Kim, Hangi "Nick name "yi neden seçti?

Dedemi hiç görmedim. Daha babam evlenmeden vefat etmiş. Rahmetli dedem rahmetli babanneme "hanım şu manduflalarimi çiftle de getir" dermis. Babam bunu anlattığında çok gulmustum bu kelimeye. Anlamı terlikmiş. Bende o ara mail adresi forumlar nereye kayıt olsam mandufla diye açtım. Yıllardır böyle. Ama daha sonra öğrendim ki kelime aslında mandufla değil pandufla imiş. Ama ben artık her yerde bu ismi kullanıyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğa otomobil. Zamanım olsun hergün 500km yol yaparım s=bigstar  çık dağlara yaylalara temiz hava :000074-medium:

Eski nick'in sonu tehlike arz ediyor,dais mais ne oluyoruz s=alsaa

@Nature and carshocam ya bende düşünüp duruyorum bu nickte bir dostumuz yoktu falan diye şimdi düştü benim jeton yeni nick'te hayırlı olsun :('

eMRe benimkisi. Yalnız kendimi çok düz hissettim şuan.  :D  

@emre hocam hızlı davranmış yetişemedim. :)  

Dostlar, benim nick'im sadece 3 harflik bir kısaltma, ama tesadüf o ki aynı zamanda benim için çok değerli, çok önemli bir kelime. Öyle önemli ki kimin için olursa olsun hiç düşünmeden yorgan yakabilirim.

Bu kısaltma 22 yılımı geçirdiğim bir yabancı özel şirketin mirasıdır bana.

İşe başladığım ilk gün şirketin İnsan Kaynakları'nda;

-"Kısaltmanız HaK, bundan sonra bu kısaltma ile anılacaksınız. Her iletişimde, toplantı çağrılarında, görev paylaşımlarında, evrak, rapor, dosya onaylarınızda bu kısaltmayı görecek ve kullanacaksınız."

-Neden bu kelime?

-"Çalışanın adının ilk iki harfi ile soyadının ilk harfini birleştiriyoruz, Sizinki çok anlamlı ve kullanışlı çıktı, güle güle kullanın dediler" gülerek.

Odadan çıkarken; "Yabancı şirketin verimliliğe bakış açısı, iletişim hızını arttırmak için çok iyi bir uygulama" diye düşünüyordum. Bugün gibi hatırlıyorum.

İşte böyle başladı ve 22 yıl kullandım, kullandık kısaltmalarımızı. Bazen isimlerini unuttuğumuz olurdu iş arkadaşlarımızın, ama kısaltmalarını ASLA...

Saygılar...

İki ismim ve soyismimin baş harflerinden oluşuyor benim nick. Lise yıllarımdan beri defter kitaplarıma isim yazmaktansa bu kısaltmayı yazardım. Sıralarımın görünmeyen bir kenarına MSE yazar biri sırayı değiştirirse hemen anlardım [emoji1] Sonra mail adreslerinde ve forumlarda kullanmaya başladım. Kardeşlerim kuzenlerim hatta annem babam bile çoğu zaman bu şekilde sesleniyorlar. Hatta inanır mısınız babamın "MSE'nin annesi" diyerek anneme seslendiğini bilirim [emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tek nedeni ismim olması :)  

Donanımhaberde takılırken çok istemiştim bu nicki almayı fakat mümkün olmadı. Orayı bırakıp buraya geçince de kaçırmak istemedim :)

Çok keyifli bir konu başlığı olmuş bu! Zevkle okudum. Zaten epey olmuştu sadece bir araba almadığımı anlamam. Derinlik, incelik, nezaket ve efendilikle dopdolu bir yürekler topluluğu bulunuyor Golf severler arasında. Öyle ki bu düşünceyle gülümser muhabbetle bakarım trafikteki Golf'lerin sürücü mahaline doğru. 

Benim kullanıcı rumuzuma gelirsek:

Düşündüm ki bu benim ilk aracım olacak ve onu dansa kaldırır gibi süreceğim kimi zaman salsa gibi yüksek tempolu kimi zaman vals gibi ağır ve tango gibi tutkulu. Onun için dedim:

Aracımı alıp ilk kez binme heyecanını kalbimde duyarak onu dansa kaldırıyormuşum gibi hayal ettim ve sordum '' (Would you) Golf With Me?''

Forumu kurduğum gibi ilk nicki seçmekte özgürdum. Sonuç olarak adımı seçtim. Zaten aranızdan birinin nickini beğenirsem alırım :) hehe :)

Adv_Dbl (Latince Advocatus Diaboli nin kısaltması) Yıl 1995 Ankara Ünv. Hukuk Fakültesi 4. Sınıf Ticaret Hukuku Hocam Prof. Dr. Fırat ÖZTAN'ın pratik soru çözümleri sırasında bütün sınıfı ters köşeye yatıran cevaplarım sebebiyle takmış olduğu isimdi. Türkçesi de Şeytanın Avukatı 

Geri
Üst Alt