Silkeleme Sorunu

Sizin de triger kayışı değişimi olmuş muydu ki hocam ?

Triger kayışının kendi kendine, yani normal kullanımda, sente ayarının kaçtığını, kaydığını duymadım daha önce.

Sadece vurdurarak çalıştırılan araçlarda (bir ihtimal) sente ayarının kaçabileceğini okumuştum bir yerlerde.

Benim sorunumda dışardan birisine sürdürüp "evet, sorun var" dedirtememek canımı çok sıkmıştı.

En son (arabadan pek anlamayan) eşim sürdüğünde o da söyledi "1. viteste 2. viteste böyle böyle oluyor, eskiden böyle birşey hatırlamıyorum senin aracında" dediği anda, masrafı 2 - 3 bin tl bile olsa o triger kayışından yapıp yapmadığına emin olmam lazım diyerek servise bıraktım aracı.

İyi ki de ısrarcı davranmışım.
Ben 125 binde aldım aracı aldığımdan beri var bu durum muhtemelen değişmiştir. 5 sene öncede aynı araçtan vardı bende onda hic boyle sorunlar yoktu. Bugun saniyen bir ustaya sordum söküp tamirine 1500 tl dediler :) bakalim birkac yere sorucam

@Kysr038 merhabalar hocam bende triger değişimi sonrası aynı sorunu yaşıyorum triger sentesi kontrol edildi fakat soun olmadığı söylendi benim araç cihaza bağlandığında 1-2-3-4 numaralı silindir yanma odası kesikliği arıza veriryor sizin sorununuzda cihaza bağlandığında bu uyarıları veriyormuydu

@Kysr038 merhabalar hocam bende triger değişimi sonrası aynı sorunu yaşıyorum triger sentesi kontrol edildi fakat soun olmadığı söylendi benim araç cihaza bağlandığında 1-2-3-4 numaralı silindir yanma odası kesikliği arıza veriryor sizin sorununuzda cihaza bağlandığında bu uyarıları veriyormuydu
Benimkinde araç arıza sistemine düşmüyordu herhangi bir hata.

Ben özel servisleri ikna edemedim trigerin sökülüp tekrar takılması için.

Yetkili servisi ancak ikna etmiştim, onlar da çözmüş oldular bu sayede.

Aracınızı çok iyi tanıyorsanız, triger değişiminden hemen sonra oluştuğuna eminseniz yetkili servise yaptırabilirsiniz.

Benimkinde araç arıza sistemine düşmüyordu herhangi bir hata.

Ben özel servisleri ikna edemedim trigerin sökülüp tekrar takılması için.

Yetkili servisi ancak ikna etmiştim, onlar da çözmüş oldular bu sayede.

Aracınızı çok iyi tanıyorsanız, triger değişiminden hemen sonra oluştuğuna eminseniz yetkili servise yaptırabilirsiniz.
Özel serviste tekrar bakıldı sente normal die söylendi bugün bende yarın başka bir servise gideceğim telefonda görüştüm arızayı anlattım sorunu söyledim hata kodlarını söylediğimde bobinler olabileceğini söyledi kendisi hem senteye hemde diğer konuya baktıracağım şuan işlemi yapan servis üst kapak açılıp bakılması gerekiyor diyor biraz canımı sıktı doğrusu

Geri
Üst Alt