tık fazladır ama işinin erbabıdır.

Hocam geçmiş olsun.Erciyes işyerleri sitesinde Nam otomotiv Ali Temel ustaya bi git istersen.Fiyatı piyasaya göre bir tık fazladır ama işinin erbabıdır.
hocam sağolasın yanlarına en kısa zamanda uğrarım. fiyat konusunda da hemen hemen hepsi sadece kendi işçiliğine 8 bin istiyor sadece.
o yüzden güvenebileceğim yaptığı işin arkasında duracak bir usta istiyorum.

Geri
Üst Alt