TDI/TSI?

TDI'mı TSI'mı? Hangisini kullanıyorsunuz veya tercih ediyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    171
Tdi tarih oldu zaten isteseniz de alamazsınız sıfırını...

2 .elde şu zamanda üretimi durmuş parçası pahalı e bide mazot fiyatı ortadayken gidip tdi alan arkadaş çıkarsa ne diyelim :)

Satana hayırlı olsun baya mutludur :)

Alan da al satçı değilse sıkıntı :)

4 yıldır uzun yolları tdi
Ank-ist otoyol çoğunlukta
Fix sabit 110 la yol aldım
(Bir sefer haric onda devamlı 140-150 bastım,, )

110 sabit Her seferinde 4,3 le vardım
Artık 100 e düşüyorum kabulleniyorum
Beklentim 3,9 yada 4,0 net.

90 sabitle kesin 3,7 olur sanki

Yol bitermi? Bitmesin daha iyi.

@Terms
Tdi da Motordan yiyecek km lere gelene kadar ???

Eski hesaplar onlar hocam .
Kimse artık 200 bini 300 bini devirecek durumda değil.
Ya toplu taşımaya binilecek ya elektrikli araca geçilecek.

Benzin 7 lira mı olur bune ya resmen depo fullemek hayal oldu dediğim zamanları hatırlıyorum da....
2017 yılında 1.4 tsi Golf 6 vardı bende. O zaman şirket aracı falan da yoktu, benzin 5,25 TL olmuştu ve bu böyle olmayacak diye sırf benzin 5,25 TL diye Golf'ü satıp daha küçük atmosferik motorlu ve LPG'li araba almıştım.
Az önce depoyu fulledim, litresi 18,33 TL🙁

Yanlı duymuşsunuz!
Ezelden beriddir meşhurr bir laf vardır. Gerçi artık geçerliliğin yitrdi motorin güncel fiyatları ile ama o lafı yine yazayım.

"Benzin keseden, diesel motordan yer"
yeni nesil benzinliler de hiç masum değil

Ekli dosyayı görüntüle 56075
Bu da pandemi boşluğunda 27 aracın(Benim, kardeşlerminin, yeğenlerimin, komşularımın ve arkadaşlarımın)
ortalamalarıdır.
1 Adet Zoe
2 Adet toyota Hybrid
2 Adet lpgli
8 Adet Diesel(1.3-1.5-1.6)
14 Adet Benzinli(1.4-1.5-1.6)

Araçların ortalama tüketimlerinden tablo elde edilmiştir.
1648184473614.png
Son zamlardan sonraki durum.

Hocam selam bende de 1.2 105 ps manuel var. Yazılımın herhangi bir zararı var mı
Çok uzun süredir manuel araçta necati usta kullanıyor. Yakın arkadaşımda kullanıyor 20 bin km dir. 1.4 tsi için garanti veremem ama 1.2 tsi pistonu daha sorunsuz yağ bakımlarını 10k değil de 8K da değişirseniz sorun olmaz çok keyifli Çok dolu 1.2 tsi bulsaydım alacaktım 135Hp yeter kafa rahat.. 1.6 Tdi denk geldi onu aldım ama çevremde 4/5 tane var 1.2 ve 1.0 Kesinlikle 4 Silindir E Tsi olamayacaksa 1.0 uzak durun .. Arona 1.0 başımıza bela oldu :)

Son düzenleme:
Çok uzun süredir manuel araçta necati usta kullanıyor. Yakın arkadaşımda kullanıyor 20 bin km dir. 1.4 tsi için garanti veremem ama 1.2 tsi pistonu daha sorunsuz yağ bakımlarını 10k değil de 8K da değişirseniz sorun olmaz çok keyifli Çok dolu 1.2 tsi bulsaydım alacaktım 135Hp yeter kafa rahat.. 1.6 Tdi denk geldi onu aldım ama çevremde 4/5 tane var 1.2 ve 1.0 Kesinlikle 4 Silindir E Tsi olamayacaksa 1.0 uzak durun .. Arona 1.0 başımıza bela oldu :)

Evet Necati usta çok uzun zamandır yazılımlı kullanıyor onun aracı da 1.2 TSİ fakat Necati ustanın aracına bindiğimde çok fazla titreşim almıştım, o da zaten retifiye yapacağım demişti. Yazılımla alakası olmayabilir ama emin değilim. Bende de 110 luk Euro 6 1.2 TSİ var, ben de düşünüyorum aslında ama kararsızım. Onun haricinde ben de 1.2 TSİ ın 1.4 den daha sorunsuz olduğunu duymuştum bir kaç kişiden

Evet Necati usta çok uzun zamandır yazılımlı kullanıyor onun aracı da 1.2 TSİ fakat Necati ustanın aracına bindiğimde çok fazla titreşim almıştım, o da zaten retifiye yapacağım demişti. Yazılımla alakası olmayabilir ama emin değilim. Bende de 110 luk Euro 6 1.2 TSİ var, ben de düşünüyorum aslında ama kararsızım. Onun haricinde ben de 1.2 TSİ ın 1.4 den daha sorunsuz olduğunu duymuştum bir kaç kişiden
Forged piston almıştır kesin :) Standart toplamayacağına eminim :)

Hocam merhaba dediğim gibi 1.2 105 ps kullanıcısıylm 1.2 tsi 1.4 e göre daha çok yağ eksiltme durumu yok mu? Siz 1.4 daha sorunlu 1.2 ye göre demişsiniz ben tam tersi biliyordum

Hocam merhaba dediğim gibi 1.2 105 ps kullanıcısıylm 1.2 tsi 1.4 e göre daha çok yağ eksiltme durumu yok mu? Siz 1.4 daha sorunlu 1.2 ye göre demişsiniz ben tam tersi biliyordum
Pistonlar farklı ciddi farklar değil ama eski araçlara kıyasla inceltilmiş ve ağırlığı azaltılmış. 1.2 Tsi genelde yağ yakıyor. 1.4 Tsi Yağ sıyırıcı segmanın altından kırıyor. videoda anlatımı var.
1.2 Tsi piston
  • Uzunluk [mm]:47,00
  • Silindir Çapı [mm]:71
1.4 tsi Piston
  • Uzunluk [mm]:48
  • Silindir Çapı [mm]:77,00

Ekli dosyalar

• dsadsa.jpg
    dsadsa.jpg
    153.8 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Pistonlar farklı ciddi farklar değil ama eski araçlara kıyasla inceltilmiş ve ağırlığı azaltılmış. 1.2 Tsi genelde yağ yakıyor. 1.4 Tsi Yağ sıyırıcı segmanın altından kırıyor. videoda anlatımı var.
1.2 Tsi piston
  • Uzunluk [mm]:47,00
  • Silindir Çapı [mm]:71
1.4 tsi Piston
  • Uzunluk [mm]:48
  • Silindir Çapı [mm]:77,00
Bu 1.4 tsi 160 lık için böyle 125 ya da 122 için geçerli değil sanırım

Geri
Üst Alt