Aliexpress vergisiz alışveriş hakkında

Kredi kartı ile Çin'den alış veriş yapmak herkesin cesaret edebileceği bir şey değil üstat
arada güvenilir bir kurum olduğu ve haklar bilindiği sürece sorun olsa da çözülür :)
bugüne kadar ne ebay ne de aliexpress mağdur etmedi.

@Ozan Karsavuran hocam ebayin cin sitesindenmi aldiniz?
hayır ebay.com ama satıcı Çin'de, çıkışta Çin. Bugün gümrükten çıktı bu arada, 30 tl toplam :)
sizinki farklıdır sanırım ama benim aldıklarım bunlar:
satıcı isimleri ebayda ve aliexpresste aynı idi, ebaydaki aynı firmayız dedi alideki değiliz dedi sanırım bi prim vs işleri döndü orada, alidekine biraz ayıp oldu ama yapacak bir şey yok çok fiyat farkı çıkıyordu.

Kredi kartı ile Çin'den alış veriş yapmak herkesin cesaret edebileceği bir şey değil üstat
Kredi kartı ile sipariş neden cesaret istiyor. Açar mısın hocam? Bilmediğimiz bir şey mi var merak ettim.

@Ozan Karsavuran hocam ben denedigimde Türkiyeye gonderilmiyor diyor ve alamiyorum. Siz nasil aldiniz?
satıcıya göre değişir, benim aldıklarım gönderiyordu özel bir şey yapmadım.
aynı satıcıda yokmu sizinki? yoksa mesaj atarsanız hemen yardımcı oluyorlar, ben kablolu bulamamıştım mesaj attım gönderdi.

@Ozan Karsavuran Ben simdi mesajlasdim gondeririz diyor Türkiyeye, eklemelerini istedim bakalim eklesinlerde. Bu arada e-packet diye bir servis ile gonderiyorlarmis. Sizinkide ayni postami?

@gembad SF express diye bir şeyle gönderdiler, Türkiye'ye gelince PTT ye geçti (farklı takip numarası ile)

@Ozan Karsavuran o zaman sizin elinize ulasti yani tpms seti?
bugün geldi. birazdan montaj için ineceğim
7bdf535552ab7e5c28442f44a6944852.jpeg

Geri
Üst Alt