Golf 8 impression tahrik sistem uyarısı!

Golfparca

Yeni Üye
İsim
Golf8
Merhaba! Arkadaşlar aracım 2 defa tahrik sistem uyarısı verdi, yolda kaldım çekiciyle servise gittik. İlkinde boru yerinden çıkmış dediler 2 gün serviste yattı, ikincisinde yazılım güncellemesi dediler. Bu tarz problemle daha önce karşılaşan oldu mu acaba? Uzun yola çıkmaktan çekinir oldum yolda kalırsam diye....

Benim araba iki günde bir veriyor arızayı. Biraz kullanıp kontak kapatıp açtığımda gidiyor. Biraz alışmak gerekiyor. Yoksa sorun yok sadece arıza uyarısı var.

Upvote 0

aracım seyir halinde tahrik hatası verdi ve araç stop etti daha sonra çalışmadı çekici ile servise gitti ,turbo arızası sonucu motor ve katalizörde ağır hasar oluştu motor,turbo ve katalizör değişecek aracım 2021 modem 28 bin kmde vw golf 8 1.0 e-tsi life paket garanti kapsamında, umarım burdaki arkadaşlara yardımcı olacaktır, bence bu uyarıyı dikkate alın , garanti sonrası ağır bedelleri olabilir daha önce birçok marka araca sahip oldum bu ilk vw aracım, bu deneyimden sonra birdaha almayı düşünmem

Upvote 0
aracım seyir halinde tahrik hatası verdi ve araç stop etti daha sonra çalışmadı çekici ile servise gitti ,turbo arızası sonucu motor ve katalizörde ağır hasar oluştu motor,turbo ve katalizör değişecek aracım 2021 modem 28 bin kmde vw golf 8 1.0 e-tsi life paket garanti kapsamında, umarım burdaki arkadaşlara yardımcı olacaktır, bence bu uyarıyı dikkate alın , garanti sonrası ağır bedelleri olabilir daha önce birçok marka araca sahip oldum bu ilk vw aracım, bu deneyimden sonra birdaha almayı düşünmem
Hepberaber Gecmiş olsun, deyip geceriz.
Tabiki garanti kapsamında geçmis olur (cepten para çıkmadığı için)

Son cümlenizde yazdığınıza ek

Bu durum benim başıma gelse
Tabiki bi daha vw almamak yanında
Arabayı almanya büyükelçiliginin önünde yakmayı bile düsünürdüm (evime 9 km)

Tekrar gecmiş olsun .....nokta atışı karar verip alacağınız başka bir marka araçla kazasız nazarsız arızasız sürüşleriniz olsun

Araba dedigin vw den ibaret değil

Aynı sey 1 yıllık aracda benim başıma gelse beddua mı okur koyarım kıçına tekmeyi.. ....

Upvote 0
Cok gecmis olsun. Garanti bitmeden yasanmis olmasi buyuk şans.

Bende de benzer km ve yil ayni aractan var. Yazdiklariniz sonrasi garanti bitmeden elden cikarmak lazim dusuncesi olustu.

Upvote 0
Cok gecmis olsun. Garanti bitmeden yasanmis olmasi buyuk şans.

Bende de benzer km ve yil ayni aractan var. Yazdiklariniz sonrasi garanti bitmeden elden cikarmak lazim dusuncesi olustu.
Benimkide Bozulurmu paranoyasıyla araç değistirmek mantıklı degil

Eldeki araç halihazırda ne ise?? (vw -pejo-fiat reno??farketmez)

Eldeki bozulur. Kin / nefretle şutlanır
Yeni marka araca gecilir. O da ilk 1 yılda bozulursa hacıya hocaya gidilir muska / büyü bozdurulur.

Bozulmazlık garantisi olan herhangi bi araç yok.

Sadece fiat + renaultta garanti bittikten sonra vw nin 1/4 ü fiyatlara sanayi alemlerinde aslan gibi yeniden yapılır. Fark bu

Ben az kalsın 2017 aralıkta yanlıslıkla
Sıfır Manuel dizel pejo301 denen taşıttan alıyordum.... .niye ?
69.999 en dolusu falan (dolu olsa ne yazar gerci)

Hesap yaptım 120 bin e golf alacağıma cepte 50 bin param kalır
Bu pejo bozuldukca kasadan yaptırır yaptırır durumum dedim.
Neyseki masada bi anda dank etti verdigim kimliği/fotokopisini geri istedim masadan kalktım

20 gün sonra gittim golf aldım 120 bine.

Evet +50 bin daha koyup 120 bin verdiysem bozulmamalı ,alman arabası yolda kalmamalı (en azından ilk 5 yıl) ki zaten öyle oldu.

Şans /nasip/kısmet/baht/talih

Bozulursa bozulur tabi.

Upvote 0
Benimkide Bozulurmu paranoyasıyla araç değistirmek mantıklı degil

Eldeki araç halihazırda ne ise?? (vw -pejo-fiat reno??farketmez)

Eldeki bozulur. Kin / nefretle şutlanır
Yeni marka araca gecilir. O da ilk 1 yılda bozulursa hacıya hocaya gidilir muska / büyü bozdurulur.

Bozulmazlık garantisi olan herhangi bi araç yok.

Sadece fiat + renaultta garanti bittikten sonra vw nin 1/4 ü fiyatlara sanayi alemlerinde aslan gibi yeniden yapılır. Fark bu

Ben az kalsın 2017 aralıkta yanlıslıkla
Sıfır Manuel dizel pejo301 denen taşıttan alıyordum.... .niye ?
69.999 en dolusu falan (dolu olsa ne yazar gerci)

Hesap yaptım 120 bin e golf alacağıma cepte 50 bin param kalır
Bu pejo bozuldukca kasadan yaptırır yaptırır durumum dedim.
Neyseki masada bi anda dank etti verdigim kimliği/fotokopisini geri istedim masadan kalktım

20 gün sonra gittim golf aldım 120 bine.

Evet +50 bin daha koyup 120 bin verdiysem bozulmamalı ,alman arabası yolda kalmamalı (en azından ilk 5 yıl) ki zaten öyle oldu.

Şans /nasip/kısmet/baht/talih

Bozulursa bozulur tabi.
Hocam cok haklisin ama kafa karistiran noktalar artmaya basladi. Zaten aracin heryerini elektronik yaptilar. Ekstra koyduklari pil garanti sonrasi bir ariza verse gunahimiz ne olacak gibi sorular da var aklimda.

Bende de simdiye dek 2 kez vites kolu arizasi verdi actim kapadim duzeldi. İleride baska baska sorunlar da cikacaktir illa ki. Dedigim gibi aklimdaki soru isareti garanti sonrasi ne olacak…

Upvote 0
Sen, sakar şakire denk gelmissin abi...:)
Sizinki tam olarak bu muhabbet.
Halk arasinda (dertli fadime) olarak ta bilinir.
Caninizi sıkmayın. Satın gitsin.

Upvote 0
Ayni hata bende de oldu, cekici ile servise aldilar. Herhangi bir aciklama yapmadilar beklemedeyim.

Ekli dosyalar

• A7A4B057-727D-4DD9-95FC-8C8A44D7912A.jpeg
    A7A4B057-727D-4DD9-95FC-8C8A44D7912A.jpeg
    154.9 KB · Görüntüleme: 77
  • 0F2C699E-5D27-41FE-B25C-51A05D74D8F0.jpeg
    0F2C699E-5D27-41FE-B25C-51A05D74D8F0.jpeg
    387.9 KB · Görüntüleme: 75
Upvote 0
Bundan önce Golf 6, 80.000 Km hiç sorunsuz kullandım, servise bakım dışında uğramadım. Sonrasında 2014 golf 7 Comfortline 115.000 Km kullandım 80.000 km'de mekatronik değişti. Golf 8 2021 model henüz 33.000 km'de bakımlar dışında 3. servise gidişi.
-Dokunmatik direksiyon tuşları bazen haptic feedback vermiyordu.
-Geri gelirken direksiyon sağa ya da sola tam çevrili ise bir ses geliyordu.
-Şimdi de tahrik sisteminde hata.
Umarım daha fazla sorun çıkarmaz.

Upvote 0
Ayni hata bende de oldu, cekici ile servise aldilar. Herhangi bir aciklama yapmadilar beklemedeyim.

Aynı hatayı son zamanlarda bende üst üste almaya başladım . Aracımı ilk aldığımda (ilk 1000km) da aynı arıza mevcuttu şuan 22.000 kilometrede hala aynı arızayla karşılaşıyorum.

Şuan aracımın üstünde downpipe olduğundan yetkili servis aracın üzerindeki downpipe'nin buna sebep olabileceğini söylese de, Araç bayiden çıktığından beri aynı arızayı veriyor, 3 kez aç kapa yaptığımda arıza sönüyor cihaza bağlandığında arıza gözükmüyor. Yazılımsal saçma sapan bi arıza . Neredeyse milyonluk bi araçta böyle bi arızanın yaygınlığı ve varlığı komik geliyor

Upvote 0
Aracın sol ön kısmında bulunan ''Çevrimiçi Hırsızlık Önleme Alarmı'' bu hataya sebebiyet vermiş. Bu parça değiştikten sonra sorunun ortadan kalkacağı bilgisini verdiler. Bana ilginç geldi.. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı ?

Upvote 0
*güncelleme

Arkadaslar aracin bi kartını degistirdiler sorun ortadan kalktı, ayrıca orta ekranda daha iyi akış var ve sorunlar düzeldi (car playın acılma süresi, mikrafon almıyordu bazen sesi
Selamlar, hangi kartı değiştirdiler acaba , bilgi verebilir misiniz

Upvote 0

Aracı az önce teslim aldım. Bir sorun tespit edemediler. Yazılım güncellemesi yaptıktan sonra test sürüşünde de bir sorun gözükmeyince aracı teslim ettiler.Ben de arabayı alır almaz gaza abanarak devirli kullandım bir sıkıntı göremedim.İnşaallah tekrar aynı hatayı vermez bekleyip göreceğiz.
Hata daha sonra tekrarladı mı ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt