Golf 8 Style Ses Problemi

aktoluna

Yeni Üye
İsim
Ali
Araç
Golf 8
Merhabalar,
Mart sonunda 2022 model golf style arac aldim. Yok sesi ve disarinin sesini cok duyuyorum. Bu sorunu yasayan var midir? Servise goturdum fakat normal dedi. Teşekkür ederim.

Valla bence bu problemler ya da sorunlar. Araçtan araca ve kişiden kişiye değişiyor. Bir çok kişinin yaşadığı problemleri ben hiç yaşamadım golf 8 life paket aracımda. Sessizlik olarak ta gayet sessiz. Sessizliğinden de memnunum. Lastiklerim michelin primacy 4 225/45/17
Ayrıca benim bu sesslikle ilgili yaşadığım en büyük şok, golf 6 comfortline 1.6 tdi aracımdan, golf 7 1.6 tdi comfortline aracıma gecince yaşamıştım. Ve aracı servise götürdüm motorda sorun mu var diye. İnanılmaz gürültülü çalışıyordu golf 7 de. Bu konuda bence golf 6 çok çok daha kaliteli

Upvote 0

Belki benim aracta problem vardir bunu bilmiyorum. Karsilastirma yapmak icin baska golf 8 araca binmem lazim. 2020 polo'dan yalitimi zayif olabilir. Ben daha iyi karsilastirmasi yapmiyorum. Bu durum normal mi onu sorguluyorum. Araci alali 2 ay oldu. Ilk ayinda arka kapilar gicirdamaya basladi. Izlemek isterseniz linki paylastim. Lastikler konusunda hakli olabilirsiniz, havasini kontrol edecegim. Tesekkur ederim gorusleriniz icin.

https://drive.google.com/file/d/1Yj_FBOiJtbuDZQ48jfeAzAKHy56F_rx6/view?usp=drivesdk

Upvote 0
Lastik marka model yazmayi unutmusum. Michelin/primacy 4 225 45r 17
Michelin Primacy 4 piyasadaki "en sessiz" diyebileceğimiz lastiklerden biridir.,

Fabrikada lastiklere (max. hava) basılır, lastik havalarını kontrol ettiriniz., ve normal değer olan 34 psi 'a düşürünüz., sürücü kapı direğinde ideal lastik basınç değerleri için bir etiket bulunur., etikete göre normal değerlere ayarlayabilirsiniz.,

Araçta DCC (Dynamic Chassis Control /Adaptif Süspansiyon) veya Spor Süspansiyon var ise dediğim gibi amortisörlerin içine geçici olarak takılan --> nakliye takozlarını bayiler sökmeyi bazen unutuyor., nakliye takozlarını çıkarmışlar mı çıkarmamışlar mı kontrol ettiriniz..,

Upvote 0
Michelin Primacy 4 piyasadaki "en sessiz" diyebileceğimiz lastiklerden biridir.,

Fabrikada lastiklere (max. hava) basılır, lastik havalarını kontrol ettiriniz., ve normal değer olan 34 psi 'a düşürünüz., sürücü kapı direğinde ideal lastik basınç değerleri için bir etiket bulunur., etikete göre normal değerlere ayarlayabilirsiniz.,

Araçta DCC (Dynamic Chassis Control /Adaptif Süspansiyon) veya Spor Süspansiyon var ise dediğim gibi amortisörlerin içine geçici olarak takılan --> nakliye takozlarını bayiler sökmeyi bazen unutuyor., nakliye takozlarını çıkarmışlar mı çıkarmamışlar mı kontrol ettiriniz..,
Cok tesekkur ederim hocam, kontrol edecegim.

Upvote 0
Herkesin yorumu kendi görüşüdür, gerçekliği yansıtıp yansıtmadığı tartışılabilir, yorumumda ben herhangi bir kıyas yapmadım, yapanların kıyasının mantıksız olduğunu düşündüğümü belirttim. Halen yalıtım konusuna çok takılan var ise iddialarını desibel cihazı ile aynı yolda çekim yapıp paylaşarak destekleyebilirler. Yoksa herkes istediği yorumu yapabilir ama faydasız olur, çıkıp 90 bilmem kaç model mercedesteki kaporta yeni araçlarda yok, yeniler kalitesiz demek otomobil konusunda bilgi eksikliği ile ilgilidir.

Upvote 0
Merhaba;
Bahsettiğiniz araçların hepsini belirli dönemler kullandım.Golf 7 1.6 tdi golf 7.5 1.0 tsi (2 adet) polo 2020 1.0 tsi. Golf 8 life 1.0 e tsi.

İçlerinde en yalıtım fakiri olan polo dur.Golf 7 dizel biraz daha sesliydi.Golf 7.5 1.0 tsi oldukça sessiz.golf 8 ide 3 gün aktif olarak kullandım.golf 7.5 tan alağıda değildi.

Aracınızın fabrika çıkışı fitillerde vb bir sorun olabilir.Israrlı bir şekilde serviste kontrol ettirin.Test aracıyla karşılaştırma isteyin.

Upvote 0
Merhaba,
Golf 7.5 comfortline 2017 model araci 1 seneden fazla kullandim. 1.6 tdi di. Motor sesi vardi ama disarinin sesini almiyordu. Polo 1.0 tsi oldugu icin tabiki daha sessizdi. Cam filmi yaptirmistim alirken dogus oto gebze'de. Bundan olabilir mi? Onerdiginiz bir servis var mi? İstanbul, kocaeli civarinda?

Upvote 0
İstanbul Maslak Doğuş oto ya da Kartal Doğuş oto gittiğim ve memnun kaldığım yetkili servisler. Garantisi devam ederken kontrol ettirmenizde fayda var.

Upvote 0
Merhabalar,
Mart sonunda 2022 model golf style arac aldim. Yok sesi ve disarinin sesini cok duyuyorum. Bu sorunu yasayan var midir? Servise goturdum fakat normal dedi. Teşekkür ederim.
Merhaba benim de Golf 8 Style aracım var. Aynı şekilde yol ve rüzgar sesinden ben de şikayetçiydim. Sesi takip ettiğimde sağ ön kelebek camından geldiğini fark ettim. Malum bu ön kelebekler 8 kasada yeni geldi. Oraya bir bez tıkadığımda ses tamamen kesiliyor. Henüz servise götürmedim. Siz de bir deneyin eğer ses kesilirse kronik bir sorun olabilir.

Upvote 0
Merhaba benim de Golf 8 Style aracım var. Aynı şekilde yol ve rüzgar sesinden ben de şikayetçiydim. Sesi takip ettiğimde sağ ön kelebek camından geldiğini fark ettim. Malum bu ön kelebekler 8 kasada yeni geldi. Oraya bir bez tıkadığımda ses tamamen kesiliyor. Henüz servise götürmedim. Siz de bir deneyin eğer ses kesilirse kronik bir sorun olabilir.
Tesekkur ederim, bi deneyip bilgi vereyim.

Upvote 0
2018 b8 passat comfortline den geçtim 2021 Golf 8 Life sahibiyim lastikler (55 yanak) Falken marka gelmişti üstünde, b8 passattan yol sesi, rüzgar sesi yönünden bariz daha iyi araç. Golf 7-7.5 kıyaslamadım ama passattan sessiz ve kesinlikle iyi bir yalıtımı var aracın, otomobil inceleyen vidyolardada yalıtım iyileştirilmiş dendi önceki neslinden, zaten kimse yalıtım kötüleşmiş yorumu yapmadı bu araç için incelemelere bakılabilir. Yani bu işler göreceli bence. VW için bu kadar değerli bir modeli heleki öyle 2020 polo dan falan yalıtımı zayıf yapması akla mantığa uyan bir durum değil. Audi ile kıyaslayanlar olmuş a3 ile golf8 bagaj zeminini kaldırıp bir yalıtım malzemesi kontrolü yapsınlar audi a3 zemin sacı görünürken golf 8 komple yalıtım kaplı altı :)) Özetle sübjektif olsada yorumların biraz akla mantığa uyar yanı olması lazım bence, biraz daha gaza gelinse torostan geçtim yalıtımı daha iyiydi yorumu gelecekti diye düşünüyorum. Birde ülkemizin geleneği yeni kasa çıktığında aracı eski kasa olan vatandaşımızın çoğu yeni kasa kalitesiz eskisi iyiydi diyerek elindeki malı övme hastalığına tutulur(bakınız efsane kasa tabirinin doğuşu), şahsen ben 2018 de passat alacağım zaman golf 7.5 tasarımını beğenemediğimden passat tercih etmiştim ancak golf8 tasarımı harikaydı ve passat satıp fark koyup aldım çokta memnunum her yönüyle. Bunlarda benim tespitlerim. Son olarak soru sahibi arkadaş bir lastik havasını kontrol edebilir, etkisi olabilir.
Eski Golf 7 1.4 tsi , yeni A3 sportback kullanıcısı olarak , yanlış bilgi verdiğinizi düşünüyorum. Bagajda bulunan taban halısı yalıtım ile alakalı bir şey değil sadece ince bir halı. Yalıtım için o bölgenin iyi yapıştırılmış titreşim önleyici bant ve taş yünü veya sünger ile yalıtılmış olması gerekiyor. Golf 'lerin taban halılarını kaldırdığınız da alt tarafın bomboş olduğunu göreceksiniz. Taban halısını koysanız da koymasanız da yalıtıma bir etkisi olmadığı için aynı yol gürültüsünü içeri alır. Ayrıca sizin kullandığınız Passat makyaj öncesi model yani yalıtım sorunu olan en kötü Passat, hem rüzgar sesi hem de yol gürültüsünü Golf 7 ve 7.5 'dan çok daha fazla içeri yansıtıyor. Bu nedenden Size Golf 8'in yalıtımı daha iyi gelmiş olabilir. Ayrıca 16" jantlı 55 yanaklı lastiklerin daha az titreşim ve gürültü yaratmasından dolayı , 17" jant lastiklere göre daha sessiz hissetirmesi normaldir. Benim aracımda 18" jant ve spor süspansiyon olduğu için normal süspansiyonlu versiyonlara göre daha fazla yol sesi hissediyorum.

