Golf 8 impression tahrik sistem uyarısı!

Golfparca

Yeni Üye
İsim
Golf8
Merhaba! Arkadaşlar aracım 2 defa tahrik sistem uyarısı verdi, yolda kaldım çekiciyle servise gittik. İlkinde boru yerinden çıkmış dediler 2 gün serviste yattı, ikincisinde yazılım güncellemesi dediler. Bu tarz problemle daha önce karşılaşan oldu mu acaba? Uzun yola çıkmaktan çekinir oldum yolda kalırsam diye....

Merhaba! Arkadaşlar aracım 2 defa tahrik sistem uyarısı verdi, yolda kaldım çekiciyle servise gittik. İlkinde boru yerinden çıkmış dediler 2 gün serviste yattı, ikincisinde yazılım güncellemesi dediler. Bu tarz problemle daha önce karşılaşan oldu mu acaba? Uzun yola çıkmaktan çekinir oldum yolda kalırsam diye....
Golf 8'ler de bolca sorun var belli ki, o kadar test o kadar tanıtım sürüşleri işe yaramamış.

Upvote 0
Donanım haber forumda aynı sorunu yaşayanlar yazmışlar resimleri bırakıyorum okuyun yakıt pompasını değiştirilen arkadaş 5000 km dir bir sıkıntı yaşamamış

Ekli dosyalar

• 7C420180-0712-4970-A83C-DC7BA9B1DAE3.jpeg
    7C420180-0712-4970-A83C-DC7BA9B1DAE3.jpeg
    160.5 KB · Görüntüleme: 128
  • 2727FEC3-E31B-4DC0-BA50-9BEF8CE4EED1.jpeg
    2727FEC3-E31B-4DC0-BA50-9BEF8CE4EED1.jpeg
    167.8 KB · Görüntüleme: 124
  • D6D14074-8ECE-4E3E-88D3-9DED028F9765.jpeg
    D6D14074-8ECE-4E3E-88D3-9DED028F9765.jpeg
    345 KB · Görüntüleme: 110
  • B161A67E-ECA0-4C37-8782-D4E18F92D887.jpeg
    B161A67E-ECA0-4C37-8782-D4E18F92D887.jpeg
    109.2 KB · Görüntüleme: 121
Upvote 0
BEE79AC9-7A03-4C4A-A136-189A624BEF72.jpegMeraba, bende bu gün böle bi hata aldım 1.0 impression sahibiyim cidden multimedyasi rezalet zaten simdide bunu yapti ama performansinda vs pek bi degisim hissetmedim ben tekleme falanda yapmadi, randevu vermiyor sistem ama pazartesi gidicem dogus otoya.

Ekli dosyalar

• 12141AAA-B0A6-4E0E-A0A5-36E2BE8CBEA5.jpeg
    12141AAA-B0A6-4E0E-A0A5-36E2BE8CBEA5.jpeg
    95.7 KB · Görüntüleme: 55
Upvote 0
GUNCELLEME
Araci yaptiklarini solediler teslim almaya gittim ve arac tekrar ayni arizayi verdi ikame arac aldim.

Upvote 0
bende ekranda 1 kere gördüm ama sonra gelmedi. can sıkıcı durum .

Upvote 0
Şşşşiiiit. Benimki duymasın. Şaka bir yana merakla okuyorum. Umarım tatsız şeyler yaşanmaz.

Upvote 0
Aynı arızayı dört beş kez aldım tek çözüm aracı 3 kere stop edip geri çalıştırmak . Sorun ortadan kalkıyor yolunuza bakıyorsunuz. Kesin ve tek çözüm :) .

Upvote 0
Start stop, hiz sabitleme calismiyo yoksa ariza disinda bi sorun yoktu gidisinde falan ama bu hatadan dolayi yolda kalan cok duydum o yuzden garantiye verdim, sonucta cozmek zorundalar. Hemde turuncu r line t-roc aldim yerine benim baya isime geliyo 😂

Upvote 0
Start stop, hiz sabitleme calismiyo yoksa ariza disinda bi sorun yoktu gidisinde falan ama bu hatadan dolayi yolda kalan cok duydum o yuzden garantiye verdim, sonucta cozmek zorundalar. Hemde turuncu r line t-roc aldim yerine benim baya isime geliyo 😂
merhabalar bahsettiğiniz sorun çözüldü mğ servis tarafından ve ne dediler sorununuza?

Upvote 0
*güncelleme

Arkadaslar aracin bi kartını degistirdiler sorun ortadan kalktı, ayrıca orta ekranda daha iyi akış var ve sorunlar düzeldi (car playın acılma süresi, mikrafon almıyordu bazen sesi)

Upvote 0
sıfırdan 4 yıl 7 ay
83k km dir sıfır arıza sıfır error sıfır hata ile yola devam eden tdi manuel golfümüze bi şükür duası etmek yerinde olur sanırım.

Bozulmuycan
Yolda kalmıycan
Arıza yakmıycan
Masraf açmıycan
En önemlisi yetkilinin merhametlerine diz çökmek zorunda kalmıycan

Zaten Bunlara razı olsam gider yarı fiyatına
Tırtttt İtalyan arabası alırdım

Upvote 0
Az önce bu sorun benim de başıma geldi. Markete gidip geleyim dedim, önce benzinliğe uğradım depoyu fulledim. Normalde aracı çok sakin süren birisiyim, markete giderken kısa süreliğine gaza hafif yüklendim o kadar markete geldim arabayı park ettim. Dönüşte arabayı çalıştırayım dedim tahrik sistem uyarısı verdi. Servise götürün yazıyordu. Servis de bana çok yakın olduğu için servise doğru yola koyuldum. Ama arabanın gidişinde bir sorun yok gibiydi , yani tekleme gaz yememe vs yoktu. Servise bıraktım kontrol edecekler bakalım ne çıkacak. Servis sonrası tekrar bilgi veririm.

Upvote 0

Aracı az önce teslim aldım. Bir sorun tespit edemediler. Yazılım güncellemesi yaptıktan sonra test sürüşünde de bir sorun gözükmeyince aracı teslim ettiler.Ben de arabayı alır almaz gaza abanarak devirli kullandım bir sıkıntı göremedim.İnşaallah tekrar aynı hatayı vermez bekleyip göreceğiz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt