Sizce bu geçiş yapılır mı? Golf -> A3

@AliAkg hocam, Audi a3 te düşükten yükseğe donanımların isimleri neler?

@Musaaksoy ben hep 2017-2018 lere baktım hocam, yeni ya da eski donanım isimlerini bilmiyorum ama 2017-2018ler sanıyorumki;

dynamic < sport line < design line

tam da bilemedim ama :)  bazı sportline ların direksiyonu çok güzel designline a göre :D  

bu konuda @İlker34 hocam en net bilgiyi verir sanıyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Musaaksoy ben hep 2017-2018 lere baktım hocam, yeni ya da eski donanım isimlerini bilmiyorum ama 2017-2018ler sanıyorumki;

tam da bilemedim ama :)  bazı sportline ların direksiyonu çok güzel designline a göre :D  

design orta sport dolu olması lazım, a4 te öyle en azından :)

bu arada 70k tl değmez bence ama arada donanım farkı da çok anladığım kadarıyla. yani o parayı arabaya değil de donanıma veriyorsanız o zaman ayrı.

2016’ya kadar olan makyajsız a3’ler

Attractıon - ambiante - ambıtıon - sportlıne

Makyaj sonrası

Dynamıc - desıgn - sportlıne
2019 sonrası sport diye bir paket daha eklendi audi garip biraz donanım konusunda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam aslında sportlar ve designlar pek kıyaslanamaz. Biri biraz daha lüks tasarlanmışken diğeri daha sportif kullanım için yapılmıştır. Comfortline highline gibi bir farkı yok. Eğer ki fiyat olarak bakılırsa sportlar alınacak en pahalı a3 donanımıdır. Designlar ön tamponda krom detaylar , çok kollu 17” jantlar , difüzörde krom çıta , yarı deri koltuklar ve iç dekoru karbona benzer bir yapıdadır. Sport donanımda ise ön tamponda hava girişine benzer mat gümüş dekor , 5 kollu 17” jant , spor süspansiyon (1.5cm daha yere yakın), arka difüzörde mat gümüş çıta , baldır destekli spor koltuklar geliyor fakat kumaş , sürüş modları ve iç dekoru gümüş üzerinde çizgiler bulunuyor. 2020 de gelen araçlarda prestige paketle gelmeye başladı. Cam tavan , katlanır ayna , keyless , ön arka full led farlar ve metalik renk opsiyonlarıyla geldi.

@İlker34 bu denli golf fanı olduğunu bilmiyordum abi, herkes kalite çok farklı değil diyor ama ben binince öyle hissetmedim açıkçası.. özellikle deri koltuk olunca çok güzek geldi araç gözüme.

şuanda kafamı tek kurcalayan şey +70 bin eklerim eklemesine ama sanki değmeyecekmiş gibi :)  o yüzden acaba dynamic mi alsam diyorum +45-50 bine :)  

Golf’e paranın yetmemesi ve  A3’e yetmesi biraz garip olmuş gerçekten :)  
Ben arabayı alırken 40 bin fazla istiyorlardı golf e. Ben 3 yıl golf 7 kullandım. Çok güzel arabaydı. Sonra golf 6 kullandım. Onu saymayalım kendileri R dı. Sonra a3. A3 ün tek eksik yanı eksik donanım. Araba trim sesi yapmıyor. Yani yapıyor da çok az. Rüzgar ve yol sesi yok denilecek kadar az. Zaten istediğimiz bu değil mi? Benim arabam sportline birde 18 jant var o sebeple sert biraz. Ama yinede çok konforlu. Çok memnunum. Alacak olanlara kesinlikle tavsiye diyorum. Ama bir kez daha tekrar edeyim donanım çok zayıf. En basiti hız sabitleme bile yok.

@İlker34 ben mesajlarinizdan Golfu mu a3 mu ovdugunuzu anlamadim :)

Bu arada bana kalirsa da o kasada Golf daha guzel gorunus olarak, ben olsam 7,5 highlinea gecerdim.

A3 cok kullanma deneyimim olmadi ama Golfun su an kullandigim Tiguandan daha kaliteli oldugunu net bir sekilde soyleyebilirm.

Golf resmen kedi gorunumlu aslan bir arac.

@İlker34bu arada yasaklardan sonra su ACC yi takalim ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
a3 gerçekten çok kaliteli fakat donanımdan dolayı iç mekan golf kadar güzel durmuyor, ben klima kapaklarını da beğenmiyorum ama kalite anlamında premium hissiyatı olarak golften yukarıda. Yalıtım yol sesi ve hızını belli etmiyor. Ayrıca ssportline koltuklar çok güzell 

Yaaa tamam zaten bisey alip satamayacan cok kararsizsin

Bari benim su baklavayi ismarlada ben aradan cikayim

@AliAkg Beni yanlış anlamayın yanlış değerlendirmeyin lütfen ama şuan kullandığımız arabalara binemeyen bir sürü insan var... Ben bile alabilmek için çok uğraştım hala bir işim olmadığım halde borcunu ödüyorum. Şahsi fikrim yerinizde olsam aracıma binmeye devam eder; aradaki meblağ ile önümü görmek isterdim malûm hiç ummadığımız global bir sağlık sıkıntısı içindeyiz... Yine hayat sizin seçim sizin sonuçta sizin...

@Baho_34 Estağfurullah hocam ne yanlış anlaması, asıl doğru olanı söylüyorsunuz... bugün durup düşündüm gerçekten gerek var mı değiştirmeye diye, sonra sizin söylediklerinizi düşündüm. Çünkü gayette her ihtiyacımı karşılıyor. Ve memnunum, gerek var mı 70bin vermeye dedim bugün ben de kendime... 

saadece ama saadece 91binkm oldu acaba ilerleyen zamanlarda (100bini devirince) ne gibi problemler çıkar diye düşünmeden edemiyorum

@HONEY kararsızlığın dibi :)  aynı zamanda baklava konusunda da 🤣🤣🤣🤣 17 gün yasaktan sonra bi baklava yiyelim ama önce 8” in baklavasını :)  bak onu yemedik unutturuyorsun:) 

(selam verdin borçlu çıktın abi hahah)

[mention=11839]HONEY[/mention] kararsızlığın dibi [emoji4] aynı zamanda baklava konusunda da [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787] 17 gün yasaktan sonra bi baklava yiyelim ama önce 8” in baklavasını [emoji4] bak onu yemedik unutturuyorsun:) 
(selam verdin borçlu çıktın abi hahah)
Alooo aloooo cekmiyor galiba tunel e girdim

Matrixli son versiyon A3'lerden olsun isterdim ama buna da her türlü geçerim düşünmem bile.

@AliAkgvalla ben füme renk sıfır kilometre a3 sedan 1,5tfsi sport+prestij bakmış çok beğenmiştim. koltukları deri değil ama baldır destekli spor koltuklar nefisti. Arka kayar led vs. baya hoş bir araçtı. 

Ama yeni a3 çıkınca o çok daha güzel geldi gözüme hem iç hem dış.

Geri
Üst Alt