Upvote 0
Eski Golf 7 1.4 tsi , yeni A3 sportback kullanıcısı olarak , yanlış bilgi verdiğinizi düşünüyorum. Bagajda bulunan taban halısı yalıtım ile alakalı bir şey değil sadece ince bir halı. Yalıtım için o bölgenin iyi yapıştırılmış titreşim önleyici bant ve taş yünü veya sünger ile yalıtılmış olması gerekiyor. Golf 'lerin taban halılarını kaldırdığınız da alt tarafın bomboş olduğunu göreceksiniz. Taban halısını koysanız da koymasanız da yalıtıma bir etkisi olmadığı için aynı yol gürültüsünü içeri alır. Ayrıca sizin kullandığınız Passat makyaj öncesi model yani yalıtım sorunu olan en kötü Passat, hem rüzgar sesi hem de yol gürültüsünü Golf 7 ve 7.5 'dan çok daha fazla içeri yansıtıyor. Bu nedenden Size Golf 8'in yalıtımı daha iyi gelmiş olabilir. Ayrıca 16" jantlı 55 yanaklı lastiklerin daha az titreşim ve gürültü yaratmasından dolayı , 17" jant lastiklere göre daha sessiz hissetirmesi normaldir. Benim aracımda 18" jant ve spor süspansiyon olduğu için normal süspansiyonlu versiyonlara göre daha fazla yol sesi hissediyorum.
Haklılık payınız elbette vardır ancak bagaj zemininin halı kaplı olmasının yalıtıma hiçbir fayda sağlamayacağı konusunda bence yanılıyorsunuz. Son kasa A3 için yalıtımının çokta iyi olmadığı, daha doğrusu beklendiği kadar iyi olmadığı gibi eleştriler izlemiştim. Ben şahsen test etmedim bilemiyorum. Golf 8 yalıtım açısından yurtiçi yurtdışı incelemelerde eleştiri alan bir model değil takip ettiğim kadarıyla, elektronik bazı hatalar olabildiği vb eleştiriler var ama yalıtım konusunu ben görmedim. Şahsende kullanıyorum ve gayet yeterli bir yalıtımı olduğunu düşünüyorum sınıfına göre.

Upvote 0
Haklılık payınız elbette vardır ancak bagaj zemininin halı kaplı olmasının yalıtıma hiçbir fayda sağlamayacağı konusunda bence yanılıyorsunuz. Son kasa A3 için yalıtımının çokta iyi olmadığı, daha doğrusu beklendiği kadar iyi olmadığı gibi eleştriler izlemiştim. Ben şahsen test etmedim bilemiyorum. Golf 8 yalıtım açısından yurtiçi yurtdışı incelemelerde eleştiri alan bir model değil takip ettiğim kadarıyla, elektronik bazı hatalar olabildiği vb eleştiriler var ama yalıtım konusunu ben görmedim. Şahsende kullanıyorum ve gayet yeterli bir yalıtımı olduğunu düşünüyorum sınıfına göre.
Golf 8 'in yalıtımı kötü değil merak etmeyin ,Audi A3'ün de bahsedildiği kadar kötü değil, galiba siz otopark.com'un videosunu izlediniz, orada 8v kasaya göre yalıtımı kötü demek isteniyor , fakat orada yanlış bir durum var, 8v testlerini yaptıkları araçlar normal süspansiyon ve 16-17" jantlı lastiklerle yaptıkları testler, 8y olan yeni kasada 18" jant ve spor süspansiyon ve lanet bridgestone t005 lastik var , spor süspansiyonun etkisinden dolayı titreşim daha fazla ve sonuç olarak yol sesini daha fazla iletiyor. Önce ki 8v kasa da spor süspansiyonlu araçlarda yol sesinden şikayetçiler. Kendi aracımın üzerinde gelen lanet bridgeston t005'i çıkarttırıp michelin primacy 4 + taktırdıktan sonra yol sesi çok fark etti.
Eski aracım olan Golf 7 'ye bagaj ve davlumbaz iç kısımlarına yalıtım yaptırmadan önce bagaj tabanında bulunan halıyı çıkartarak 1 hafta halısız olarak gezdim ve ne yol sesi ne de titreşim de farklılık olmadı, hatta desibel değeri bile aynıydı. O yüzden taban halısının yalıtıma yararı yok dedim.

Upvote 0

Merhabalar, dogus oto merkeze bir mail attim ve geri donus yaptilar. Sonrasinda kartal dogus oto'da muadil aracla test surusu ayarladilar. Bugun test surusunu yaptik ve yalitim olarak ayni araclar. Sadece arka kapi acip kapatirken ses yapiyordu. Sorunun nedenini buldum. Arka kapilarda fitil surtundugu icin ses yapiyor. Video kaydi alip gosterdim. Bunun icin araci servise aldilar. Fren'e basinca gelen bir ses vardi. Bunun icin de normal oldugu soylendi. Yorumlariniz icin tesekkur ederim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt