Golf 8 Style Ses Problemi

aktoluna

Yeni Üye
İsim
Ali
Araç
Golf 8
Merhabalar,
Mart sonunda 2022 model golf style arac aldim. Yok sesi ve disarinin sesini cok duyuyorum. Bu sorunu yasayan var midir? Servise goturdum fakat normal dedi. Teşekkür ederim.

Lastiğin hamuru ve basıncıyla alakalı olabilir onun harici tek yapılabilecek özel yerlerde araç içi yalıtım yaptırmak sanırım oda şuan ki piyasada ne kadar tutar bilemiyorum.

Upvote 0
Aldigimdan beri bakmadim hic. Lastikler michelin. Disarida ki sesleri duymam normal midir?

Upvote 0
Mrb golf 8 i bılmem ama bende golf 7.5 2020 model var. Dısarıdan ses duyuluyor.
2015 model tdı vardı onun yalıtımı daha iyi idi.
Kalıteden çalıyorlar maalesef

Upvote 0
Anladim hocam. Golf 8 kullanip sorun yasayan var mi merak ettim. Daha once polo 2020 ve golf 2017 kullandim. İkisi de daha iyiydi bence. Baska golf 8 olsa tanidiklarimda kullanip karsilastirmak istiyorum.

Upvote 0
Merhabalar,
Mart sonunda 2022 model golf style arac aldim. Yok sesi ve disarinin sesini cok duyuyorum. Bu sorunu yasayan var midir? Servise goturdum fakat normal dedi. Teşekkür ederim.
Gemi nakliye aşaması gibi etkenler düşünülerek lastiklere max. psi (40-45 psi) hava basılır., lastiklerinizin havasını kontrol ettiriniz.

Upvote 0
Tesekkur ederim. Kontrol edicem. Disarinin sesini cok duyuyorum bu konuda yorumunuz var midir?

Upvote 0
Tesekkur ederim. Kontrol edicem. Disarinin sesini cok duyuyorum bu konuda yorumunuz var midir?
Araçtaki lastik marka/modeli nedir..?

Spor süspansiyon ve DCC (Dynamic Chasis Control) özelliğine sahip araçlarda nakliye aşamasında (gemi/tren taşımasında) aracın salınımını azaltmak için fabrika tarafından amortisörlerin iç kısmına (körüklerin içine) nakliye takozları takılır., bu takozlar aracın teslimatı öncesi çıkarılması gerekir., bayiler takozları çıkartmayı unutabiliyor kontrol ettiriniz. detaylar aşağıdaki konuda mevcut;

https://www.golftutkusu.com/topic/360-amortisoer-ve-yay-takozlari/

Upvote 0
Golf de nasıl bir beklentiniz var ? Bence Golf 7 , 8 e kıyasla çok daha sessiz ve kaliteli hissettiriyor. Yol sesi maalesef çok fazla golf 8 de. Artan üretim maliyetleri kaliteyi düşürmeye zorluyor üreticileri. Yani beklentiyi düşük tatmakta fayda var. Ben 2020 model a3 den geçtim golf 8 e. Arada uçurum var maalesef.

Upvote 0
Golf 8 style 1.5 2022. Mart sonu teslim aldim. Aldigimdan beri cok gurultulu geldi. Disarida ki sesi cok iceri aliyor. Surucu kapisindan Yol sesi icin lastiklere bakacagim. Konuya bakayim. Teşekkür ederim.

Upvote 0
Golf de nasıl bir beklentiniz var ? Bence Golf 7 , 8 e kıyasla çok daha sessiz ve kaliteli hissettiriyor. Yol sesi maalesef çok fazla golf 8 de. Artan üretim maliyetleri kaliteyi düşürmeye zorluyor üreticileri. Yani beklentiyi düşük tatmakta fayda var. Ben 2020 model a3 den geçtim golf 8 e. Arada uçurum var maalesef.
Polo 2020 highline dan gectim. Polo daha sessiz diyebilirim. Gebze veya yakininda ikamet eden golf 8 sahibi biri varsa araclari karsilastirmak isterim:)

Upvote 0
Lastik marka model yazmayi unutmusum. Michelin/primacy 4 225 45r 17

Upvote 0

2018 b8 passat comfortline den geçtim 2021 Golf 8 Life sahibiyim lastikler (55 yanak) Falken marka gelmişti üstünde, b8 passattan yol sesi, rüzgar sesi yönünden bariz daha iyi araç. Golf 7-7.5 kıyaslamadım ama passattan sessiz ve kesinlikle iyi bir yalıtımı var aracın, otomobil inceleyen vidyolardada yalıtım iyileştirilmiş dendi önceki neslinden, zaten kimse yalıtım kötüleşmiş yorumu yapmadı bu araç için incelemelere bakılabilir. Yani bu işler göreceli bence. VW için bu kadar değerli bir modeli heleki öyle 2020 polo dan falan yalıtımı zayıf yapması akla mantığa uyan bir durum değil. Audi ile kıyaslayanlar olmuş a3 ile golf8 bagaj zeminini kaldırıp bir yalıtım malzemesi kontrolü yapsınlar audi a3 zemin sacı görünürken golf 8 komple yalıtım kaplı altı :)) Özetle sübjektif olsada yorumların biraz akla mantığa uyar yanı olması lazım bence, biraz daha gaza gelinse torostan geçtim yalıtımı daha iyiydi yorumu gelecekti diye düşünüyorum. Birde ülkemizin geleneği yeni kasa çıktığında aracı eski kasa olan vatandaşımızın çoğu yeni kasa kalitesiz eskisi iyiydi diyerek elindeki malı övme hastalığına tutulur(bakınız efsane kasa tabirinin doğuşu), şahsen ben 2018 de passat alacağım zaman golf 7.5 tasarımını beğenemediğimden passat tercih etmiştim ancak golf8 tasarımı harikaydı ve passat satıp fark koyup aldım çokta memnunum her yönüyle. Bunlarda benim tespitlerim. Son olarak soru sahibi arkadaş bir lastik havasını kontrol edebilir, etkisi olabilir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt