Golf 7 tdi su eksiltme

aozbas

Üye
İsim
Abdullah
Merhaba arkadaşlar
Araç az miktarda su eksiltiyor. Su eksik uyarısı verince genleşme kabında max seviyesine kadar tamamladım. Şimdi yine min seviyeye düşmüş. Az daha düşse yine uyarı verecek.

Acaba conta mı yandı diye şüphelendim. Kontrol için motor yağına baktım, köpüklenme yok. Genleşme kabındaki suyun içine yağ karışmış gibi de görünmüyor

Bir şey dikkatimi çekti. Motor soğukken genleşme kabı su seviyesi min çizgisinde idi. Kapağı açtığımda bir tıslama sesiyle basınç boşaldı ve su seviyesi min max ortasına geldi. Acaba diğer golf 7 tdi ler de durum aynımı. Yani motor soğukken bile genleşme kabında basınç oluyor mu.

Valla ben bu dcx motordan çektiğimi de şimdiye kadarki hiçbi arabamdan çekmedim galiba. Bütün arabalarıma çocuğum gibi bakarım soğuk çalıştırma ve sıcakken stop etme kurallarına uyarım. 3 takım jant değiştirdim orjinalden başka jant takmadım üst seviye markalardan başka lastik takmadım. Babamdan başka kimseye araba vermem.Bakım zamanlarını aksatmam motora çeşme suyu koymam en zor durumda bile 1 litre saf su olur arabamın bagajında. Bu su eksiltme sorunu başladığında da antifriz eksilmesin diye motul 5 litre g13 antifriz aldım saf suyla karıştırdım eksildikçe ondan ilave ediyordum.

ben ona bu kadar özenli davranırken sağolsun 3 kere debriyaj alt merkezi patlattı 1 kere turbo kırdı 1 emme manifoldu değişti. Artık inşallah bu son olur.
wosvegen konforlu güzel araç yapıyor ama çok arıza,masraf çıkartıyor.

Upvote 0
Benim araçtada eksiltme vardı kaynağını kapaktan buldum nasıl buldun derseniz parmağımı araç sıcakken kapağın etrafında gezdirdim ve nemliydi. Kapağı değiştirdim düzelmişti ama şimdi yine başladı kapak bulamıyorum orijinal bulsam iyi olucakta. :)

Upvote 0
Test kiti almıştım. Onu denedim nihayet. Test sonucuna göre conta sağlam. Kaçak yok. Motor yıpranma testi sonucunda iyi çıktı.
Tabi bu test ne kadar güvenilir bilemem. Ama şimdilik içim biraz rahatladı.

@Can1889 sizin aracın durumu ne oldu. Sebep egr mi çıktı.
Merhaba, siz de sorunu bulabilidiniz mi acaba?

Upvote 0

Geri
Üst Alt