Golf 7 Bagaj Su Sorunu Çözümlü Video

@Kozmonot271 katılıyorum su almaması lazim ama stoba dikkat edersen arkasi delik

şimdi düşündüm de bagaj kapaliyken bagaj fitili içte kalıyor sanırım yukardan akan su nerden çıkacak stobun arkasından çıkıyor sanırım araca bakmadan konuşuyorum bu şekil olabilir su çörten misali dışarı firlamasin diye çıkışı stop arkasından vermiş olabilirler mi

Upvote 0

@Kozmonot271 katılıyorum su almaması lazim ama stoba dikkat edersen arkasi delik

şimdi düşündüm de bagaj kapaliyken bagaj fitili içte kalıyor sanırım yukardan akan su nerden çıkacak stobun arkasından çıkıyor sanırım araca bakmadan konuşuyorum bu şekil olabilir su çörten misali dışarı firlamasin diye çıkışı stop arkasından vermiş olabilirler mi
hocam olay tamamen buradaki gibi. Bi ton şey izledim tam olarak oturdu kafamda. Stopun arkasında delik var oradan giriyor, o yüzden orayı silikonla yapıştırıyor ki girmesin. Bir de stopun kenarından aşağı inen su, gevşek menfezin yanından yine o hazneye doluyor. Bu suların girmemesi gerekiyor. Linki açarsanız 5 sn sonra o haznedeki suyu göreceksiniz. Ben de o tıpayı tamponu sökmeden aşağıdan çıkardım su aynı şekilde boşaldı. Tıpasız tutacağım o işlemleri yapana kadar. Off-roadçı olsam, suyla çamurla olumsuz şartlarda kullanıyor olsam o deliği hemen kapatırdım ama İstanbul içi kullanıyorum genel olarak. Mevzu bu şekilde :) her arabanın su tahliye delikleri var. Bazıları bilinmez arabayı sattırır halbuki 5 lira maliyetli işler.

Upvote 0
2015 model aracımda arasıra arka paspasların üstü hafiften su oluyordu havuzlu paspastan dolayı sorun etmiyordum. Bunun haricinde bagajda su birikmesi sorunu yaşamamıştım yasa farketmedim. Ama bugün tesadüf stepne olan yerdeki halı 1 litreye yakın ıslanmış benim şüphem ise dün 15 dakika falan şiddetli yağmur yağarken araç rampa bi yerde park halindeydi aracın arka tarafı yüksekteydi, yaklaşık 30 derece bi açıyla falan. Suyun girme sebebi aracın bu pozisyonu olmuş sanırım. O hava menfezleri o pozisyonda ya açık kaldı yada benzer bi sebep. Yarın tekerleğin ordan tıpaları sökmeye çalışacağım nasıl yapacağımı tarif edebilirmisiniz görebilirmiyim el yordamı mı bulacağız. Bulunca içeri mi itekleyeyim.

Upvote 0
2015 model aracımda arasıra arka paspasların üstü hafiften su oluyordu havuzlu paspastan dolayı sorun etmiyordum. Bunun haricinde bagajda su birikmesi sorunu yaşamamıştım yasa farketmedim. Ama bugün tesadüf stepne olan yerdeki halı 1 litreye yakın ıslanmış benim şüphem ise dün 15 dakika falan şiddetli yağmur yağarken araç rampa bi yerde park halindeydi aracın arka tarafı yüksekteydi, yaklaşık 30 derece bi açıyla falan. Suyun girme sebebi aracın bu pozisyonu olmuş sanırım. O hava menfezleri o pozisyonda ya açık kaldı yada benzer bi sebep. Yarın tekerleğin ordan tıpaları sökmeye çalışacağım nasıl yapacağımı tarif edebilirmisiniz görebilirmiyim el yordamı mı bulacağız. Bulunca içeri mi itekleyeyim.
Konuyu baştan sona tararsanız daha detaylı ulaşabilirsiniz,
Geçmiş olsun.

Upvote 0
@Abormen içeriyi sökmeden tıpaya dışarıdan ulaşabilirsiniz.

Eğilerek egzoz yanından lastik arkasına doğru bakınca görürsünüz.

Upvote 0
@Abormen içeriyi sökmeden tıpaya dışarıdan ulaşabilirsiniz.

Eğilerek egzoz yanından lastik arkasına doğru bakınca görürsünüz.
Tamam hocam, ben arka lastiğin üst kısmındaki davlumbazın oralarda sanıyordum ama o kısımda keçeye benzeyen davlumbaz var. Sizin bahsettiğiniz yere altına eğilince görürüm sanırım. Diğer taraftakide aynı yerdemidir?

Upvote 0
Aşağıdan çekip çıkarttım ikisini de, sağ taraftan 100 ml civarında sol taraftan 2 katı kadar su boşaldı. İnşallah sorun bu şekilde çözüme kavuşur. Başka bi yerde bagajı açtığımızda stopların üzerindeki yuvarlak tıpaya benzer bişey var siyah ortası delik gibi olan ordan da girdiğini söyleyenler olmuş. Oraya herhangi bir müdahale yapmadım.
IMG_9514.jpeg

Upvote 0
@Abormen bahsettiğiniz yerdeki tıpa ile çıkarttığınız tıpa aynı. Yani içeriden bakmış oluyorsunuz.

Upvote 0
@Abormen yok. Orası bagaj kapağının takozunun geldiği yer.
Stop değişikliği sök tak vs. olmuşsa dış stop çevresi olabilir. Oradan aşağıya sızabilir.
Su çıkmış zaten. İsterseniz kapatın bagajı araca su tutun. Daha sonra tekrar aşağıya eğilip bakın delikten su geliyor mu diye.

Ona göre yol izleyin. Konuyu baştan sona tekrar okuyun.

Son düzenleme:
Upvote 0
@Abormen yok. Orası bagaj kapağının takozunun geldiği yer.
Stop değişikliği sök tak vs. olmuşsa dış stop çevresi olabilir. Oradan aşağıya sızabilir.
Su çıkmış zaten. İsterseniz kapatın bagajı araca su tutun. Daha sonra tekrar aşağıya eğilip bakın delikten su geliyor mu diye.

Ona göre yol izleyin. Konuyu baştan sona tekrar okuyun.
Bu günlerde hava yağışlı zaten, stepneyi falan depoya kaldırdım. Stepne havuzundaki halının kurumasını bekleyeceğim artık. Bezle ıslaklığı aldım ve üstüne bezi tekrar serdim. O halıyı çıkartmanın bi kolayı varmı acaba evde kurutsam.

Upvote 0
Bu günlerde hava yağışlı zaten, stepneyi falan depoya kaldırdım. Stepne havuzundaki halının kurumasını bekleyeceğim artık. Bezle ıslaklığı aldım ve üstüne bezi tekrar serdim. O halıyı çıkartmanın bi kolayı varmı acaba evde kurutsam.
Stepne ortasındaki stepne tutucuyu sola ya da sağa çevirin. Yani 90°. Sonra köşelerden kaldırınca çıkar.

Upvote 0

Stepne ortasındaki stepne tutucuyu sola ya da sağa çevirin. Yani 90°. Sonra köşelerden kaldırınca çıkar.
Sağol kardeş çok yardımcı oldun, söktüm getirdim eve. Arabada kuruması imkansızdı. Okuyan arkadaşlara da faydası olacaktır bu yazdıklarımızın.

Upvote 0

Geri
Üst Alt