Golf 7 Bi-Xenon D3S Ampul, Mercek Kirliliği ve Kalibrasyon

ALKIN

Üye
İsim
Alkın
Dostlar merhabalar,
2015 model Golf 7 sahibiyim farlarım U ledli model (orjinal) bir ampülün rengi kaçmış sanırım ömrünü tamamladı sorularım şunlar ki;

1. Hangi marka model ampül önerirsiniz?
2. Elim yatkın ampül montajını kendim yapacağım, montaj sonrası farların ayarı bozuluyor mu ?
3. Şayet ayar bozuluyorsa nerede nasıl yaptırmam gerekiyor? Araç üzerindemi yoksa dışarıdamı yapıyorlar?
4. Merceklerdeki kir görüldüğü üzere resimlerde, forum araştırmalarımda gördüğüm kadarıyla kronik bir sorunmuş ama etkili bir temizleme yöntemi varmı öneriniz ne yönde olur böyle devammı etmeli?

Tecrübe ve görüşleriniz bekliyorum, saygılar…

Ekli dosyalar

• 1ECA601A-7995-490E-B77F-03110C23B33F.jpeg
    1ECA601A-7995-490E-B77F-03110C23B33F.jpeg
    602.7 KB · Görüntüleme: 66
  • 6EA78636-E5F3-49E3-AFB8-22BC0F02588F.jpeg
    6EA78636-E5F3-49E3-AFB8-22BC0F02588F.jpeg
    645 KB · Görüntüleme: 65

Hocam farı ayarlandığı seviyede tutan mekanik parçalar var. Çok zorlamaz ve kastırmazsanız sorun yaşamazsınız. Mercek lekesi genelde malzeme bozulmasıyla oluşuyor. Zamanında serviste değiştirmiştim. Temizlemek ile sorun değişmez gibi geliyor bana.

Upvote 0
Hocam farı ayarlandığı seviyede tutan mekanik parçalar var. Çok zorlamaz ve kastırmazsanız sorun yaşamazsınız. Mercek lekesi genelde malzeme bozulmasıyla oluşuyor. Zamanında serviste değiştirmiştim. Temizlemek ile sorun değişmez gibi geliyor bana.
Temizleyip güzel görüntü alanlar varmış. Viraj aydınlatma ampülünü söküp önü ampülü söküp arkayı temizliyorlarmış, far sökmekte ölüm gibi bizim araçlarda…

Upvote 0
Upvote 0
@ALKIN benim bu üstteki konuda far temizliği var ama başka konuda bende başka arkadaşlarda paylaşmıştı viraj aydınlatma farının ordan sert tel salıp temizlemiştim yüzündeki lekeler komple gitmişti açıkcası içinde olur mu olmaz mı leke bilmiyorum ona bakmak için farı ve ampulü komple söküp arka taraftan bakmak lazım

Upvote 0
ben farı komple söktüm arkasında 4 tane vidanın tuttuğu kapak var açınca ds3 mercek ampulünü yerleştirdiğimiz yuva var ampulü söküp takabiliyoruz ama arkadan ne el girer ne başka bir şey temizlemek zor iş , belki ön mikalardan temin edilse çıkartılıp temizlenip sonra sağlam bir şekilde silikon veya başka bir şeyle kapatılsa olabilir ama arkadan temizlemenin bir yolunu bulamadım şahsen

Upvote 0
ben farı komple söktüm arkasında 4 tane vidanın tuttuğu kapak var açınca ds3 mercek ampulünü yerleştirdiğimiz yuva var ampulü söküp takabiliyoruz ama arkadan ne el girer ne başka bir şey temizlemek zor iş , belki ön mikalardan temin edilse çıkartılıp temizlenip sonra sağlam bir şekilde silikon veya başka bir şeyle kapatılsa olabilir ama arkadan temizlemenin bir yolunu bulamadım şahsen
Ampülü sökünce telde mi girmiyor üstadım?

Upvote 0
@ALKIN hocam farı söküp ampülü sökerseniz ampülğn girdiği yere temizlemek için telde girer ampuluj genişliği şöyle , ama size pek tavsiye etmem mercek yüzeyi vs çizilirse sıkıntı
Kısaca ampülü sökerseniz merceğe içten ulaşmanız için şu kadar bir genişliğiniz var
IMG_20220322_192145.jpg

Upvote 0
Photon milestone D3s led aldım kendim söktüm taktım neodyum mıknatıs aldım 2 tane beze sardıktan sonra ip bağlayıp içine saldım akvaryum camı siler gibi sildim camın içini baya lekeliydi mercekleri temizlemek çok zor viraj aydınlatma lardan tel soktum bez sarıp olmuyo istediğim verimi alamadım mercek konusunda almış olduğum ampüller güzel tavsiye eserim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220906_160255.jpg
    Screenshot_20220906_160255.jpg
    69.6 KB · Görüntüleme: 8
Upvote 0

Photon milestone D3s led aldım kendim söktüm taktım neodyum mıknatıs aldım 2 tane beze sardıktan sonra ip bağlayıp içine saldım akvaryum camı siler gibi sildim camın içini baya lekeliydi mercekleri temizlemek çok zor viraj aydınlatma lardan tel soktum bez sarıp olmuyo istediğim verimi alamadım mercek konusunda almış olduğum ampüller güzel tavsiye eserim
Hayırlı olsun. YouTube da bi kanalda almıştı görmüştüm. Siz balastlı versiyonu mu aldınız ? Aracın kendi balastınımı kullandınız. Benimde ampüllerim ömrü bitince led düşünüyorum

Upvote 0

Geri
Üst Alt