Golf 8 impression tahrik sistem uyarısı!

Golfparca

Yeni Üye
İsim
Golf8
Merhaba! Arkadaşlar aracım 2 defa tahrik sistem uyarısı verdi, yolda kaldım çekiciyle servise gittik. İlkinde boru yerinden çıkmış dediler 2 gün serviste yattı, ikincisinde yazılım güncellemesi dediler. Bu tarz problemle daha önce karşılaşan oldu mu acaba? Uzun yola çıkmaktan çekinir oldum yolda kalırsam diye....

Aynı hayatı bende yokuşta aldım ve @Atesci hocamın yorumu sayesinde çözdüm. Teşekkürler.

Upvote 0
bende aynı hatayı alıp hatalılar kervanına katıldım aranızda aracınızı kendisi kontrol eden ve hatalara bakan oldu mu ? ben post hepsini okudum kimi kırmızı kimi turuncu hatalar var bende turuncu var acaba kendimiz bakarak sistemde ne gibi bir sorun olduğunu nasıl anlarız.
konu ile gelişmeler var mı ?

Upvote 0
bende 25000 kmde aynı hatayı almaya başladım. kontak açıp kapatınca gidiyor ama servis yolu göründü.

Upvote 0
Lafım sözüm VW AG ye

Bu başlık altında!!

** kontağı açıp kapatınca geçiyor

** Aracı güneşde 20 dakika bekletince hatalar gidiyor

**Sigarayı içime çekmeyince öksürük nefes darlığı yapmıyor gibi falan!!

Ben kendi adıma konuşursam...

Aracın almanyada trafiğe çıkışı 2020 mart

Tr de 2021 nisan

Sene olmuş 2023

Böyle çözümlerle tahammül sınırlarını zorlamak ??

Vw de çareler tükendiyse?

Niye vw aldık ???

Upvote 0
bende aynı hatayı alıp hatalılar kervanına katıldım aranızda aracınızı kendisi kontrol eden ve hatalara bakan oldu mu ? ben post hepsini okudum kimi kırmızı kimi turuncu hatalar var bende turuncu var acaba kendimiz bakarak sistemde ne gibi bir sorun olduğunu nasıl anlarız.
konu ile gelişmeler var mı ?
Alternatör yanmış, değiştirdiler sorun çözüldü..

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba bugün aracım motor tahrik hatası verdi 3 kez açıp kapattıktan sonra uyarı silindi ne yapmam lazım bu uyarı neden oluyor acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_4088.jpeg
    IMG_4088.jpeg
    689.9 KB · Görüntüleme: 29
Upvote 0
Bu hatayı 2. kez aldım, ilkinde hemen servise götürmüştüm güncelleme yaptıklarını söyleyip teslim almıştım aracı hatta buraya da yazdım. OOgünden sonra 2. kez geçen hafta Bolu'da gezide başıma geldi.3 kez aracı çalıştırıp kapattım uyarı gitti. Sonra bir daha bu uyarıyı vermedi. Yalnız şöyle bir şey dikkatimi çekti; ilk hatayı aldığımda depoyu fullemiştim, ikinci hatayı aldığımdaysa da depo neredeyse boştu. Aklıma şu soru geliyor acaba yakıt deposu kaynaklımı problem. Bir daha başıma gelirse yakıt durumuna bakacağım.

Upvote 0
Bu hatayı 2. kez aldım, ilkinde hemen servise götürmüştüm güncelleme yaptıklarını söyleyip teslim almıştım aracı hatta buraya da yazdım. OOgünden sonra 2. kez geçen hafta Bolu'da gezide başıma geldi.3 kez aracı çalıştırıp kapattım uyarı gitti. Sonra bir daha bu uyarıyı vermedi. Yalnız şöyle bir şey dikkatimi çekti; ilk hatayı aldığımda depoyu fullemiştim, ikinci hatayı aldığımdaysa da depo neredeyse boştu. Aklıma şu soru geliyor acaba yakıt deposu kaynaklımı problem. Bir daha başıma gelirse yakıt durumuna bakacağım.
Ankarada bir yakınım benzin pompası yüzünden bu arızayı alıyordu ileriye dair sinyal olabilir benim aracımda değişmişti bir kez.

Upvote 0
Arkadaşlar öncelikle aynı sorunu yaşayan herkese geçmiş olsun diyeyim.

Almanya'da yaşıyorum (bilmeyenler veya ne alaka diyecek olanlar için)

Bir kaç tanıdığım arkadaş(arkadaş değil ama tanıdık diyelim) golf 8 sahibi bu kişiler. Ve hiç birinden şimdiye kadar forumda golf 8 ile ilgili açılan arıza başlıklarının birtanesini bile duymadım. Hepsi gayet normal bir şekilde araçlarını kullanıyorlarmış.

Özellikle forumda olan bu tür olaylardan dolayı sordum! Acaba diyorum, Türkiye'ye gelen Golf 8'lerde bi anormallik olabilme ihtimali var mı?

Upvote 0

Geri
Üst Alt