Kaza hakkında danışma

Rust

Katılımcı Üye

İsim
Erdin
Araç
golf 7
Arkadaşlar merhaba , kardeşimin aracına bugün bir dolmuş vurmuş. O yeşil ışıkta geçerken bulvarda durmayan bir dolmuş sağ arka kapısına çarpmış tabii ki suçunu kabul etmedi tutanaklar tutuldu. Birkaç konuda fikrinizi almak isterim.

1-boyasız düzelir mi ? Düzelse cebimizden vereceğiz.
2- servise versek kapı değişir belki ? Tramer olacak, değer kaybı vesaire nasıl alacağız hiçbir fikrimiz yok?

Ekli dosyalar

• 8A476C81-273D-4230-9839-4ADFD93CD3D4.jpeg
    8A476C81-273D-4230-9839-4ADFD93CD3D4.jpeg
    110.9 KB · Görüntüleme: 146
Son düzenleme:

Boyasız biraz zor gibi gözüküyor. Servise verirseniz yüksek ihtimal değiştirirler, bence cebinizden yaptırın gitsin çokta büyük bir hasar değil.

Boyasız biraz zor gibi gözüküyor. Servise verirseniz yüksek ihtimal değiştirirler, bence cebinizden yaptırın gitsin çokta büyük bir hasar değil.
Bu kapı serviste cepten yaptırılırsa 15 bini bulu geçer gibi. Dışarda boyatılırsa iyi bir işçilik ile 4000 bulur. Bence her iki durumda da kaskodan başlatılmalı karşı taraf hatalı çıkarsa değer kaybı alınmalı. Kasko ilk hasarda sıfırlanmaz bir alt kademeye iner büyük ihtimalle.Zaten karşı tarafın sigortası öderse oda olmaz.

Arkadaşlar merhaba , kardeşim bugün bir kaza yapmış. O yeşil ışıkta geçerken bulvarda durmayan bir dolmuş sağ arka kapısına çarpmış tabii ki suçunu kabul etmedi tutanaklar tutuldu. Birkaç konuda fikrinizi almak isterim.

1-boyasız düzelir mi ? Düzelse cebimizden vereceğiz.
2- servise versek kapı değişir belki ? Tramer olacak, değer kaybı vesaire nasıl alacağız hiçbir fikrimiz yok?
Değeri düşerse düşsün onu sorun etme. Hata karşı taraftaysa ve bunu ispatlayabiliyorsan karşı tarafa söyle aracımın değeri şu kadar düştü o farkı ver de, kabul etmezse dava aç. Bunlara böyle davranmak lazım

@Rust Geçmiş olsun hocam. İyi bir boyacıya ihtiyacınız var, boyasız düzelmesi zor gibi duruyor. Servis işine hiç bulaşmayın derim, hem tramere işlenecek, hem de servis direkt kapıyı değiştirecektir. Geçen bir arkadaşım da audisiyle kaza yapmış ve aracını yetkili servise bırakmıştı, 2 ay falan parça beklediler. Hadi servise verelim değiştirsinler deseniz bile minimum 2 ay bekleyebilirsiniz, aklınızda olsun.

@Rust Geçmiş olsun hocam. İyi bir boyacıya ihtiyacınız var, boyasız düzelmesi zor gibi duruyor. Servis işine hiç bulaşmayın derim, hem tramere işlenecek, hem de servis direkt kapıyı değiştirecektir. Geçen bir arkadaşım da audisiyle kaza yapmış ve aracını yetkili servise bırakmıştı, 2 ay falan parça beklediler. Hadi servise verelim değiştirsinler deseniz bile minimum 2 ay bekleyebilirsiniz, aklınızda olsun.
Niye bu kadar uzun sürüyor hocam?

hocam çok uğraşılır o kapı boyasız yapılır.Ustası yapar.Sacın altından ilmek ilmek çalışan ustalarımız var.Neler gördüm ben boyasız yapılan.

Hocam geçmiş olsun, benzer bir dolmuş olayı benim aracın da başına gelmişti. Bundan daha az hasarlıydı kapı, sanayide 1000 tl ye yapılabilirdi ama yetkili serviste kapı değişti. Kapı içindeki koruma barları hasar gördüğü için yetkili servis kapıyı değiştirecektir diye düşünüyorum.

Servis 100 de 99 değişime gidecektir fakat dışarda işinin ehli güzel bir kaportacı ve boyacı bulursanız (iç koruma barları kontrolü şart) düzeltme yoluna giderek yapabileceğini düşünüyorum.

teşekkür ederim herkese , bir de iç kısımda işaretlediğim yerin içeri doğru devamı yukarı doğru bombelenmiş orası bayağı sert nasıl yapılır bilmiyorum ?

sanayide çizgileri halledebilirler mi ?

Ekli dosyalar

• 8A476C81-273D-4230-9839-4ADFD93CD3D4.jpeg
    8A476C81-273D-4230-9839-4ADFD93CD3D4.jpeg
    163.3 KB · Görüntüleme: 32
Hocam yedek parça tedariğinde sıkıntı varmış doğuşun, düşünün koca Türkiye'de a3 sedan şoför kapısı yoktu stokta. Almanya'dan sipariş geçip getirdiler.
Anladım hocam teşekkürler

haber bekliyorum hocam sağ olun
[09:37, 25.03.2022] Göçükçü Xxx: Abi yakından incelemek lazım
[09:37, 25.03.2022] Göçükçü Xxx: Yaşama ihtimali var
[09:38, 25.03.2022] Göçükçü Xxx: Q2 audi demi bu arac
[09:38, 25.03.2022] Göçükçü Xxx: Gelsin bir bakalım
şüpheli yaklaştı.ama eli çok iyidir.Tabi Gaziantepteyiz biz

Geri
Üst Alt