Aliexpress vergisiz alışveriş hakkında

biraz konu dışı olacak ama buradan yazayım,
az önce bitirdim montajı ve hiç beklemediğim şeyler oldu :D
önce TPMS arıza yazdı sonra gitti, MMIdan TPMS menüsüne girince sanki kodlama yapılmış gibi menü açıldı.
sensörleri yarın taktıracağım bir şey çıkmazsa, bakalım basınçlarda gelecek mi.
O zaman kodlamaya ne gerek var? Yine de baktırayım kodlamaya diyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_1713.JPG
    IMG_1713.JPG
    83.2 KB · Görüntüleme: 18
biraz konu dışı olacak ama buradan yazayım,
az önce bitirdim montajı ve hiç beklemediğim şeyler oldu :D
önce TPMS arıza yazdı sonra gitti, MMIdan TPMS menüsüne girince sanki kodlama yapılmış gibi menü açıldı.
sensörleri yarın taktıracağım bir şey çıkmazsa, bakalım basınçlarda gelecek mi.
O zaman kodlamaya ne gerek var? Yine de baktırayım kodlamaya diyorum.
Merak ettiğim bir şey var. Lastikdeki sensörler Tpms beyni ile iletişim kuruyor. Beyinde basıncı ekrana yansıtıyor. Peki sensörlerde pil vs yok mu sürekli enerjiyi neredens sağlıyor. Lastiğin dönme kuvvetinden falan mı? Biliyor musunuz?

Merak ettiğim bir şey var. Lastikdeki sensörler Tpms beyni ile iletişim kuruyor. Beyinde basıncı ekrana yansıtıyor. Peki sensörlerde pil vs yok mu sürekli enerjiyi neredens sağlıyor. Lastiğin dönme kuvvetinden falan mı? Biliyor musunuz?
okuduğum kadarıyla pil var, 10 sene kadarda ömrü varmış.

@Ozan Karsavuran sanirim kodlatmaya ihtiyaciniz olur. Sensorlerin bildigim kadari ile ayri ayri ön,arka,sağ ve sol olarak kodlanmasi gerek. Muhtemelen siz hangi sensor öne hangisi sağa kodlandi bilmiyorsunuz ve calismayacaktir. Umarim calisir tabi o ayri.. birde sizin lastik ebadiniza gore parametre atmadilarsa gene hatali okur sanirim.

@Ozan Karsavuran sanirim kodlatmaya ihtiyaciniz olur. Sensorlerin bildigim kadari ile ayri ayri ön,arka,sağ ve sol olarak kodlanmasi gerek. Muhtemelen siz hangi sensor öne hangisi sağa kodlandi bilmiyorsunuz ve calismayacaktir. Umarim calisir tabi o ayri.. birde sizin lastik ebadiniza gore parametre atmadilarsa gene hatali okur sanirim.
sensörlerin hangi lastikte olduğunu mesafeden anlıyor diye okudum, kodlamada sensörlerle ilgili bir şey yok.
parametre atıyor çinliler diye yazmışlar, hatta parametre işi sıkıntılı/zor muş o yüzden ya çıkma ya da çinden alın yazmışlar.

Geri
Üst Alt