Kaza hakkında danışma

Geçmiş olsun tekrar.aracımda kamera yok ama kendimce şöyle çözüm buldum.Telefonumu işyeri ev arasında kamera olarak kullanıyorum,bir problem olmadığı takdirde videosunu siliyorum.Sizin yaşadığınızın aynısını tanıdığım birinin başına bu kez bir sarhoşla denk geldi.2 taraf da yeşilde geçtiğini söyleyip 50-50 kusur almıştı.Hatta sarhoşun aracından 35lik 7 şişe rakı çıkmıştı :LOL:

eşim kırmızı ışıkta geçip kaza yaptı. kaza yaralanmalı olduğu için polis tutanak tuttu ve eşimin kırmızıda geçtiğini yazdılar. biz bir esnafın kamerasından kontrol ettik, gerçekten kırmızıda geçmiş. doğal olarak kusur %100 bize verildi.
sizin yaşadığınız sıkıntı maalesef ülkemizdeki sigorta sisteminin saçmalığı. sizin sigorta şirketinizin 25bin/2 =12 bin hasar ödemek yerine hiç ödemeyeceği bir ihtimal varsa, onlar dava açmalı bence. bu konuda sigorta şirketinizle konuştunuz mu?

eşim kırmızı ışıkta geçip kaza yaptı. kaza yaralanmalı olduğu için polis tutanak tuttu ve eşimin kırmızıda geçtiğini yazdılar. biz bir esnafın kamerasından kontrol ettik, gerçekten kırmızıda geçmiş. doğal olarak kusur %100 bize verildi.
sizin yaşadığınız sıkıntı maalesef ülkemizdeki sigorta sisteminin saçmalığı. sizin sigorta şirketinizin 25bin/2 =12 bin hasar ödemek yerine hiç ödemeyeceği bir ihtimal varsa, onlar dava açmalı bence. bu konuda sigorta şirketinizle konuştunuz mu?
sigorta şirketleri kendi aralarında bugün bana yarın sana diye düşünüyorlar herhalde başka açıklama bulamadım ama bu tip durumlarda hiç umurları olmuyor.
arkadan çarptıkları kazada tutanaktaki ufak bir yanlışlıktan dolayı %100 kusurlu çıktık. acente epey uğraştı düzeltmek için, en son sizin de hasarsızlık koruma klozunuz var bir kaybınız olmayacak diyip pes etti.

servis kapıyı değişti ama bir sorun daha çıktı arka çamurlukta hasar görünmese de bir esneme olmuş. işaretlediğim yerde kapı takılınca hiç boşluk kalmıyor , servis orayı kazıyıp çektirip yeniden boyamak istiyor. onayımızı istediler , o şekil de kullanılabilir ama sırıtır gibi kararsız kaldım , fikrinizi almak isterim.

bu arada 50 50 verdiler , siz yeşilde de geçseniz kavşağa kontrollü girmediğiniz için 50 kusur yiyorsunuz. ışıklar süs .

diğer sayfada kaldığı için görülmesi adına alıntılıyorum.

Ekli dosyalar

• 9fe8f572-4bd2-4383-b035-740995df6a5f.jpg
    9fe8f572-4bd2-4383-b035-740995df6a5f.jpg
    103.8 KB · Görüntüleme: 14
Hocam sorun şu , kapı çamurluk geçiş yerinde yükseklik farkı var alt tarafa doğru kapı daha çok görünüyor. Çamurluğu kazıyıp çektirecek çizgi altı komple boyanacak ya da bu şekil kullanılacak kararsız kaldım.

Ekli dosyalar

• 3E5C5E8B-F336-4FE6-A82F-04D7A0187976.jpeg
    3E5C5E8B-F336-4FE6-A82F-04D7A0187976.jpeg
    87 KB · Görüntüleme: 36
Hocam sorun şu , kapı çamurluk geçiş yerinde yükseklik farkı var alt tarafa doğru kapı daha çok görünüyor. Çamurluğu kazıyıp çektirecek çizgi altı komple boyanacak ya da bu şekil kullanılacak kararsız kaldım.
Bence iyi bir göçükcü bu dediğiniz durumu düzeltir gibi .Servis genel olarak yarım boya yapmaz. O C sutununu komple boyar servis. Boyatma seçeneğiniz zaten son ihtimal olarak değerlendirilebilir. Kapıyı taktırıp C sutünunu göçükcüye götürün. Yada resimleri göcükcülere gösterip durumu anlatın. Size bir şeyler söyleyeceklerdir. Sonuçta biz usta değiliz ama sıfır hasar sayılabilecek bir c sutununu kazıtma + boyaya sokacaksınız.

Son düzenleme:
Sanki çamurluğun kapıyla birleştiği ucu hafif içeri kasmış, bencede göçükçüler ile görüşmekte fayda var, ben olsam böyle binerdim çünki kırmızıda geçenler, aynasız sinyalsiz manevra yapanlar, soktan kontrolsüz çıkanlar maalesef bitecek gibi gözükmüyor bu yüzden satmaya karar verdiğimde gösterir tamir ettirirdim. Kendi aracımında kozmetik olarak durumu vahim, çizikler, göçükler olurda değiştirme durumu olursa ozaman bakarım diyorum, kaporta yerine yürür ve makanik aksamı sıkıntısız olsun bence tamam.

teşekkürler arkadaşlar , o şekil bıraktıracağım orayı mm lik bir şey dursun boyatmak yerine.

Bence de dursun. Göze batmıyor gibi fakat alt kısım sanki hafif açık gibi duruyor onu da kapının karşılığındaki menteşesi az içeriye alınabilir belki. Gerçi bu sefer üst taraf içeride duracak.

Bence de dursun. Göze batmıyor gibi fakat alt kısım sanki hafif açık gibi duruyor onu da kapının karşılığındaki menteşesi az içeriye alınabilir belki. Gerçi bu sefer üst taraf içeride duracak.
Şimdi uğradım ayarla bir miktar daha düzeldi öyle bıraktık

Geri
Üst Alt