Kim, Hangi "Nick name "yi neden seçti?

Çok uzun zaman önce bulmuştum bu nick imi., dayım sağolsun çocukluğumdan beri Formula 1 hayranıydım.., 9-10 yaşımda millet ninja kaplumları seyrederken ben dayımla pazar günleri Spa-Francorchamps, Silverstone, Monaco Grand Prix lerini.., sabahın 5'inde kalkıp sezonun son yarışı Suzuka Grand Prix 'ini seyredirdim.. Koyu bir Scuderia Ferrari hayranıydım tabii hala da öyleyim..

Yarışlar pazar günü olduğundan bayramları tatile gittimizde bizimkilere çok kan kusturmuşumdur.., O zaman yarışları ntv verirdi ve nedense her gittiğimiz yerde ntv çekmezdi.., ve ben 1989 yılından beri takip ettiğim yarışlarda tuttuğum takımın sürücüler şampiyonluğunu kazandığını görememiştim.. Dilek olay Ferrari 21 yıldır sürücüler şampiyonu olamıyordu..

Hiç unutmam 1999 yılının ekim-kasım ayı idi.., ve sezonun son yarışı yine gelip çatmıştı.., bizimkiler ile bolu'nun mudurnu kasabasında kaplıcaya gitmeye zorlanmıştım.. Uzun zamandır ilk defa şampiyonluğa bu kadar yakındık.. Mudurnu'da dışarda kar fırtına -10 derece çılgın bir hava, otelde TRT1 hariç hiçbir kanal çekmiyor 2 gün boyunca yalvar yakar babamı ikna edip 3km uzaklıktaki kasabada ki kahvede sabahın 6'sında yarış için arabayı almayı ikna etmiştim.. Tabii 3km uzaklıkta ki kasabanın kahvesinde de ntv'nin çekmediğini çok önceden biliyordum ama tabi bunu bizimkilere söylemedim.. Kafaya koymuştum yarışları seyretmem için tek şansım 30 km uzaklıktaki abant gölündeki koru oteline gitmekti.. Cumartesi sıralama turlarını ve Pazar günüde yarışı seyretmek için sabahın köründe bizimkileri uyundırmadan sessizce kalkıp çünkü babam her an fikrini değiştirebilirdi ve babamın daha 1 sene önce aldığı 1998 Passat B5 1.8T Highline Man. ile kar,fırtına bide üstüne üstlük yoğun sis altında max. 15-20km hızla yola koyuldum.. Yolun kar ile kaplı olması bir yana hayatımda gördüğüm en yoğun sis tecrübesini yaşadım, 5km hızla seyretmeme rağmen göz gözü görmüyor, sis farları sadece yarım metre önümü ancak gösterebiliyordu.., Ara ara arabadan inip yolun yönünü kestirmeye çalışıyorum., tek avantajım babam yıllardır mudurnu-abant yolunu sık sık gidip-gele gele arabayı ben kullanmasamda yol aklıma kazınmıştı.. Mudurnu-Abant yolunu gidenler varsa bilir sürekli virajlı, tırmanış-inişin aynı anda tecrübe ettiren ucurumların olduğu çok tehlikeli bir güzargahtır.. 30km yolu 2,5 saatte gidip arabayı otoparka park edip resepsiyondakilere ne diyipte sabahın köründe Tv yi açtıracağımı düşünürken resepsiyondaki bayan hoş geldiniz F1 seyretmeye geldiyseniz sizi konferans odasına alalım bişey içmek istermesiniz diyince ki mutluluğu halaa unutamam.. 2gün boyunca gidip gelmiştim ama şampiyonluk için 1 yıl daha beklemek gerekecekti.. Yarışı ve şampiyonluğu yine kazanamamanın üzüntüsü/dalgınlığıyla yaptığım hatadan beni Dunlop WinterSport serisi lastiklerin (35-40metrelik ucuruma yuvarlanmadan) kurtarmasını halaa aklıma gelir ve Dunlop 'a karşı bu yüzden hep bir sempatim vardır ki Golf'ümde Dunlop Sportmaxx RT gelince mutlu olmuştum.. 

Özetlemek gerekirse; forza kelimesini italyanlar ve ferrari fanatikleri tifosi'ler pek çok yerde ve anlamda kullanırlar.. forza italyanca güç, kuvvet, dayanıklılık ve çok yaşa anlamında.., Gilles ise canlı olarak seyretmeye nail olmasamda hayranı olduğum efsanevi pilot Gilles Villeneuve'den geliyor. kısaca forzaGilles Amacı sadece yarışmak için kurulan bu uğurda maddi olarak zorluğa düşünce bu yüzden sırf yarışlara devam etmek ve yarışları finanse etmek amacıyla yol otomobilleri üreten, bu uğurda oğlunu bile acı bir şekilde kaybeden.., manevi oğlu olarak gördüğü Gilles Villeneuve 'de feci bir kazada kaybettikten sonra hayata tamamen küsen.., Kendisi ve mühendislerinin ile birlikte son tasarladığı tüm zamanların yarış pistlerindeki Formula 1 arabalarına en yakın spor otomobili olarak kabul edilen F40 ve efsanevi Testarossa, 365 GTS Daytona 'yı kazandıran Enzo Ferrari 'ye Forza Ferrari diyelim ve tabii Pininfarina 'yı da unutmayalım..

merak ettiklerimi sıralayayım:

@cradlemelih

@fcsrn

@M.L.Crassus

@Negatiwe

@axi2934

@iamalegend

@jajaja

@KabileReisi

@Navfree

Benimki biraz basit kaçacak ama Plakasının sonu 976 olan bir arabamız vardı küçükken onu hiç unutmadım sonra lisede de okul numaram 3976 oldu bu numara bana sevimli geliyor onun için forumlarda adımın yanında kullanıyorum. 

Benimki de ergen yıllarımdan kalma diyebilirim.  :000042-medium:

Üniversiteyi ilk kazandığımda istediğim mesleği yapabileceğim heyecanıyla birde İngilizceye olan merakımdan dolayı genç mimar manasına gelen young architect tabiri hoşuma gidiyordu. Mail adresi bile almıştım. Sonradan baktım ki çeşitli sitelere üye olurken hem uzun olmayacak hem görüntüsü hem okunuşu iyi olacak bir nickname ihtiyacı hissettim Bu yüzden young un y si architect in archi kısmını alıp yarchi yaptım. Yıllardır bu nickname ile üye olurum.  :'(

Benim ki de Yılmaz Aslantürk'ün efsane karakterinin adı. Lise de tanıştım bu karakterle. Lise de güldüm. Üniversitede güldüm. 32 yaşındayım hala gülüyorum. Yılmaz abiye allah ömür versin de ben de gülmeye devam edeyim.

Otisabi, Nejat amca, Kaan hepsi ayrı güzel.

@fcsrnhiç aklıma gelmedi gerçekten ama golf tutkusunda focus tuaf oldu sankı  :000049-medium: :000296-medium:

DH ye üye olurken almıştım, tanınma sıkıntısı olmasın diye devam ettim :D
r n 'in eren olabileceğini düşünmemiştim, ben de en çok bu lakabı merak ediyordum,

aslında sadece @eren yok, bence onu al burada yeterince tanınıyorsun sn koordinatörüm

ne dersin?  :000044-medium:

Geri
Üst Alt