Yaz Lastiği Tavsiyesi

Continental SportContact 7 önerir misiniz?

50 yanak lastik ne alırsanız alın memnun kalırsınız. Ucuz markaların üretimde kullandıkları kauçuk maddeler az ve kalitesiz oluyor haliyle ömrü de kısa oluyor. biri 2 sene de taş kesiliyor diğeri 5 senede, Markaların yan ürünlerinden uzak durun..
Nokian michelin contiental bu 3 markanın hamurları birbirlerine çok yakın ve çok uzun seneler sorun yaşamadan kullanılabilir.
5. senesinden sonra her sene konfordan biraz biraz uzaklaşır. 7/8 senelerine geldiğinde hızlı aşınma yol sesi almaya başlar..

Dunlop lassa olabilir tabi vereceğiniz paranın karşılığı kadar hizmet edecektir.
İlgilenip Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Aracın üzerindeki dunlop derinlikleri ölçüm yaptırdım 4 ile 5 geldi 3 yıl önce üretilmiş takılmış varsayarak bende yeni olsun ses olmasın diye değiştireceğim.
Bütçem uygun olsa continental almayı çok isterdim çünkü aracıma titiz ve orjinallik takıntım var. Dunlop alıp deneyeceğim.

Üste arkadas testleri yayınlamış ben birebir kullanan biri olarak önerim kesinlikle Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 olacaktır. Şu an arabamda asmm 5 i var 3 yıldır kullanıyorum yol çizgisini kaybettiğini görmedim..fren mesefaesi de iyi belki kuru hava freni contiden çok az kötü olabilir onun dışında bence de en iyi lastik goodyear..karşılaştırdıklarımda conti pre 6- bridgestone t001-micheain energy saver..belki michealın primacy yada pilot sportlar kafa karıştırıyor olabilir yani bu lastiklerde iyidir birşey diyemem..seneye alırsam önceliğim goodyear olacaktır.
Ben de asym6 ile ps5 arasında kalıp asym6 tercih etmiştim mayıs ayında kullanmaya başladım çok memnunum tavsiye ederim, primacy ve ps5 de kötü değil kesinlikle iyi lastikler ama primacy için TR asfaltında çok hızlı eskidiğini ps5 için de tam performansında kullanmak için diğer lastiklere göre biraz daha fazla ısıtmak gerektiğini okumuştum. Büyük ihtimal primacy ya da ps5 alsam yine memnun kalırdım ama söylediğim gibi araştırmalarım sırasında okuduğum şeyler bu yönde.

continental premium 7 önerir misiniz? 225/45/17
Ben 225 45 17 conti prem kullanıyorum golf aracımda. Islak zeminde ve virajda çok iyi. Biraz sesli bi lastik. Konforlu olduğunu düşünmüyorum. Ama virajda şahane.

Küresel ısınma böyle bişey

Ocakta da temmuzda da yaz lastiği muhabbeti yaptırır adama...

Kış lastiği ??

Var mı ? Var ...takarmıyım ?
Kış gelirse takarız tabi.

Çok iyi lastik.sportif lastiklerde ilk 2 de bence ben de lastiklerin omrunu tamamlamasini bekliyorum spc7 yada ps5 alacagim
Sport Contact 7 ile Pilot Sport 5 aynı segment lastik değillerdir,

SC7 ‘nin Michelin’deki dengi Pilot Sport 4S ve Pilot Sport S 5 modelidir.

Sport Contact 7 ile Pilot Sport 5 aynı segment lastik değillerdir,

SC7 ‘nin Michelin’deki dengi Pilot Sport 4S ve Pilot Sport S 5 modelidir.
Hmm yurt dışı otomobil sayfalari ve dergileri bosuna karsilastirmis bu iki lastigi ozaman
Birbirine yakin lastikler diyelim o zaman ama fiyat farki epey var o zaman sc7 mi alinir sizce?

Son düzenleme:
Turanza T6 almayı düşünüyorum yeni bir lastik olduğu için kullanıcı yorumlarına ulaşamadım etiket değerleri gayet güzel kullanan var mı acaba ?

Hmm yurt dışı otomobil sayfalari ve dergileri bosuna karsilastirmis bu iki lastigi ozaman
Birbirine yakin lastikler diyelim o zaman ama fiyat farki epey var o zaman sc7 mi alinir sizce?
SC7'nin gördüğüm kadarıyla sırt deseni ıslak zemin konusunda son derece başarılı.Sırtın dış kısımları tahliye konusunda ve viraj konusunda iddialı.Lastik hamurunun adı BlackChili, normale göre daha yumşak bir lastik,virajlarda yanağa binme yapmaz diye düşünüyorum.Ancak çok yeni bir lastik,çok fazla yorum bulamadım,SC7'yi jantları ilk alırken de gözden geçirdim,SC7'nin çok yumuşak olduğu,şehir içi kullanımda sıkıntı çıkarabileceğini söylendi.Performans ve yağmurlu hava konusunda en iyi lastiklerden biri,ama KM ömrü hakkında pek bir bilgi bulamadım.Sonra gidip Starmaxx ST760 Ultrasport aldım,kullandığım en kötü lastik oldu,sakın almayın.Şimdi tekrardan SC7 alma düşüncesi içindeyim.Yakıt performansı C veya D,tahliye ve tutuş performansı A. Pilot Sport 4s ve s5'le arasında pek bir fiyat farkı yok,4s kullanan bir arkadaş vardı 620hp'lik bir GTI üzerinde,gayet memnundu. Şahsen ben SC7 alırdım.Alırsam ilk işim piste inmek olacak :)

@alaras Hocam o kadar araştırma yapıp starmaxx almanız büyük talihsizlik olmuş.

@alaras Hocam o kadar araştırma yapıp starmaxx almanız büyük talihsizlik olmuş.
Hiç sormayın ya, alırken peder beylerle konuştuk,ikna etmeye çalıştım SC7 için, çok para olduğunu(1x 3.300tl civarlarındaydı :D), zaten yumuşak bir lastik olduğunu, çok çabuk biteceğini söyledi.Önceden de Starmaxxım vardı o lastikle 4 5 yıl yol gittim.Sonra garip bir şekilde bir daha güvendim ve aldım.Şuan 7. ayında ve her yağmur yağdığında SC7'yi almadığım için kahroluyorum.Çok güzel bir söz varmış ''Ucuz alacak kadar zengin değilim.'' :)

Hiç sormayın ya, alırken peder beylerle konuştuk,ikna etmeye çalıştım SC7 için, çok para olduğunu(1x 3.300tl civarlarındaydı :D), zaten yumuşak bir lastik olduğunu, çok çabuk biteceğini söyledi.Önceden de Starmaxxım vardı o lastikle 4 5 yıl yol gittim.Sonra garip bir şekilde bir daha güvendim ve aldım.Şuan 7. ayında ve her yağmur yağdığında SC7'yi almadığım için kahroluyorum.Çok güzel bir söz varmış ''Ucuz alacak kadar zengin değilim.'' :)
:) ben de kormoran uhp nin omrunu tamamlamasini bekliyorum islakta berbat bir lastik

Kullanım tarzınıza göre seçim yapmalısınız.

Genelde sakin kullanıcı iseniz Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6

Genelde agresif kullanıcı iseniz Continental SportContact 7

1.png

2.png

3.png

4.png

@Inter61
Yüksek performans lastiklerinden (markadan bağımsız) uzun km ömrü beklememenizi öneririm,

Kendinize soracağınız soru; aracı kullanım şekliniz, yaşadığınız şehrin asfalt kalitesi, bu kadar yüksek performaslı lastiğe ihtiyacınız var mı sorularının cevabına göre şeçim yapanız,

Misal bana göre bu tip bir lastik almam için aracımın 320 PS ‘lik bir Golf Mk8 R veya Audi RS4 gibi bir aracım olmalı ki böyle yüksek performanslı bir lastiğe ihtiyacım olsun.

Tercihler, beklentiler, kullanım tarzı kişiden kişiye çok değişken bir durum.

Geri
Üst Alt