Golf 8 Life Paket R Line Jant ve Tampon Retrofit

tevfik_10

Üye
İsim
Tevfik
Araç
Golf 8
Herkese Merhabalar;
Golf 8 Life Paket araç sahibiyim. Temmuz ayında aracımı aldım.
Maalesef bütçe o zamanlar üst paketlere yetmedi ve hep aklımda zamanda değişimler yapmak vardı.
Ee artık evliyiz her aklımıza geleni ha dedin mi yapmak olmuyor. Düşün taşın önce jant mı tampon mu vs derken en önemlisi de hanımı ikna etmek :)
Ben ilk olarak jantlarla başladım değişime. Standart hali ile çok emekli işi duruyordu araç. Ne yalan söyleyeyim araca bakmak bile gelmiyordu içimden.
Replika janta oldum olası karşıyım. kendim hiç kullanmadım ama kullanan bir çok arkadaşımın başına gelenler malum.(Tabi ki kullanan arkadaşlara da lafım yok piyasa malum.)
Jant olarak golf 8 rline üzerinde ki 17 valencia jantlar ile kendi jantlarımı takas yaptım. Üzerine bir miktar para verdim.
Taiwan malı body kitleri araştırmaya başladım malum orjinalleri çok yüksek rakamlara geliyor. Gti ön tampon uygulatan 2 arkadaş buldum ama biri şehir dışındaydı diğeri ile de bir türlü denk gelemedik ve yakından göremediğim içinde daha bir karamsarlığa kapıldım. Özellikle resimlerde tamponların birinin düzgün oturmadığını gördüm. Diğer arkadaşın ki daha iyi oturmuş du ancak çamurlukla tampon birleşiminde biraz aralık var gibiydi.
Malum onca para verip düzgün oturmazsa bütün keyfim kaçacak araca binmek bile istemeyecektim.
Baktım olmuyor doğuş oto ile görüştüm rline komple ön ve arka tampon için fiyat aldım. Haliyle fiyatlar baya yüksek ama siparişi verdim.
Ortalama ön arka tampon 21000 civarına geldi montaj boya hariç.
Montaj için arkadaşımın çok iyi boya kaporta ustası vardı. Genelde lüks araçları yapıyorlardı zaten. Orada yaptırmaya karar verdim.
Boya montaj işi içime cok sindi.
Taktıracak arkadaşlara sadece tavsiyem ön tamponla birlikte muhakkak tampon destek köpüğünü de sipariş vermeleri. Rline ile life ın destek köpüğü farklı tamponu oturturken sıkıntı çıkartıyor.
Açıkcası yapmak istediğim daha çok şey var ama bu piyasa koşullarında git gide zorlaşıyor. Bundan Sonraki aşama da ;

• Spor yay. 3,5 cm yay bakıyorum taktıran arkadaşlar var ise tecrübelerine ihtiyacım olacak.
  • İnşallah uzun vadede ön ledli ızgaraya geçicem (Aracın garantisi bittiğinde)
  • Yan marşpiyeller orjinalde 1 adeti 10500 tl haliyle orjinal almayacağım. ileri ki zamanlarda orjinale yakın taiwan gelirse düşünebilirim. Olmasa da çok önemli değil çok göze batmıyor
  • Kablosuz şarjın olduğu bölmede ki ambiyans aydınlatma (Araştırma aşamasındayım halen, o bölgede tesisat çekilimi değil mi ondan emin olmadan girmek istemiyorum)
  • Yine uzun vade de mercekli performans ledlere geçmek. (Ön tamponu değiştirince farları değiştirmeye çok gerek kalmadı gibi kafadan baya topladı araba kendini ama yine de uzun vadede planlarım arasında.)

Başımdan geçen serüveni özetle sizlerle paylaşmak istedim. Aşağıya bir kaç görsel bırakacağım umarım beğenirsiniz.
Herkese iyi forumlar.

IMG_5412.JPG
IMG_7674.JPGIMG_7774.JPGIMG_7805.JPGIMG_7812.JPGIMG_8032.JPG

@tevfik_10 elinize sağlık çok güzel durmuş rline ön Led takınca komple garanti dışımı kalıyor araç fiyatlar bir tık pahalı malum dolar vs inşallah herkes gönlüne göre yaptırır 😊

Allah kaza bela vermesin güzel olmuş, golf 8 e dokunmak şart, aksi halde çabuk sıkılıyor insan.
1. On, arka r line alınca, marspiyel vermiyorlar, buna da ayrıca 10 bin istiyorlar oylemi!! (olağan üstü pahali buldum)
2-aynalar değişti mi, manuel mi kapanıyor :)
3- arac yüksek ama çokta leylek durmuyor, basarsanız tabiki daha çok seversiniz, Kazalı R line çıkma süspansiyon yay seti, pro coilover, en ucuzu ise pro helozon yaylar bunlar kullanılabilir.

Bende, ön tarafı R yapmayı, yanları ve difüzörü taivan ürünler ile doldurmayı düşünüyorum. Aracin yani ve arkası iyide önü çok çirkin. O yüzden ön taraf ağırlıklı basıyor bende. Acaba orjinal R tampon kac paradır :))

Öncelikle hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Ön led takıldığında araç garanti dışı kalmaz bilginiz olsun istedim.

@tevfik_10 elinize sağlık çok güzel durmuş rline ön Led takınca komple garanti dışımı kalıyor araç fiyatlar bir tık pahalı malum dolar vs inşallah herkes gönlüne göre yaptırır 😊
Şöyle ki malum etsi ve 48 volt pillerden korkuyorum. Aracın orjinalinde olmayan parçayı servis kendisi takmıyor. Dışarıdan taktırınca da bu sefer dışarıdan müdahale var diyerek garanti dışı bırakma ihtimalleri çok yüksek. Ben de şuan için o riske girmek istemiyorum. :)

Allah kaza bela vermesin güzel olmuş, golf 8 e dokunmak şart, aksi halde çabuk sıkılıyor insan.
1. On, arka r line alınca, marspiyel vermiyorlar, buna da ayrıca 10 bin istiyorlar oylemi!! (olağan üstü pahali buldum)
2-aynalar değişti mi, manuel mi kapanıyor :)
3- arac yüksek ama çokta leylek durmuyor, basarsanız tabiki daha çok seversiniz, Kazalı R line çıkma süspansiyon yay seti, pro coilover, en ucuzu ise pro helozon yaylar bunlar kullanılabilir.

Bende, ön tarafı R yapmayı, yanları ve difüzörü taivan ürünler ile doldurmayı düşünüyorum. Aracin yani ve arkası iyide önü çok çirkin. O yüzden ön taraf ağırlıklı basıyor bende. Acaba orjinal R tampon kac paradır :))
Teşekkür ederim öncelikle :)
Marşpiyelin tanesi 10500 bu arada :) yani ikisi 21000 tl yapıyor :)
Serviste bir civata bile ayrı parça koduna sahip ve herşeyi tek tek fiyatlandırıyorlar. Mesela orjinal ön ledli ızgara ayrı para r logosu ayrı para volkswagen logosu ayrı para :)
Aynalar manuel halen daha sonra katlanıra gecicem inşallah
Aşırı sırıtmıyor şuan evet ama en hızlı ve makul çözüm spor yay, 3,5cm eibach düşünüyorum ama galiba sizin konunuzdu kaymalardan şikayetciydiniz. Son durum nasıl acaba düzelme var mı
Ben R tamponu aldığımda 13200 tl idi yaklasık 2 hafta önce. zam gelmiş parçalara güncel fiyat ne olur bilemiyorum. ama %10 a kadar iskonto yapabiliyorlar.

Öncelikle hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Ön led takıldığında araç garanti dışı kalmaz bilginiz olsun istedim.
Yani araç komple garanti dışı kalmaz tabi ama elektronik aksamı garanti dışı bırakabilirler. İmpression pakete bir arkadaş taiwan malı taktırmış ve akü ile ilgili sorun olmuş. Erel aracın elektronik aksamını garanti dışı bırakmış.
Aracım impression paket olsa bende acımam takarım açıkcası ama bu 48 volt piller maliyeti yüksek parçalar o yüzden en azından garanti bitene kadar beklicem.
Servis kendisi parçayı satıyor ama takmıyor servis kendisi taksa zaten direk yaptırıcam

@tevfik_10 parçayı satıpda takmamak ilginçmiş 😂
valla adamların bahaneleri hazır kendilerince. Sizin aracın şase no da olmayan bir parçayı ya da özelliği takma şansımız yok. Diğer parçaları da müşteri isteği üzerine r line şase nosu üzerinden temin ediyoruz diyor. Yani parçayı sen bile isteye alıyorsun al tak ama ben takamam diyor :)

Yani araç komple garanti dışı kalmaz tabi ama elektronik aksamı garanti dışı bırakabilirler. İmpression pakete bir arkadaş taiwan malı taktırmış ve akü ile ilgili sorun olmuş. Erel aracın elektronik aksamını garanti dışı bırakmış.
Aracım impression paket olsa bende acımam takarım açıkcası ama bu 48 volt piller maliyeti yüksek parçalar o yüzden en azından garanti bitene kadar beklicem.
Servis kendisi parçayı satıyor ama takmıyor servis kendisi taksa zaten direk yaptırıcam
Garanti problemini erelle maalesef ben yaşadım ancak madur etmiyorlar bir yere kadar. Aküyü şarj ettiler sorunumu çözüp ücret almadılar sağolsunlar. Orijinal panjur olsa dahi sonradan müdahale yazıp aracın elektrik ve sigorta kutusunun bağlantılı olduğu arızaları garanti kapsamına almayacaklarını söylüyorlar. Ledli Panjur ve balpeteği sislerim sigorta kutusundan kontağa bağlandı . Aracın gündüz farlarından güç alınamadığından sigorta kutusunun içinden kontakla beraber çalışır vaziyete getiriyorlar bu sebeple sigorta kutusuna müdahale de direk garanti dışı kalma sebebi olarak gösteriliyor . Ancak dediğim gibi mağdur etmiyorlar sorunum halledildi ama ciddi bir sorunla karşılaşsam belki bu kadar iyimser davranılmayacaktı. Panjur araca bambaşka bir görüntü kazandırdı bir daha garanti dışı kalacağını bilsem pişman olmadan yaptırırım 😂.

Ayrıca Tevfik abi araç çok güzel olmuş bu haliyle güzel günlerde kullanman dileğiyle

Ekli dosyalar

• A7A28AC3-5735-4D76-BBF8-6C4185ABE551.jpeg
    A7A28AC3-5735-4D76-BBF8-6C4185ABE551.jpeg
    145.2 KB · Görüntüleme: 152

Garanti problemini erelle maalesef ben yaşadım ancak madur etmiyorlar bir yere kadar. Aküyü şarj ettiler sorunumu çözüp ücret almadılar sağolsunlar. Orijinal panjur olsa dahi sonradan müdahale yazıp aracın elektrik ve sigorta kutusunun bağlantılı olduğu arızaları garanti kapsamına almayacaklarını söylüyorlar. Ledli Panjur ve balpeteği sislerim sigorta kutusundan kontağa bağlandı . Aracın gündüz farlarından güç alınamadığından sigorta kutusunun içinden kontakla beraber çalışır vaziyete getiriyorlar bu sebeple sigorta kutusuna müdahale de direk garanti dışı kalma sebebi olarak gösteriliyor . Ancak dediğim gibi mağdur etmiyorlar sorunum halledildi ama ciddi bir sorunla karşılaşsam belki bu kadar iyimser davranılmayacaktı. Panjur araca bambaşka bir görüntü kazandırdı bir daha garanti dışı kalacağını bilsem pişman olmadan yaptırırım 😂.

Ayrıca Tevfik abi araç çok güzel olmuş bu haliyle güzel günlerde kullanman dileğiyle
Eyvallah kardeşim çok sağol :) yakında görüşürüz umarım yan yana fotoğraf çekeriz :) @Atesci

Geri
Üst Alt