Yaz Lastiği Tavsiyesi

Birde

Bir marka var

Marka olarak Hep ilk 5 de

Ama bir modeli var TR de ..sanırım TR fabrikasında sadece TR pazarı için üretiliyor..

Good year EAGLE SPORT

bundan don lastigi bile olmaz...

Sazanlayana good year işte..
Good year bayisi EAGLE SPORT un ekonomi modeli olduğunu ve pek önermediklerini söylemişti

Eagle Sport ' un 2 versiyonu var

Biri yazlık

Diğeri 4 mevsim olarak geçiyor.

Fiyatları da o kadar uygun bir seviyede değil. O fiyatlara çok daha güzel, performansı bilinen markalar var.

https://www.n11.com/urun/goodyear-22550-r17-94w-eagle-sport-tz-fp-oto-yaz-lastigi-2022-2451821

https://www.n11.com/urun/goodyear-2...4-seasons-4-mevsim-lastik-2022-uretim-2449179

.
bende hali hazırda eagle sport 2 var üstünde 2 aylık lastikler yaz olarak geçiyor benimki 205/55/r16 gayet memnunum aslında yani herşeyi güzel bi tek ıslakta bi ufaktan aman aman oluyorsun apaçilik yapmaya başlarsan eğer haricinde gayet alınabilir geçen gün sol arka patladı aldım sıfır 1480 TL ye bence fiyatta okey yani

06.05.2023 tarihinde Ankara'dan Hankook vintus prime 4 model lastik aldım. 1300 liraya. Şimdilik memnunum. Ses fazla değil, yol tutuşu da iyi frenleme de güzel. Fiyat performans olarak tavsiye ederim.

06.05.2023 tarihinde Ankara'dan Hankook vintus prime 4 model lastik aldım. 1300 liraya. Şimdilik memnunum. Ses fazla değil, yol tutuşu da iyi frenleme de güzel. Fiyat performans olarak tavsiye ederim.
Ebat nedir? Bir de üretim yerini yazar mısınız? Lastiğin üzerinde yazar.

bende hali hazırda eagle sport 2 var üstünde 2 aylık lastikler yaz olarak geçiyor benimki 205/55/r16 gayet memnunum aslında yani herşeyi güzel bi tek ıslakta bi ufaktan aman aman oluyorsun apaçilik yapmaya başlarsan eğer haricinde gayet alınabilir geçen gün sol arka patladı aldım sıfır 1480 TL ye bence fiyatta okey yani

Zevklere, renklere, tercihlere lafımız yok.

Güle güle kullanın.

Kazasız, belasız, arızasız günlerde inşallah.

Ama 1480 tl çok vermişsiniz.

2023 üretim tarihli, 1245 tl ye satılıyor piyasada

https://www.n11.com/urun/goodyear-2...-yaz-lastigi-2023-31898462?magaza=lasmarcgrup

.

Son düzenleme:
Hocalarım merhabalar, ben de ps5/asym6 ikileminden sonra asym6 ile karar kıldım ve dün montajını gerçekleştirdik, ilk izlenimlerim olumlu yönde ama eski lastiklerden sonra sonuç çok şaşırtmadı.Karar verme sürecinde yardımlarınız için teşekkür ederim deneyimleriniz çok yardımcı oldu.

Hocalarım merhabalar, ben de ps5/asym6 ikileminden sonra asym6 ile karar kıldım ve dün montajını gerçekleştirdik, ilk izlenimlerim olumlu yönde ama eski lastiklerden sonra sonuç çok şaşırtmadı.Karar verme sürecinde yardımlarınız için teşekkür ederim deneyimleriniz çok yardımcı oldu.

Hayırlı olsun.

Güle güle kullanın.

Kazasız, belasız, arızasız günlerde inşallah.

.

Falken +1100 km kullanım yorumu

Falkenleri ilk taktıktan sonra
Yakıt tüketimi 0,7-0,8 litre kadar artmıstı.

İlk başta diyorsun
Etikette
Islak frenleme A
Yakıt D

D yakıt endeksinden mi yakıt arttı acaba (A ya da B olsaydı böyle olmayabilir miydi??)

Bu isler sabır isi

İlk 200-300 km de artıs gösteren yakıt tüketimi

800 km lerden sonra rayına oturdu

Sebeb:

Fabrikasyon max yumusak hamur yapısı lastik asfaltı göre göre / dıs ortamı / atmosferik sıcaklıgı - Soguklugu yiye yiye bir miktar sertlesemeye maruz kaldı. Yani yuvarlanma direnci azaldı.

Sonuc: yeni lastik aldım yakıt tüketimim arttı diyenler??

Hele bi +1000 km devirin ondan sonra karar verin yakıtı gözlemleyin.

2017 de baba beyin cruze aracına falken alıp taktık .....6 yılda durum nedir memnunmuymuş
Ona bi sorayım diycem?? Bosuna sormayalım

2 yılda 3000 km
Yılda 1500 km

Yani falkenlerle 6 yılda anca 9000 km yapan peder beyin aracında 9000 km de durum iyi güzel tabi de

Ort. 50 bin lastik ömrü kabul ettigimizde

Bunun tam yarısında
25.000 km de ben falkenlerin gercek notunu verebilirim. Yani o gün iş görüyorsa tamam iyi lastik diyebiliriz.

25 bin lerde benim briçstonlar mefta olmustu. (Kızağa dalmalar tam bu km lerde başladı)
Ben de Falken kervanına katıldım 👍

Falken 205/55 R16 91V Ziex Ze310 Ecorun Yaz Lastiği 2023 Üretim 1335 TL 3 taksit olarak sipariş verdim.

67 db olayı bayağı iddialı biraz o etkiledi satın alma kararımda. Yol tutuşu A ve fiyat sizin aldığınız dönemle aynı olunca şimdiden alayım Nisan 2024te takarız dedim... Benzer fiyatta daha iyisi yok gibi.

Ben de Falken kervanına katıldım 👍

Falken 205/55 R16 91V Ziex Ze310 Ecorun Yaz Lastiği 2023 Üretim 1335 TL 3 taksit olarak sipariş verdim.

67 db olayı bayağı iddialı biraz o etkiledi satın alma kararımda. Yol tutuşu A ve fiyat sizin aldığınız dönemle aynı olunca şimdiden alayım Nisan 2024te takarız dedim... Benzer fiyatta daha iyisi yok gibi.

İyi günlerde

Lastik yeni/toy iken

İlk 1000 km ye kadar yakıt biraz fazla gelebilir

İlk 1000 i gecince rayına oturmaya başlıyor.

2000 km ye varınca ohhh bee dedirtir...

225/45/17 Michelin primacy4 sonrası 225/45/17 continental sportcontact5 lastiğe geçtim. Primacy4 bariz daha yumuşaktı. Ama önceki kullandığım daha alt segment aynı boyut lastikleri düşününce sportcontact5 ekstra sert bir lastik gibi gelmedi. Fakat diğer kullandıklarıma göre primacy4 gerçekten aşırı yumuşak ve konforlu geldi. İkisi emsal ürün değil ama konfor odaklı birisi için belki işine yarar diye yorum bulunsun istedim.

Bu veriler hangi ebat için geçerlidir?
Bu lastiği zamaında baya araştırmıştım bence güzel lastik ama ben araştırıken made in japon du şimdi türkiye..hatta vw ve audi orjinal ekipman lastigi olarak kullanıyordu..şimdi vw nexenmidir nedir ona kadar düştü..hatırladıgım kadarıyla teste giren ebadı 225-45-17 idi..

Geri
Üst Alt