Passat B8 Big Retrofit Project :)

Hocam sizin araçlarda, orjinal haline göre düşüş bile oluyor aynı tempoda kullanınca. Bir arkadaşımızda 1449 turbolu 1.6tdi var özellikle yüksek süratli uzun yolda ortalamasında düşüş oldu orjinal haline göre.
bende de 1449 turbo mevcut rsa yazılımlı yapalı 1 ay bile olmadı tüketim basmadığımda aynı bastığımda eskisine nazaran daha yüksek eskiden kısa mesafe full gazlama örneğin 8-9 gösteriyorsa şu an 10 litre tabi bu kısa mesafe ve full dip gaz etkisi var ama normal istanbul içi 5.2-6 arası değişiyor basmadığımda eskiden olduğu gibi 4 leri görebiliyorum :)

bende de 1449 turbo mevcut rsa yazılımlı yapalı 1 ay bile olmadı tüketim basmadığımda aynı bastığımda eskisine nazaran daha yüksek eskiden kısa mesafe full gazlama örneğin 8-9 gösteriyorsa şu an 10 litre tabi bu kısa mesafe ve full dip gaz etkisi var ama normal istanbul içi 5.2-6 arası değişiyor basmadığımda eskiden olduğu gibi 4 leri görebiliyorum :)
Kazanılan hp'nin bedeli hocam bastın mı yakacak :)
Benim yüksek hızdan kastım yine sabit şekilde gitmek hocam zaten 1.6tdi orjinal hali 180 sabit gidebilmek için canını veriyor. 1449 haliyle aynı güzergahta biraz daha düşük veriyor tüketim bizim denemelerde. Tabi koşullar yüzündende yanılıyor olabiliriz.

Dizelde değilde benzinli arabada birçok arabada deneyimlediğim birşey şu ki bence dizeldede durum benzerdir. Anlık tüketimde dip gaz basıldığında örneğin araç orjinalde 30lt yakıyorsa anlık bu değer çok daha fazla oluyor yazılım sonrası. Malum turbo basıncı tek başına yetecek birşey değil yakıtta ciddi miktarda açılıyor .

1.0 ecoboost bir fiestamız var orjinal hali ne yaparsanız yapın anlık 20ltyi geçmiyor, stage1 hali anlık 39ltye kadar yakıt açabiliyor 😅 fındık motor için iddialı rakam

Kazanılan hp'nin bedeli hocam bastın mı yakacak :)
Benim yüksek hızdan kastım yine sabit şekilde gitmek hocam zaten 1.6tdi orjinal hali 180 sabit gidebilmek için canını veriyor. 1449 haliyle aynı güzergahta biraz daha düşük veriyor tüketim bizim denemelerde. Tabi koşullar yüzündende yanılıyor olabiliriz.

Dizelde değilde benzinli arabada birçok arabada deneyimlediğim birşey şu ki bence dizeldede durum benzerdir. Anlık tüketimde dip gaz basıldığında örneğin araç orjinalde 30lt yakıyorsa anlık bu değer çok daha fazla oluyor yazılım sonrası. Malum turbo basıncı tek başına yetecek birşey değil yakıtta ciddi miktarda açılıyor .

1.0 ecoboost bir fiestamız var orjinal hali ne yaparsanız yapın anlık 20ltyi geçmiyor, stage1 hali anlık 39ltye kadar yakıt açabiliyor 😅 fındık motor için iddialı rakam
kesinlikle katılıyorum he durum şu olur mesela İstanbul-Niğde yolculuk yaptım ankaraya kadar 7.2 litre ile gittim bastığımdan dolayı 170-180 lerde rampa çıkıldığı için şu an 1449 ile o hızlarda daha düşük tüketimim olur 6.9-6.5 arası gibi yakıcaktır diye düşünüyorum. Bu da gaza basma durumu ile ilgili olur diye düşünüyorum ama bu yazılımla yakıt düşüyor fikrine katıldığım anlamına gelmiyor :)
Aynen dediğiniz gibi ben dip gaz bastığım zaman kısa süreli 10 litreyi görüyorum bu da 10-15 km ye tekabül etmekte, yavaşla gazla yavaşla gazla tüketim 10 litre görür ama yol uzadıkça bu 7-8 lerde oluyor diye düşünüyorum kısacası 1449 yapıp bastığınız zaman yakıcaktır :) yazılımda mevcut olan afr ayarı yakıtı fazla gönderip güç aldığımız için bu da tüketime etki ediyor :)

Yaklasık 1.5 yıldır 20 .000 km 140 ıhı turbo değişimi ve yazılım ile (rsa) aktıf sehır ıcı sehır dısı kullanıyorum. Suana kadar 70.000 de kavrama kaçırmaya basladı , çok nadir olmakla beraber 3 ve 4 viteste arac yüke bindiğinde kaçırıyordu tatıle cıkacagım için değiştirmiştim. Çok şükür baska arıza yasamadım . Yakıt tüketim basınca ani hızlanmalarda arttı ama normal kullanımda değişen birşey yok bence eski hali ile 210 zor goruyorken pandemi yasaklarında 235 gordum. Bugun olsa tekrar düşünmeden yaptırırdım .

ECU yazıldı Ethanol alındı gaz gelebeği temizlendi sökülmüşken sensörler temizlendi manifold contası değişti çarşamba günü onlineyiz😎
Hadi hayırlısı hocam, IHI140hybrid yapılınca stage1 yazılımla alakasız bir güce kavuşacaksınız. Passat araçta zevkli olacaktır

Buraya yazmak için ancak vakit buldum :) Depoya 4 litre ethanol koyup testlere başladım.235 km hızı gördüm ama önüme bir araç çıktığı için yavaşlamak zorunda kaldım😀.Araçta hiç bir sorun kaçak vs yok çok memnun kaldım şimdide sırada seramik kaplama var😎

Maşallah maşallah, kazasız belasız sürüşler dilerim 👍

Hibrid Turbo+methanol dışında ekstra bişeyler daha var mı? Yoksa direk stage 3 mü

Geri
Üst Alt