Golf 8 Life Paket R Line Jant ve Tampon Retrofit

Merhabalar. Golf life aracımın kaporasını verip beklemeye başladıktan sonra nette gezinirken rastlıyorum size. Öncelikle güzel bir forum olmuş güzel bilgi alışverişlerinde bulunuruz umarım. Ben de life aracı aldıktan sonra benzer değişikliklere yatırım yapacağım. Katlanır ayna, ledli panjur ve valencia jant değişimi ilk istediklerim. Sonrasında ise R line ön tampon ve arka difuzor. Sizlere danışmak istediğim bir konu var. bu değişimleri yaparken örneğin aracı daha teslim almadan doğuş otoya bu parçaların değişmesi için teklifte bulunabilir miyim? Jantları değiştirip sadece farkını bana yansıtma gibi durum olabilir mi? Ya da aracı satın aldıktan sonra örneğin yeni tampon taktırdık veya yeni jant taktırdık. Eskileri bir yerde saklıyor musunuz? Yoksa çıkma parça satan yerlere satılabiliyor mu? Bu sorular amatörce olabilir kusura bakmayın. İlk defa uğraşacağım bu işlerle deneyimlerinizi öğrenmek istedim.
Merhabalar; öncelikle hayırlı olsun, ancak ilk mesajınızı https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/ bölümünden kendinizi tanıtırsanız daha iyi olur.
Doğuş oto ya da diğer bayiler bu parçaların hiç birini yetkili serviste aracınıza takmaz.
Onların size ilk söyleyeceği şey aracınızın standart donanımında görünmüyor takılmaz olacaktır.
Zaten alırken bu opsiyonları yaptıracak gücünüz varsa bence direk r line alabilirsiniz. Sonradan bu uygulamaları yaptırmakta çok uygun fiyatlara olmuyor.
Sizlerde bizim gibi aracınızı aldıktan sonra ancak bu eklemeleri yapabilirsiniz.
Araçtan çıkan parçaları çoğu kişi internet üzerinden ya da çıkmacılara satıyor. Ben satma taraftarı değilim ama koyacak yerim olmadığı için maalesef bende satıyorum.

Merhabalar; öncelikle hayırlı olsun, ancak ilk mesajınızı https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/ bölümünden kendinizi tanıtırsanız daha iyi olur.
Doğuş oto ya da diğer bayiler bu parçaların hiç birini yetkili serviste aracınıza takmaz.
Onların size ilk söyleyeceği şey aracınızın standart donanımında görünmüyor takılmaz olacaktır.
Zaten alırken bu opsiyonları yaptıracak gücünüz varsa bence direk r line alabilirsiniz. Sonradan bu uygulamaları yaptırmakta çok uygun fiyatlara olmuyor.
Sizlerde bizim gibi aracınızı aldıktan sonra ancak bu eklemeleri yapabilirsiniz.
Araçtan çıkan parçaları çoğu kişi internet üzerinden ya da çıkmacılara satıyor. Ben satma taraftarı değilim ama koyacak yerim olmadığı için maalesef bende satıyorum.
cevabınız için teşekkürler. Malesef araç alırken seçme şansı yoktu. Bana aracın şu rengi şu paketi şu istiyor musunuz dediler o kadar. Piyasada araç yok mecburen ne bulunursa kabul ediliyor. Yoksa style paket gönlümden geçendi. Tamamdır ben konunun özünü anladım. Bilgilendirme için teşekkürler.

size bir de şunu danışmak istiyorum. Valencia jant değişimi sonrası konfor açısından belirgin bir düşüş hissettiniz mi? Ve herhangi bir uyumsuzluk sorun yaşadınız mı?

size bir de şunu danışmak istiyorum. Valencia jant değişimi sonrası konfor açısından belirgin bir düşüş hissettiniz mi? Ve herhangi bir uyumsuzluk sorun yaşadınız mı?
Mesajınızı yeni görüyorum kusura bakmayın, siz de jantları almışsınız hayırlı olsun. Kişisel görüş olarak belirteyim ben yine de. Çok hafif daha sert oldu araç ama rahatsız edecek düzeyde değil. Kaldıki valencia üzerindeki lastiklerim michelin primacy 4 yumusak bi lastik

Mesajınızı yeni görüyorum kusura bakmayın, siz de jantları almışsınız hayırlı olsun. Kişisel görüş olarak belirteyim ben yine de. Çok hafif daha sert oldu araç ama rahatsız edecek düzeyde değil. Kaldıki valencia üzerindeki lastiklerim michelin primacy 4 yumusak bi lastik
Tesekkurler. Aynen ben de deneyimledim. Korktugum kadar etkilemedi. Cok az konfor dusuklugu oldu ama halen keyifli ve konforlu hissettiriyor

Herkese merhaba, uzun zaman sonra bir güncel çekeyim :)
Epey zamandır araştırdığım kararsız kalıp ertelediğim spor yay işlemini geçtiğimiz cumartesi günü sonlandırdım.
Malum 2 çocuklu bir aile olarak artık eskisi kadar basık araç kullanma şansım zaten yoktu.
Soğuk prese hep karşı oldum. coilde eğer kaliteli bir marka takamıyorsam kaliteli spor yay takmayı tercih ettim her zaman.
Forumdan @Mehmetemin den 1,5 ay kullandığı Eibach 30mm Spor yayları satın aldım. Aracını sattığı için boşa çıkmış, az kullanılmış olunca da tereddüt etmedim.
Konfor olarak açıkçası bariz bir fark hissedemedim. Ben o sertlik farkını 16 inç 55 yanaktan 17 inç 45 yanak kombinasyona geçince hissetmiştim.
Konfor olarak gayet başarılı ve saçma sapan aracın salınımları ortadan kalktı. Özellikle de fren yapınca aracın secdeye gitmesi tamamen kalktı. :)
Artık araç daha tok, daha sıkı hissettiriyor. Basıklık olarak ta önceden 4 parmak rahat rahat giriyordu. şimdi 2 parmak zorlamayla ancak giriyor. Tam kıvamında istediğim gibi oldu. bir kaç resim ile gönderimi sonlandırayım. Golf 8 aracına spor yay düşünen arkadaşlara eibach 30 mm pro kitleri kesinlikle tavsiye ederim.
WhatsApp Image 2022-12-26 at 14.50.27.jpegWhatsApp Image 2022-12-26 at 14.50.26.jpegWhatsApp Image 2022-12-26 at 09.05.10.jpegWhatsApp Image 2022-12-26 at 09.05.10.jpegWhatsApp Image 2022-12-26 at 09.05.12.jpeg

