Kaza yaptık. :(

Salih_Sayin

Katılımcı Üye

İsim
Salih
Yaklaşık 5 gün önce bir kaza yaptık. Ben önde giderken arkadan gelen araç sağa dönerken arka kapıdan çarptı. Resimleri ekledim.
Rs ye gösterdim arka kapı ve ön kapı düzeltilip boyanacak . Boya şart boyada çatlama var.
Servise gösterdim arka kapı değişir ön kapı boyanır diyor . Arka kapıyı istersen boyarım ancak çok macun çekilir sonrasında kullanıcıysan sorun yaşarsın diyor. Ne yapmalıyım. Gönlüm servisten yana.

Ekli dosyalar

• 20211103_165934.jpg
    20211103_165934.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 216
  • 20211103_165939.jpg
    20211103_165939.jpg
    124.4 KB · Görüntüleme: 215
  • 20211101_192614.jpg
    20211101_192614.jpg
    258.5 KB · Görüntüleme: 217

Hocam o zaman direkt göçükçüde yaptırırsın aracı, boyadaki çatlaklara da rötuş attırır binersiniz, beğenmediniz mi? gider boyatırsınız macunsuz (yüzeysel macun) işinizi hallettirirsiniz, işin içine çekiş kaporta girerse her tarafı macun olur.
Boyada kalkma varsa ? Ki var deniyor.
Boyasız düzeltmede boyası kalkmıs olan yüzeyde tık tık tık çekiçlemelerde arkadan soft levye kanırttırmalarında boya tamamen kendini bırakır yarım santimlik boya hasarı olur 3-5 santim.

Yani çatlaklar tümör gibi büyür. Yayılır .

Boyalı Metallerde Yüzey gerilimi

Upvote 0
Çok yakın tanıdığım motor öğretmeni bir yakınımızın yönlendirmesiyle dışarda bir yerde boyasız düzeltilecek. 4000 tl istiyor.Çatlak iki yer rötüşlenecek. Kaskodan işlem başlatıp karşı tarafın haksız çıkması durumunda değer kaybını talep edeceğim. En kötü senoryada ufak macun boyama olacak.
Ülkecek çok tuhafız. Ben bana kalsam ve mantıklı olan bu kapınının sökülüp değişmesi gerektiği. Ama kime sorsam değişme sonra çok uğraşırsın oluyor. Niye böyle garip bir ülkeyiz? Ben zaten şimdi satarken bu hasar olmamış gibi mi davranacağım . Sonuçları buradan paylaşacağım artık.
Bizim ülkede çoğunluk sahtekar olduğu için, dürüst insanlar kaybediyor hep. bana göre de mantıklısı kapının değişmesi ancak satarken alıcı adaylarında "acaba bu kapı neden değişti" diye bir soru işareti oluşuyor.

en mantıklı seçimi yapmışsınız. göçükcüde düzeltilip, rötuşlanması, çatlak fazla belli değilse belli aralıklar ile rötuşlayarak belli olmayacak şekilde kapanmış olur. satarken de fotoğrafları gösterir o şekilde satarsınız?

Upvote 0
Boyada kalkma varsa ? Ki var deniyor.
Boyasız düzeltmede boyası kalkmıs olan yüzeyde tık tık tık çekiçlemelerde arkadan soft levye kanırttırmalarında boya tamamen kendini bırakır yarım santimlik boya hasarı olur 3-5 santim.

Yani çatlaklar tümör gibi büyür. Yayılır .

Boyalı Metallerde Yüzey gerilimi
Evet bu da bir risk, göçüğü yapan kişi çok dikkatli çalışırsa (ısıtarak) büyümez. daha önce bu şekilde giderilen göçüğü gördüğüm için ben biraz daha ılımlıyım çatlağın büyüyüp pul gibi atmasına.

Upvote 0
İkinci el araç alacak olsam ve senin kazanda kapı değişmiş olsa bile gözüm kapalı alırım. Ama perde airbagi, yan airbagi açmış; orta direk çekilmiş, düzeltilmiş macunlanmış araç da ilana koyarken bir kapı değişmiş, bir kapı boyanmış diye ilan açıyor. Durum böyle olunca insanlar ikinci el araç alırken değişeni olmayan araç bakıyorlar.
Bir de yetkili serviste değil ama sanayide sadece sacı değil de kapı komple değişince ayar tutmuyor, fitillerden rüzgar sesi alıyor vs.
Bu kazada çok fazla macun olmayacak gibi, duzelttirip değer kaybı açmak en optimal çözüm gibime geliyir
Lokal boyaya bike gerek yok dedi yapacak usta. Rötüş atarız . Ben yapılmışı beğenmezsem o zaman lokal boyarız dedi.
Benim değişimde korktuğum tek şey kapının ayar tutması. Satacağım zaman bu araç muhtemelen 12 13 yaşında . Değer kaybı şuan düşündüğüm son şey aslında. Ama işte herkes boyat değişme değişimlik bir durum yok diyor.
Tanıdığım motor öğretmeni aile dostumuz. Samsunda çoğu yeri tanıyor. Öğrenci gönderdiği için. O da değişme yaptır diyor. Gittiğimiz yer kendi arabam gibi yapacağım diyor. Kurtarmaya çalışacak boyasız .

Upvote 0
Bakımları yetkilimserviste yaptırırım ama arabayı perte sokmak istemedikçe yetkili serviste kaza onarımı yaptırmam.ilk işim Göçükçü amcaların kapısını çalmak olur,Rs son zamanlarda iş yoğunluğundan olsa gerek eski iş kalitesini kaybettiğini düşünüyorum.Yoğun araç,uzayan randevular vs vs

Upvote 0
Yaklaşık 5 gün önce bir kaza yaptık. Ben önde giderken arkadan gelen araç sağa dönerken arka kapıdan çarptı. Resimleri ekledim.
Rs ye gösterdim arka kapı ve ön kapı düzeltilip boyanacak . Boya şart boyada çatlama var.
Servise gösterdim arka kapı değişir ön kapı boyanır diyor . Arka kapıyı istersen boyarım ancak çok macun çekilir sonrasında kullanıcıysan sorun yaşarsın diyor. Ne yapmalıyım. Gönlüm servisten yana.
gecmiş olsun. macun işi sıkıntı ben her zaman servisten yanayım tekrardan gecmiş olsun

Upvote 0
Yaptığımız kaza ile ilgili olarak komisyon karar vermiş. Bunlar nasıl karar veriyorlar anlamış değilim.
Tutuğumuz tutanakta ben A aracıydım. Bana çarpan B aracıydı. Komisyon sonucu B aracı hatalı ama B aracı plakası ben görünüyorum . Böyle bir şey olabilir mi? Bunun için ne yapılmalı?

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
Yaptığımız kaza ile ilgili olarak komisyon karar vermiş. Bunlar nasıl karar veriyorlar anlamış değilim.
Tutuğumuz tutanakta ben A aracıydım. Bana çarpan B aracıydı. Komisyon sonucu B aracı hatalı ama B aracı plakası ben görünüyorum . Böyle bir şey olabilir mi? Bunun için ne yapılmalı?
İtiraz edin, çok kısa bir sürede size dönüş yapar hatayı düzeltirler

Upvote 0
Nereye itiraz etmeliyim ? Komisyon kararı görünüyor? Sistem itirazı kabul etmiyor.
Sigortacınıza sordunuz mu. daha önce aynı konu burada vardı, bir bakarsanız bulursunuz diye düşünüyorum. bende bilgi edinince size haber veririm, sanırım Tramer iletişim merkezini arayın derim. Sizin elinizde kaza anından sonra çizilen kroki var mı.

Upvote 0

Sigortacınıza sordunuz mu. daha önce aynı konu burada vardı, bir bakarsanız bulursunuz diye düşünüyorum. bende bilgi edinince size haber veririm, sanırım Tramer iletişim merkezini arayın derim. Sizin elinizde kaza anından sonra çizilen kroki var mı.
Şuan yanımda yok ama aracı yaptıracağım yere vermiştim. Oradan ulaşabilirim.Çok teşekkür ederim tekrardan.

Upvote 0

Geri
Üst Alt