Golf 8 Life Paket R Line Jant ve Tampon Retrofit

Herkese Merhabalar;
Golf 8 Life Paket araç sahibiyim. Temmuz ayında aracımı aldım.
Maalesef bütçe o zamanlar üst paketlere yetmedi ve hep aklımda zamanda değişimler yapmak vardı.
Ee artık evliyiz her aklımıza geleni ha dedin mi yapmak olmuyor. Düşün taşın önce jant mı tampon mu vs derken en önemlisi de hanımı ikna etmek :)
Ben ilk olarak jantlarla başladım değişime. Standart hali ile çok emekli işi duruyordu araç. Ne yalan söyleyeyim araca bakmak bile gelmiyordu içimden.
Replika janta oldum olası karşıyım. kendim hiç kullanmadım ama kullanan bir çok arkadaşımın başına gelenler malum.(Tabi ki kullanan arkadaşlara da lafım yok piyasa malum.)
Jant olarak golf 8 rline üzerinde ki 17 valencia jantlar ile kendi jantlarımı takas yaptım. Üzerine bir miktar para verdim.
Taiwan malı body kitleri araştırmaya başladım malum orjinalleri çok yüksek rakamlara geliyor. Gti ön tampon uygulatan 2 arkadaş buldum ama biri şehir dışındaydı diğeri ile de bir türlü denk gelemedik ve yakından göremediğim içinde daha bir karamsarlığa kapıldım. Özellikle resimlerde tamponların birinin düzgün oturmadığını gördüm. Diğer arkadaşın ki daha iyi oturmuş du ancak çamurlukla tampon birleşiminde biraz aralık var gibiydi.
Malum onca para verip düzgün oturmazsa bütün keyfim kaçacak araca binmek bile istemeyecektim.
Baktım olmuyor doğuş oto ile görüştüm rline komple ön ve arka tampon için fiyat aldım. Haliyle fiyatlar baya yüksek ama siparişi verdim.
Ortalama ön arka tampon 21000 civarına geldi montaj boya hariç.
Montaj için arkadaşımın çok iyi boya kaporta ustası vardı. Genelde lüks araçları yapıyorlardı zaten. Orada yaptırmaya karar verdim.
Boya montaj işi içime cok sindi.
Taktıracak arkadaşlara sadece tavsiyem ön tamponla birlikte muhakkak tampon destek köpüğünü de sipariş vermeleri. Rline ile life ın destek köpüğü farklı tamponu oturturken sıkıntı çıkartıyor.
Açıkcası yapmak istediğim daha çok şey var ama bu piyasa koşullarında git gide zorlaşıyor. Bundan Sonraki aşama da ;

• Spor yay. 3,5 cm yay bakıyorum taktıran arkadaşlar var ise tecrübelerine ihtiyacım olacak.
  • İnşallah uzun vadede ön ledli ızgaraya geçicem (Aracın garantisi bittiğinde)
  • Yan marşpiyeller orjinalde 1 adeti 10500 tl haliyle orjinal almayacağım. ileri ki zamanlarda orjinale yakın taiwan gelirse düşünebilirim. Olmasa da çok önemli değil çok göze batmıyor
  • Kablosuz şarjın olduğu bölmede ki ambiyans aydınlatma (Araştırma aşamasındayım halen, o bölgede tesisat çekilimi değil mi ondan emin olmadan girmek istemiyorum)
  • Yine uzun vade de mercekli performans ledlere geçmek. (Ön tamponu değiştirince farları değiştirmeye çok gerek kalmadı gibi kafadan baya topladı araba kendini ama yine de uzun vadede planlarım arasında.)

Başımdan geçen serüveni özetle sizlerle paylaşmak istedim. Aşağıya bir kaç görsel bırakacağım umarım beğenirsiniz.
Herkese iyi forumlar.

Ekli dosyayı görüntüle 56533
Ekli dosyayı görüntüle 56542Ekli dosyayı görüntüle 56543Ekli dosyayı görüntüle 56544Ekli dosyayı görüntüle 56545Ekli dosyayı görüntüle 56546

🧿hayırlı olsun…

Jant daha önce benim görüştüğüm sultançiftliği gazismanpaşa tarafındaki jantcı gibi geldi…

Orjinal tampon seti alman güzel olmuş orjinal her zaman iyidir ama çok pahalıymış zaten bu aracın neyi ucuz ki:)
Servis fiyatının bu kadar pahalı olduğunu bilsem ender elektronikteki R sete çevrilen aracın Rline tüm setini alırdım ön arka 3000₺ çıkmacıya verdiler…
ben ilerde alacak olursam ya çıkma alırım yada sponsordan temin ederim uzakdoğu ürün olarak birebir oturuyor…

Rline setin aracın kaderini değiştireiği kesin…

🧿hayırlı olsun…

Jant daha önce benim görüştüğüm sultançiftliği gazismanpaşa tarafındaki jantcı gibi geldi…

Orjinal tampon seti alman güzel olmuş orjinal her zaman iyidir ama çok pahalıymış zaten bu aracın neyi ucuz ki:)
Servis fiyatının bu kadar pahalı olduğunu bilsem ender elektronikteki R sete çevrilen aracın Rline tüm setini alırdım ön arka 3000₺ çıkmacıya verdiler…
ben ilerde alacak olursam ya çıkma alırım yada sponsordan temin ederim uzakdoğu ürün olarak birebir oturuyor…

Metin abi senden nasıl kaçar böyle bir şey?

Servis fiyatının bu kadar pahalı olduğunu bilmeseniz ne olur ki, 3bine replika tampon alabiliyor muyuz? :) Yazık olmuş tamponlara...

Metin abi senden nasıl kaçar böyle bir şey?

Servis fiyatının bu kadar pahalı olduğunu bilmeseniz ne olur ki, 3bine replika tampon alabiliyor muyuz? :) Yazık olmuş tamponlara...

Kafamda rline çevirmemek vardı hala var ilerde belki olabilir…

🧿hayırlı olsun…

🧿hayırlı olsun…

@metinkar teşekkür ederim hocam.
Evet jantları sultançiftliğindeki yerden aldım 😊
Valla çıkma parça almam kolay kolay batıl inancım var bu konuda kendime göre 😅
Ben araca uzun yıllar bineceğim için orjinal aldım, atıyorum tampondaki ızgaralardan biri düştü, ya da bişey çarptı zarar gördü. Taiwan malı tampon için sadece o parçayı alma şansın yok. Orjinal parçada sipariş verir alırsın. Kısacası uzun vadeli düşündüğüm için orjinal yaptım. Bakalım yavaş yavaş devamı gelecek 😊

@metinkar teşekkür ederim hocam.
Evet jantları sultançiftliğindeki yerden aldım 😊
Valla çıkma parça almam kolay kolay batıl inancım var bu konuda kendime göre 😅
Ben araca uzun yıllar bineceğim için orjinal aldım, atıyorum tampondaki ızgaralardan biri düştü, ya da bişey çarptı zarar gördü. Taiwan malı tampon için sadece o parçayı alma şansın yok. Orjinal parçada sipariş verir alırsın. Kısacası uzun vadeli düşündüğüm için orjinal yaptım. Bakalım yavaş yavaş devamı gelecek 😊

En iyisini yapmıssın güle güle kullan…

@tevfik_10

Zevkli işler güzel işler . Hayırlı olsun.

Hayalini kuranlar icin ?

Eldeki life 16 jantları verip 17 valenciaların takasın da ne kadar +külfet oldu acaba ?

Hayırlı olsun güle güle kullanın güzel olmuş. Ama gerçekten pahalı imiş.
Yalnız araba spor yay ile daha şık duracaktır.
Şu plakalıkları da söküp app yaparsanız iyice yakışıklı olur. Maşallah

Hayırlı olsun. Çok güzel olmuş. Bütçe el verdiği sürece orijinal her zaman iyidir.

Merhabalar herkese tekrardan, Doğuş otodan aldığım orjinal r logolu ledli panjurumun montajını da cumartesi günü yaptırdım. Aracın bu kadar havasının değişeceğini hiç düşünmemiştim. Orjinal parça evet çok maliyetli ama kafam rahat. Yaptırdığım her bir işlem içime fazlasıyla siniyor. Uzun bir ara vereceğim artık kalan işlere, baya açıldım malum :) Bundan sonra sırada yan marşpiyel ve spor yay var. Onları da yazdan sonraya düşünüyorum.
Ayrıca ısrarlara dayanamayarak app plaka da yaptırdım. Bir kaç görsel paylaşımı da yapayım. herkese iyi forumlar.IMG_0520.jpgIMG_0528.jpgIMG_0525.jpgIMG_0540.jpgIMG_9209.JPGIMG_9210.JPG

@tevfik_10 Maşallah, güzel olmuş. (y)

Ben "artık harcama yapmayacağım" dedikçe harcamaya/bir şeyler yapmaya devam ediyorum. Umarım siz kendinize hakim olabilirsiniz. :)

Yay alacaksanız bence beklemeyin, fiyatları gün geçtikçe yükseliyor. Bu jantlarla devam edecekseniz ince bir spacer+yay ile çok daha tatlı durur.

Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. (y)

Geri
Üst Alt