gayet güzel olmuş eibachte her zaman hayat vardır :) tavsiyem bundan sonraki adım arkalara 15mm önlere 12 mm spacer olur jantlar 1 inç daha büyük gösterecektir araçta daha tok durur.

gayet güzel olmuş eibachte her zaman hayat vardır :) tavsiyem bundan sonraki adım arkalara 15mm önlere 12 mm spacer olur jantlar 1 inç daha büyük gösterecektir araçta daha tok durur.
teşekkürler hocam :) önler idare eder de, arkalar spacer istiyor :) kısmetse spacer ve yan marşpiyel işinide yaza doğru hallederim.

Herkese merhaba, uzun zaman sonra bir güncel çekeyim :)
Epey zamandır araştırdığım kararsız kalıp ertelediğim spor yay işlemini geçtiğimiz cumartesi günü sonlandırdım.
Malum 2 çocuklu bir aile olarak artık eskisi kadar basık araç kullanma şansım zaten yoktu.
Soğuk prese hep karşı oldum. coilde eğer kaliteli bir marka takamıyorsam kaliteli spor yay takmayı tercih ettim her zaman.
Forumdan @Mehmetemin den 1,5 ay kullandığı Eibach 30mm Spor yayları satın aldım. Aracını sattığı için boşa çıkmış, az kullanılmış olunca da tereddüt etmedim.
Konfor olarak açıkçası bariz bir fark hissedemedim. Ben o sertlik farkını 16 inç 55 yanaktan 17 inç 45 yanak kombinasyona geçince hissetmiştim.
Konfor olarak gayet başarılı ve saçma sapan aracın salınımları ortadan kalktı. Özellikle de fren yapınca aracın secdeye gitmesi tamamen kalktı. :)
Artık araç daha tok, daha sıkı hissettiriyor. Basıklık olarak ta önceden 4 parmak rahat rahat giriyordu. şimdi 2 parmak zorlamayla ancak giriyor. Tam kıvamında istediğim gibi oldu. bir kaç resim ile gönderimi sonlandırayım. Golf 8 aracına spor yay düşünen arkadaşlara eibach 30 mm pro kitleri kesinlikle tavsiye ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 62575Ekli dosyayı görüntüle 62576Ekli dosyayı görüntüle 62577Ekli dosyayı görüntüle 62580Ekli dosyayı görüntüle 62581

@tevfik_10 çok yakışmış 🧿 ama sen sökersin 6 ay sonra demedi deme😊

hoş geldin Metin abi teşekkür ederim :)
Valla taşlarlar diye korkuyorum yazmaya, orjinalden daha memnunum eibachlardan :) hiç sökeceğimi sanmıyorum.
Daha önce eibach sportline kullanmıştım ona nazaran bu baya konforlu. sportline da kötü değildi.

Metin abi eibach tavsiye ederek takmasına vesile olduğum memnun kalmayıp söken ilk kişi olarak adını hiç unutmayacağım :) sana sertlik ayarlı coil alalım Abi nasılsa sökünce para ediyor ileride verdiğini geri alırsın kullandığın yanına kar kalır.

Metin abi eibach tavsiye ederek takmasına vesile olduğum memnun kalmayıp söken ilk kişi olarak adını hiç unutmayacağım :) sana sertlik ayarlı coil alalım Abi nasılsa sökünce para ediyor ileride verdiğini geri alırsın kullandığın yanına kar kalır.

Olabilir:) aslında zaman :)

Valla taşlarlar diye korkuyorum yazmaya, orjinalden daha memnunum eibachlardan :) hiç sökeceğimi sanmıyorum.
Daha önce eibach sportline kullanmıştım ona nazaran bu baya konforlu. sportline da kötü değildi.

Hoşgördük...

🧿 memnun isen ne mutlu ben alışamıyorum...

Hoşgördük...

🧿 memnun isen ne mutlu ben alışamıyorum...
Gayet memnunum abi. setler vs hepsiyle şimdilik barışığım hem görsel hem de kullanım olarak tam istediğim kıvamda.
Açıkcası ben orjinal 16 İinç 205 55 16 brigestone turanzalardan 225 45 17 michelin primacy 4 lere geçinde hayal kırıklığı yaşadım. sertlik baya artmıştı. yani yanakların 55 den 45 e düşmesi daha cok hissettirdi sertlikte kendini.
Eibach pro kitlere geçince o anlamda bir sertlik hissetmedim. tavsiye ederim kesinlikle.

Hocam selamlar, ben de eibach yay takmayı planlıyorum golf 8’e. Çok hakim olmadığımdan size sormak istedim. Sportline mı önerirsiniz pro kit mi? Fiyatları aynı aşağı yukarı gördüğüm kadarıyla. Farkları cm dışında var mı? Bir de nereden almayı önerirsiniz?

Geri
Üst Alt