Sizce bu geçiş yapılır mı? Golf -> A3

@Baho_34 

saadece ama saadece 91binkm oldu acaba ilerleyen zamanlarda (100bini devirince) ne gibi problemler çıkar diye düşünmeden edemiyorum
Hocam bakimlarini duzgun yaptiriyorsaniz, hor kullanmiyorsaniz o kmler daha yari omru bile degil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@gembad bakımları tam düzgün ve hep serviste yaptırdım. %90 sakin düzgün kullanıyorum :)  

Prestige paketli olsaydı düşünmeden geçerdim şahsen ama bu haliyle sanki düşündürüyor biraz. 

@Baho_34 Estağfurullah hocam ne yanlış anlaması, asıl doğru olanı söylüyorsunuz... bugün durup düşündüm gerçekten gerek var mı değiştirmeye diye, sonra sizin söylediklerinizi düşündüm. Çünkü gayette her ihtiyacımı karşılıyor. Ve memnunum, gerek var mı 70bin vermeye dedim bugün ben de kendime... 

saadece ama saadece 91binkm oldu acaba ilerleyen zamanlarda (100bini devirince) ne gibi problemler çıkar diye düşünmeden edemiyorum
Sizde benim kafadansınız.  Aldığım araç 90 binlere yaklaşınca, elimden çıkarmaya bakarım. 100 bini görmedim hiç. Niçin derseniz, herhangi bir sebebi yok fakat,  100 binli km ler tuhaf geliyor bana. Lakin şu da bir gerçek,  cepte para olunca,  araba aşığı olunca insan değiştirmek istiyor. Ne diyeyim Allah,  araç değiştirmeye nasip etsin paranızı.

@AliAkg Hocam o halde 70 bin zorlamıyorsa sizi maddi olarak geçin derim.Sunroof olması başlı başına bi + zaten.Model yeni km düşük.Değişiklik iyidir :)

2019 eylül ayında benzer bir değişimi yaptım.

2017 Golf 7.5 1.4 tsi highline aracımı satıp 40 bin tl farķ ile 2019 a3 1.5 tfsi design prestige araç aldım.

Golf e göre a3 ün en buyuk eksisi kapı içi gözleri fazlasıyla kullanışsız.

Benim değişimde ki amacım anahtarsız calıştırma, 1.5 150hp motor, cam tavan gibi retrofitlerle ulaşamayacağım artılara ulaşmaktı. Yarı deri koltukta fabrikasyon artısı oldu.

Daha sonradan; lane assist - uzun far asistanı, navigasyon, hayalet gösterge, drive select, hiz sabitleyici, alarm, pla, audi sound, kesik direksiyon gibi eklentiler yaptım.

Baktığınız a3 de led far ve kayar sinyal yok. Bunları da barındıran bir a3 tercih etmek daha iyi olacaktır.

Ben arabayı alırken 40 bin fazla istiyorlardı golf e. Ben 3 yıl golf 7 kullandım. Çok güzel arabaydı. Sonra golf 6 kullandım. Onu saymayalım kendileri R dı. Sonra a3. A3 ün tek eksik yanı eksik donanım. Araba trim sesi yapmıyor. Yani yapıyor da çok az. Rüzgar ve yol sesi yok denilecek kadar az. Zaten istediğimiz bu değil mi? Benim arabam sportline birde 18 jant var o sebeple sert biraz. Ama yinede çok konforlu. Çok memnunum. Alacak olanlara kesinlikle tavsiye diyorum. Ama bir kez daha tekrar edeyim donanım çok zayıf. En basiti hız sabitleme bile yok.
İlker hocam sen ona acc takarsın senin için problem olmaz  (y)

@İlker34

@AhmetCakmak Prestige paket 🤔 bu baktığım yıl aralığında (bütçeden dolayı :)  )  yok ama 

@ErenErdem kayar sinyal yok evet hocam çok saçma geldi bana, full pakette olmaması ama 2018 den sonra koymaya başlamışlar onu. Hadi onu sonradan takarım dedim kendime.

Led far problem değil, xenon’un kötü olduğunu düşünmüyorum gayet tatmin edicidir bence :)  

benim de şuan değiştirmekteki amacım anahtarsız çalıştırmalı bir araca geçmek.çünkü aracı herrrr gün kullanıyorum ve indi bindi yapıyorum sürekli ve artık şu anahtardan kapıyı aç bin kontağa tak çevir kısmı çok bayıyor sürekli yapınca. 70bin fazla vermek gözüme çok geldiği için belllki dynamic paket a3’ e geçerim fakat o zaman da insan “20bin daha vereyim en full’ü olsun” diyor ve işin içinden çıkılmıyor :D  

çok temiz güzel bi dynamic bulmuştum 50bin makasla onu alacaktım, çarşamba günü satıldı o, maalesef bu full olan kaldı favori ilanlarımda... 

aldığınız araca bayaağı bi masraf yapmışsınız hocam, saydıklarınız çok tutuyor ama kesinlikle değecek şeyler, çok çok güzel olmuştur şimdi  :masallah:

@ErenErdem kayar sinyal yok evet hocam çok saçma geldi bana, full pakette olmaması ama 2018 den sonra koymaya başlamışlar onu. Hadi onu sonradan takarım dedim kendime.

Led far problem değil, xenon’un kötü olduğunu düşünmüyorum gayet tatmin edicidir bence :)  

benim de şuan değiştirmekteki amacım anahtarsız çalıştırmalı bir araca geçmek.çünkü aracı herrrr gün kullanıyorum ve indi bindi yapıyorum sürekli ve artık şu anahtardan kapıyı aç bin kontağa tak çevir kısmı çok bayıyor sürekli yapınca. 70bin fazla vermek gözüme çok geldiği için belllki dynamic paket a3’ e geçerim fakat o zaman da insan “20bin daha vereyim en full’ü olsun” diyor ve işin içinden çıkılmıyor :D  

çok temiz güzel bi dynamic bulmuştum 50bin makasla onu alacaktım, çarşamba günü satıldı o, maalesef bu full olan kaldı favori ilanlarımda... 

aldığınız araca bayaağı bi masraf yapmışsınız hocam, saydıklarınız çok tutuyor ama kesinlikle değecek şeyler, çok çok güzel olmuştur şimdi  :masallah:
2017 ve 18 araclarda kayar sinyal çok nadir getirilmiş. 19 dan sonra prestige paketle standart.

Dynamic in design dan farkı trimlerin karbon kaplı olmaması, yarı deri koltuk olmaması, cam cerceve krom olmaması öm arka krom egzoz çıkışı ve aksesuarlarının olmaması, 17inç jant yerine 16 inç jant.

Sport ile design arasında ise

Sportlarda recaro koltuk, drive select, 17inc jant model farkı, 2cm daha aşağıda gibi farklılıklar var

Designlarda yarı deri koltuk, 17inç jant, karbon trim, sport a ek krom cam cerceveleri var

Retrofitler şuan için çok fazla tutuyor ama inanın 2019 sonunda fiyat farkına degecek seylerdi :) şuan olsa sanırım yapamazdım.

Yine bir seçim vazgeçim meselesi :)

Genel olarak artılar eksiler bir kağıda yazılır.

Artılar illaki memnun eder ancak eksiler ne kadar üzer, önemli olan orası. 

Vereceğiniz para artıları karşılıyorsa ve eksilere de alışırım ya da zamanla eklerim deniliyorsa geçilebilir.

Meşhur tavsiye videosunu da ekleyeyim.. :)

(Ba arada 25 bin'ler 50, 30 bin'ler 60 ve fazlası oldu..)

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt