Sizce bu geçiş yapılır mı? Golf -> A3

bende golften a3 e geçenlerdeyim..bence konfor olarak dağlar kadar fark yok zaten ortak bazı parçalar kullanılıyor golf ve audi a3 de..benim en çok koltuk zorluyor..golfdeki koltuk bence daha iyiydi..ayrıca kapı iç saklama boşluklarının yeteriz olması (diğer saklama yerleri de yeteesiz) güneş gözlük saklama yuvası vs olmaması eksi bir faktödür..bunlar küçük atrıntılar ama bence önemli..

@AliAkg Bence iyi düşünün bu geçiş fikrini. Arkadaşımda A3 Sedan 2019 TDI Design var. 3-5 kez kullandım. Yalıtım, direksiyon yumuşaklığı, ve yol tutuş açısından daha iyi geldi bana Golf'ten sonra. Fakat, Golf'ün kullanışlılığı, saklama alanları, ambiyans aydınlatması, ferah iç ortamı (A3 daha spor tabi), dokunmatik ekranı gibi artıları var.

Müzik konusunda, benim dinlediğim gibi uzun parçalar, miks setler vs dinliyorsanız eğer, dokunmatik ekranın etkisi çok büyük oluyor. Diğer türlü kaset çalar tuşuna basmak gibi sarmak gerekiyor müzikleri. Bu da bir detay mesela.

Ama önemli benim için. Ara ara, A3 ileride olabilir mi diye düşünüyorum, ben sırf bu yüzden muallaktayım mesela. Çünkü hep bu tarz şeyler dinliyorum. Benim için çok önemli.

Diğer bir nokta ise; bakım maliyetleri. Doğuş, Audi'yi premium bir marka olduğunu savunarak VW'e göre çok daha fazla işçilik ve parça fiyatı çıkarıyor. Bunu da es geçmemek lazım. Tabi bakımlarını dışarıda yaptırmayacaksanız..

Ben 2020 model 1.5 TSI Highline Golf'ü daha tercih edilebilir buluyorum. Onlarda kış paketi de var. En azından benim gördüklerimde. Çok dolu araçlar. Ama fiyat-bütçe meselesi tabi. Benim fikrim bu yönde en azından. 

Hayırlısı olsun hakkınızda. =)

Yaklaşık 1 yıl önce Golf'den A3 Sedana geçmiş biri olarak her türlü değdiğini ve değeceğini düşünüyorum.

Ben ilk etapta bagaj hacmi ve sedan bir spor olduğu için tercih etmiştim. 

Malzeme kalitesi konusunda biri daha iyi diğeri daha kötü diyemem. Bence ikisi de aynı kalite (orta iyi) sonuç olarak premium arabalara binmiyoruz. 

Benim araçların ikiside dizeldi. Ses izolasyonu ve süspansiyon konforu bakımında ben A3'ü daha üstün görüyorum.

@ogzogz hocam kahkaha attım diyebilirim :D  direkt beni anlatıyor :D  en son dedim dur 70 falan koyma 20-30 koy golf 7,5 comfortline yılı genç km düşük bi model bak :D  benim arabayı sattım benim arabayı aldım gibi tam :D  

“ niye değiştiriyorsun dedi, kendi arabana bin dedi, mantıklı “  :D :D

tam olarak bu durumda olduğum için ilk durumuma geri dönüp giriş paket a3 bakmaya devam edeceğim sanırım :)   +20 ver full ünü al diyince gidiyor ipin ucu :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@theguywithgolf direksiyon yumuşaklığı çok güzeldi gerçekten, bir de en çok dikkatimi çeken şeylerden biri ise vites değiştirirken verdiği o konfor golfe göre çok farklı. Onu kullandıktan sonra golfe binince gerçekten Reno 9 vitesi değiştiriyormuşum gibi geldi. Bu benim çok dikkatimi çekti. Artık şanzımanla ilgili nedir ne değildir bilemiyorum hiç. Yağlı kuru mevzusu var diyorlar o olabilir. Aynı hissi 2019 passat kullandığımda da yaşamıştım. Passat’ın da çok yumuşaktı.

Kapı içi saklama alanlarına pek bi önem vermiyorum ama gözlük cebi büyük eksi,

ambiyans aydınlatma olmaması cidden büyük eksi

bakım masraflarına gelince golf’ün bakımını 1200 e yaptırdım serviste, bu audinin bakımını görüştüğüm adam 15 gün önce 2*** küsüre yaptırmış. Gerçekten çok ciddi fark. 2200 dedi sanırım tam hatırlayamadım.

kaskosu için bi de uyardı, senin araç gibi değil. 2,600 tl kaskosu diye söyledi.

bunlar da dediğiniz gibi önemli etkenler aslında

yorumunuz için teşekkürler :)  

Ara ara benim de araba değiştiresim geliyor, sıkılıyorum. 270-280-300 bandına çıkınca segment değişsin diyorum passat bakıyorum mesela ama o kadar para vercem, halojen far? A4 bakıyorum çok pahalı geliyor istediğim modeller, c ye tekrar gelirsek golften sonra tatmin edebilecek araç az, bunlardan birisi benim ve halkın büyük bir kısmının da düşündüğü gibi premium marka algısı önemli bence, prestij para eder düşüncesindeyim a3 te güzel araba ama sevemediğim yönleri var, mesela ekran küçük, göğüs çok boş vs. Şuan kullandığım araç 2015 1.2 tsi manuel golf, diyorum bir şeyler değiştireyim, passat alsam içi yine aynı golf, a3 alsam dışı güzel içini sevemedim pek, model yükseltsem e içi aynı diyorum, ben de kararsızım, tabii 1.4 tsi ya da 1.5 tsi cam tavan ve otomatiğe geçmek hissiyatı güzelleştirir gibi fakat fiyatlar yüksek

Geri
Üst Alt