Maddi hasarlı kaza

kimi-emd

Katılımcı Üye

Sevgili forumdaşlarım nasıl söylesem ne etsem bilemiyorum ama  aracımın üzerinden karabulutlar maalesef ki dağılmıyor. Önce kapalı garajda  aracımla belirli sürelerle uğraşmaları ve bugünde gözüm gibi sakındığım aracıma kendini bilmezin biri arkadan vurdu. Aracın arka tamponu resimlerdeki gibi ve bağaj kapağının çok ufak bir yeri eğik. Yurdum insanı olarak o kadar umursamaz o kadar dikkatsiz araç kullanıyoruz ki ne  sonuçlar doğuracağını hiç bilemiyoruz. Çok üzüntülüyüm sizlerden başka kimseye anlatıp teselli olamam. İnşallah bu son nazarlık olur. Allah izin verirse yarın aracı servise götürücem sigortacımla konuştum %90 karşı taraf suçlu net bişey demedik ama inşallah %100 karşı taraf suçlu olacak diye düşünüyoruz. Servise gittiğimizde nasıl bir işlem uygulatıyım. Tampon kesin değişecek de çok az eğiklik olan bağaj kapağını da değiştirtmeli miyim?

zrbnaO.jpg

7M4Aya.jpg

92OGmO.jpg

pBLEbN.jpg

28bjO0.jpg

VvbE8V.jpg

1600 tl çok bi hasar kaydı değil. Bence serviste yaptırın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
M.L.Crassus dedi:
kimi-emd dedi:
Çok şükür ahmet hocam inşallah  bu rakamla kurtaracaz ama sonuç olarak vuran araç şirket aracı olduğundan bana sıkıntı oldu vuran adamın keyfi yerinde birde bugün iş yerinde o kadar yoğunum ki bugün servis iş yoğunluğu arasında çıldırmak üzereyim 
Fena rakam değil hocam. En azindan 1.000-TL psikolojik sınırının altında kalıyor. Bu kadarla geçmiş olsun insallah. 
Sağolun hocam ama  vw yetkili servislerinde yeni bir durum var. Vw yetkili servisleri, servis ücretlerini almanyadan gelen ücretler üzerinden direk fiyatlandırıyormuş. Ankarada almanyadaki fiyatları etimesgut ve çankaya şubeleri uygularken eski hisar uygulmaya daha başlamamış bunun sebebide eski hisar özel bayi olarak geçmesidir ve aracımı eğerki etimesgutta bıraksaydım 1600 tl tramer çıkacekken ekstra benden 200 TL (yeni işçilik uygulamasıymış) alacaklardı ancak kaskomun eksperi beni eskihasara yönlendirdiğini son kararıda bana bırakdıklarını iletti danışman. Bende eskihisarı aradığımda rakamın 1000 tl altında olduğunu  ve cebimden para çıkmayacağını öğrenince açıkçası kalbim soğudu. Sonuç olarak artık vw yetkili servislerinde direk almanyadan gelen işçilik ücretleri uygulanacağından hasar rakamları daha da çok olacağa benziyor. Ankarada ikamet eden golf sahibi arkadaşlara da bilgi olması açısından aracımın tampon tamiri ve stop değişimi için etimesgut doğuş 8 gün verdi, çankaya doğuş 20 günden aşağı alamayacağımı söyledi. 

kimi-emd dedi:
@M.L.CrassusHocam şimdi eski hisarla görüştüm işlemler eski hisarda yapılırsa tramerde  kayıtların 800-900 arasında olacağını söylediler. Bende aracımı eskihisara götürmeye kara verdim.
Hocam 800 fena degil.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ansolak dedi:
kimi-emd dedi:
Hocam çok sağolun dediğiniz gibi Allahım daha  beterinden  saklasın inşallah. Genel olarak plastik aksamda ve sağ arka stopta sıkıntı var bagaj kapağı çok çok hafif sağ altta eğik durumda oda inşallah düzelir. Dün sizin yazınızı okudum bugün arabada kardeşimle konuşuyodum biz bu arabayı satacaktık kardeşimde fanatik audici ya abi a3 sedan alsak nasıl dedi bende sizden bahsetmiştim çok memnun bir arkadaşımız var diye belki de mevlam daha iyisini nasip eylecek audi nasip edecek inşallah malın mülkün sahibi Allah bizle emanetçisiyiz. 
Hocam çok üzüldüm. geçmiş olsun. başa geliyor gerçekten. canınızı çok sıkmayın telefisi olmayan birşey değil neticede siz iyisiniz.

tampon ve stop değişir. bagaj kapağını değiştirmeye gerek yok . tamirini yaparlar. 

raporlara göre %100 haklı çıktığınızda şu konuya da bir bakın derim. 2. elde çok kayıp yaşamazsınız bence. değer kaybını da aldığınızda daha güzel olur.
@Orhan HocaSağolun orhan hocam bu konuyuda sigortacımla konuştum  ama sizin gönderdiğiniz örnek karar daha iyi oldu şimdi kaza raporu çıksın çıkar çıkmaz hemen aksiyon alacam inşallah  en azından hasar bedelinin geri alınması tesellim olur. 

yusuf dedi:
@kimi-emd Hocam öncelikle çok geçmiş olsun. Servis Bagaja işlem yapmasın. Sadece tamponu orada halletsinler. Bagajı düzeltmeyi dışardan iyi bir usta bulup yaptırırsınız 50-100 lira tutar. Sadece tampon değişikliği sorun olmaz hocam. En basitinden biz biliyoruz aracın durumunu :)  Forumdan biri alır belki.
@yusufsağolun hocam güzel dilekleriniz için , aracıma öyle özenle bakıyorum ki sanki çocuğum gibi bugün benzinlikte sırf 2 saat harcadım özel şampuanıyla mikrofiberbezle temizledim sonra birde cam çıtalarına sonaxtan aldığım kapı fitil koruyucuyla güzelce parlattım sonuç akşamına  üzücü oldu 

M.L.Crassus dedi:
@kimi-emd Hocam; madem ki ufaktan vedalaşma zamanı geliyor GOLF'ümüz ile, kaza olmuş ; cana geleceğine mala gelsin, Allah beterinden saklasın ve biz mantığımıza bakalım birlikte. Bu hasar sizin açınızdan daha ziyade plastikte kalması ikinci el açısından avantaj getiriyor. Sağ  Arka Çamurluk ucuz kurtulmuş. Stop zaten dert değil. Tamponda da değişime gitmeyin mümkünse. Artık bu dakikadan sonra bizim için önemli olan "Hasar Kaydını Minimum" da tutmak. Bu nedenle hedefimiz ne kadar az değişim o kadar minik kayıt olmalı. Bizim daha kötü durumda tamponumuzu hallettiler. Belki yetkili servis yerine farklı yollar bile denenebilir çünkü aracı yolculama niyetine girmişsiniz. Bu konularda insan niyeti belirleyince o yolda ilerliyor. 
Nasıl bi yol izleyim hocam tampon bu şekilden değiştirilmeden eski haline  gelir mi ? bağaj kapağının alt kısmına doğru tamponda çatlak var orasını düzeltebilirler mi bilemiyorum inşallah eski  haline en az hasarla gelir kararım inşallah kesin satıcam arabayı Allah izin verirse ya yeni kasa golf ya da hiç düşünmezken aklıma giren kardeşim a3 sedan alıracak bu gidişle 

@kimi-emd Hocam ; bizim tampon bildiğiniz boydan boya diklemesine çatlamış - hatta yarılmıştı. Biz o zaman yenisi ile değiştirilmesini istemiştik ama kaskomuz Anadolu Sigorta eksperi izin vermedi. AutoKing de AutoKing diye tutturdu. Tampon AutoKing'e gitti geldi. Gayet de iyi yapmışlardı. Yetkili servis onarım ile uğraşmaz, dısarıya Kasko aracılığı ile taşere eder. Bu yolu deneyebilirsiniz. Yetkili servise gittiğinizde farklı olasılıkları bir soruverin öncelikle. 

M.L.Crassus dedi:
@kimi-emd Hocam ; bizim tampon bildiğiniz boydan boya diklemesine çatlamış - hatta yarılmıştı. Biz o zaman yenisi ile değiştirilmesini istemiştik ama kaskomuz Anadolu Sigorta eksperi izin vermedi. AutoKing de AutoKing diye tutturdu. Tampon AutoKing'e gitti geldi. Gayet de iyi yapmışlardı. Yetkili servis onarım ile uğraşmaz, dısarıya Kasko aracılığı ile taşere eder. Bu yolu deneyebilirsiniz. Yetkili servise gittiğinizde farklı olasılıkları bir soruverin öncelikle. 
Hocam mazur görün isminizi bilmeden  yazıyorum öncelikle sağolun ilginiz için isminizi bilseydim isminizle hitap ederdim. Ben  ankarada yaşıyorum ankarada bildiğim kadarıyla batıkente var ve burda kaza raporu çıkan sonuçla işlem yaptırabilir miyiz ? çünkü karşı taraf çok büyük ihtimalle inşallah %100 asli kusurlu çıkacak. Eğer böyle bir şey olursa sizin yazınızıa istinaden  tamponuda değiştirmem

@kimi-emd

Değerli Hocam, 

Serviste kaportanın sadece kontrollerini yaptırın asla müdahale ettirmeyin. Stoplar değişecek park sensörleri de kontrol edilmeli. @M.L.Crassus nickli Tarık Hocamın da söylediği tamponu  mümkünse tamir yoluna girmeli ama mümkün değilse komple tampon değişikliği olacaktır ama hasar kaydı ne kadar yüksek olursa serviste de o kadar yüksek tutarda kaydı olacaktır.   Satış esnasında mümkün olduğunca düşük hasar kaydı olması için tampon değişmese iyi olur.

Boyasız doğrultma " Yağlı çekiç" olarak anılır. Cebinizden verecek yerde size çarpan kişiye bunu ödetin. Far ve tampon için değer kaybı söz konusu değil çünkü serviste yapilmazlarsa kaydı da olmaz. Ama serviste yapılanlar bile satarken değer kaybettirmiyor. Bu nedenle değer kaybı davasında açamazsınız. 

İstanbul Yağlı çekiç konusunda merkezdir. Burada yaptırıp boya olmayınca değer kaybı olmayacağı için bunu tercih etmenizi öneririm.

silvershadow dedi:
@kimi-emd

Değerli Hocam, 

Serviste kaportanın sadece kontrollerini yaptırın asla müdahale ettirmeyin. Stoplar değişecek park sensörleri de kontrol edilmeli. @M.L.Crassus nickli Tarık Hocamın da söylediği tamponu  mümkünse tamir yoluna girmeli ama mümkün değilse komple tampon değişikliği olacaktır ama hasar kaydı ne kadar yüksek olursa serviste de o kadar yüksek tutarda kaydı olacaktır.   Satış esnasında mümkün olduğunca düşük hasar kaydı olması için tampon değişmese iyi olur.

Boyasız doğrultma " Yağlı çekiç" olarak anılır. Cebinizden verecek yerde size çarpan kişiye bunu ödetin. Far ve tampon için değer kaybı söz konusu değil çünkü serviste yapilmazlarsa kaydı da olmaz. Ama serviste yapılanlar bile satarken değer kaybettirmiyor. Bu nedenle değer kaybı davasında açamazsınız. 

İstanbul Yağlı çekiç konusunda merkezdir. Burada yaptırıp boya olmayınca değer kaybı olmayacağı için bunu tercih etmenizi öneririm.
@silvershadowtamadır murat hocam sizin önerileriniz doğrultusunda hareket edicem ama yağlı çekiç için istanbula iş durumum sebebiyle isrtanbula gidemem heralde ankarada iyi bi usta bulmaya çalışırım 

@kimi-emd

hocam hay Allah ya yeni gördüm. malesef olabiliyor işte böyle ama insanın içinden keşke kendim çarpsaydım suçlu olsaydım diye geçiyo malesef. birisi gelip siz yolunuzda giderken çarpınca daha üzülüyor insan. sizlere bişey olmamış boşverin. malesef ben size teknik konularda yardımcı olamam. çok fikrim olmuyor genelde ne yapılır ne edilir. ama sanırım tampon ve far değişse bile zaten hazır olan orjinalleriyle değişecek. yenilenmiş olurlar. puntonun ön farı değişince sonradan mutlu olmuştum yepisyeni oldu diye :) . inşallah aracınız güzel şekilde yapılır yine görüşürüz dertleşiriz. kendinize iyi bakın, çok sıkılmamaya çalışın...

maniax dedi:
@kimi-emd

hocam hay Allah ya yeni gördüm. malesef olabiliyor işte böyle ama insanın içinden keşke kendim çarpsaydım suçlu olsaydım diye geçiyo malesef. birisi gelip siz yolunuzda giderken çarpınca daha üzülüyor insan. sizlere bişey olmamış boşverin. malesef ben size teknik konularda yardımcı olamam. çok fikrim olmuyor genelde ne yapılır ne edilir. ama sanırım tampon ve far değişse bile zaten hazır olan orjinalleriyle değişecek. yenilenmiş olurlar. puntonun ön farı değişince sonradan mutlu olmuştum yepisyeni oldu diye :) . inşallah aracınız güzel şekilde yapılır yine görüşürüz dertleşiriz. kendinize iyi bakın, çok sıkılmamaya çalışın...
Çok sağolun murat hocam akşam üzücü bi olay yaşadım sakındığın göze çöp batıyor ne yapalım olan oldu artık amacım en az hasarla atlamak 

@kimi-emd Hocam çok geçmiş olsun, bence bir kan akıtın mutlaka. 

O kadar küçük şey için bagajı değiştirmeye gerek yok bence, tamponuda değiştirmeden yapılabiliyorsa(ki yapılabiliyormuş Tarık Abim açıklamış :) ) değiştirmemeye çalışın derim.

@kimi-emd Hocam gecmis olsun. Oncelikle cana zarar gelmemiş en onemlisi. Canınızi sikmayin gerisi hallolur ins. Tamponun yirtik ve catlaklarini plastik kaynagi denen bir sistemle kaynatiyorlar eger açısı ve yeri uygunsa Ankara da ki autoking bu konuda iyi. Eski aracim clionun basina da benzer bir durum gelmisti Ankara renaultmais tamponu tamir icin autoking e gondermisti dusunun.

Eger satacaksaniz degisimden uzak durun mumkun oldugunca tamir ettirin. Hele bagaj kapağını kucucuk birsey icin değiştirmeyin satarken kamyon çarpmış muamelesi yapiyorlar direk.

Tekrar gecmis olsun hocam.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fcsrn dedi:
@kimi-emd Hocam çok geçmiş olsun, bence bir kan akıtın mutlaka. 

O kadar küçük şey için bagajı değiştirmeye gerek yok bence, tamponuda değiştirmeden yapılabiliyorsa(ki yapılabiliyormuş Tarık Abim açıklamış :) ) değiştirmemeye çalışın derim.
Çok sağolun hocam inşallah tamponuda değiştirmeden en az hasarla halletmeye çalışacam 

@kimi-emd çok geçmişler olsun. cana geleceğine mala gelsin derler. Allah sevdiklerinize bağışlamış, gerisi halledilir yavaş yavaş, sıkıntı yapmayın.
Sağolun hocam Allaha çok şükür kardeşime ve bana  bişey olmadı ama  iyiki vw almışım o kadar sert çarpmaya sadece hafif sarsıldık başka araba olsaydı ALLAH korusun kafamızı filan vurabilirdik.

@kimi-emd

Çok geçmiş olsun. Kesinlikle sakınılan göze çöp batıyor. Dünya malı dünyada kalır,  o yüzden üzmeyin tatlı canınızı. 

ansolak dedi:
@kimi-emd Hocam gecmis olsun. Oncelikle cana zarar gelmemiş en onemlisi. Canınızi sikmayin gerisi hallolur ins. Tamponun yirtik ve catlaklarini plastik kaynagi denen bir sistemle kaynatiyorlar eger açısı ve yeri uygunsa Ankara da ki autoking bu konuda iyi. Eski aracim clionun basina da benzer bir durum gelmisti Ankara renaultmais tamponu tamir icin autoking e gondermisti dusunun.

Eger satacaksaniz degisimden uzak durun mumkun oldugunca tamir ettirin. Hele bagaj kapağını kucucuk birsey icin değiştirmeyin satarken kamyon çarpmış muamelesi yapiyorlar direk.
sağolun ahmet hocam güzel dilekleriniz için burda sizlerle teselli buluyorum. Aracımda tamponda çatlak var ve bir kaç yerden tırnakları kırılmış bagaj kapağındada çok hafif bir eğiklik var. Ankarada ki auto kinge aracını verenler çok iyi bahsetmiyorlar aracı daha  kötü yapıp teslim ediyorlarmış o yüzden kafam biraz karışık şimdi satarken alıcı için servis değişimli mi daha iyi olur yoksa tamir mi bilemedim babamda sade tamponla stopu serviste orjinaliyle değiştirmemi tavsiye ediyor. Sizce ne yapmalıyım?

kdombayci dedi:
@kimi-emd

Çok geçmiş olsun. Kesinlikle sakınılan göze çöp batıyor. Dünya malı dünyada kalır,  o yüzden üzmeyin tatlı canınızı.
Sağolun hocam dediğinize katılıyorum dünya malı dünya da kalıyo bizler mallarımızın sadece emanetçisiyiz Allahım inşallah daha büyük dert keder vermez 

@kimi-emd Hocam çok geçmiş olsun. Plastik aksam onarımları-değişimleri fazla problem oluşturmuyor. Kullanım için değişimi tercih ederdim ancak satmayı düşünüyorsunuz "niye bu kadar hasar kaydı?!" gibi soruları en aza indirmek adına aklınıza yatan bir yer olursa boyatmak daha makul bir karar diye düşünüyorum. Alıcılar tramere haddinden fazla takılıyor ne yazık ki.
Bagaj için ise; 

Önceki aracımda ön yolcu kapısına Şaşmaz'da göçük düzeltme işlemi yaptırdım ancak çok memnun kalmamıştım. Sonrasında bir arkadaşımdan duymuştum arama motorunda "Ankara göçük timi" olarak aratırsanız yaptıkları paylaşımlar hasarın onarımı açısından bir fikir oluşturur diye düşünüyorum.
Allah beterinden korusun hocam...

Odyolog dedi:
@kimi-emd Hocam çok geçmiş olsun. Plastik aksam onarımları-değişimleri fazla problem oluşturmuyor. Kullanım için değişimi tercih ederdim ancak satmayı düşünüyorsunuz "niye bu kadar hasar kaydı?!" gibi soruları en aza indirmek adına aklınıza yatan bir yer olursa boyatmak daha makul bir karar diye düşünüyorum. Alıcılar tramere haddinden fazla takılıyor ne yazık ki.
Bagaj için ise; 

Önceki aracımda ön yolcu kapısına Şaşmaz'da göçük düzeltme işlemi yaptırdım ancak çok memnun kalmamıştım. Sonrasında bir arkadaşımdan duymuştum arama motorunda "Ankara göçük timi" olarak aratırsanız yaptıkları paylaşımlar hasarın onarımı açısından bir fikir oluşturur diye düşünüyorum.
Allah beterinden korusun hocam...
Sağolun hocam Allah inşallah daha büyük sıkıntı dert vermez. Dün kaza olmadan önce içimde bi sıkıntı vardı yerimde duramıyordum. Kaza oldu enteresan bir şekilde rahatlama geldi. Artık nazar mı çıktı da rahatladım bilemiyorum. Aracıma gelince forumdaki değerli hocalarımın yönlendirmesi sayesinde ya özel serviste ya da yetkili serviste sağ stop ve tampon değişimini yaptırıcam. Sonrasında da nasip olursa yapılır yapılmaz inşallah satışa çıkartıcam. Mevlamda yüzüme güler nasip eylerse gönlümde çok büyük oranda makyajlı golf var. Bir yandan da a3 sedan diye tutturan kardeşimi ikna edebilirsem.

kimi-emd dedi:
Hocam mazur görün isminizi bilmeden  yazıyorum öncelikle sağolun ilginiz için isminizi bilseydim isminizle hitap ederdim. Ben  ankarada yaşıyorum ankarada bildiğim kadarıyla batıkente var ve burda kaza raporu çıkan sonuçla işlem yaptırabilir miyiz ? çünkü karşı taraf çok büyük ihtimalle inşallah %100 asli kusurlu çıkacak. Eğer böyle bir şey olursa sizin yazınızıa istinaden  tamponuda değiştirmem
M.L Crassus Nickli Üstadımın ismi "Tarık"tır.

silvershadow dedi:
kimi-emd dedi:
M.L Crassus Nickli Üstadımın ismi "Tarık"tır.
Sağolun murat hocam bu vesileylede @M.L.Crassus tarık hocamın ismini öğrenmiş ve  tanışmış oldum.

kimi-emd dedi:
Sağolun hocam Allah inşallah daha büyük sıkıntı dert vermez. Dün kaza olmadan önce içimde bi sıkıntı vardı yerimde duramıyordum. Kaza oldu enteresan bir şekilde rahatlama geldi. Artık nazar mı çıktı da rahatladım bilemiyorum. Aracıma gelince forumdaki değerli hocalarımın yönlendirmesi sayesinde ya özel serviste ya da yetkili serviste sağ stop ve tampon değişimini yaptırıcam. Sonrasında da nasip olursa yapılır yapılmaz inşallah satışa çıkartıcam. Mevlamda yüzüme güler nasip eylerse gönlümde çok büyük oranda makyajlı golf var. Bir yandan da a3 sedan diye tutturan kardeşimi ikna edebilirsem.
Değerli Hocam;

Küçük kazalar büyükleri önler derler..

Allah kaza bela göstermesin bir daha..

Önemli olan cana gelmemiş olması. Maddi olanın bir şekilde telafisi mümkün zaten.

Geçmiş olsun tekrar.

kimi-emd dedi:
Sağolun murat hocam bu vesileylede @M.L.Crassus tarık hocamın ismini öğrenmiş ve  tanışmış oldum.
Bu arada Tarık Hocam, ben forum alemine daha yeni girerken efsane isimlerdendi Golf konusunda...

Her yerde ve her zaman gurur duyarak söylerim kendisinden bir şeyler öğrendiğim herkes üstadımdır ve saygıyı hak eder; Tarık Hocam ise bizzat yaşayarak ve yaşatarak pek çok konuda örnektir bana ve Kendisi de benim üstadımdır. @M.L.Crassus

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

Küçük kazalar büyükleri önler derler..

Allah kaza bela göstermesin bir daha..

Önemli olan cana gelmemiş olması. Maddi olanın bir şekilde telafisi mümkün zaten.

Geçmiş olsun tekrar.
Çok doğru murat hocam 5 dakika sonra  ne olacağımız belli değil.  Kazadır deyip fazla kafaya takmam lazım. 

silvershadow dedi:
kimi-emd dedi:
Bu arada Tarık Hocam, ben forum alemine daha yeni girerken efsane isimlerdendi Golf konusunda...

Her yerde ve her zaman gurur duyarak söylerim kendisinden bir şeyler öğrendiğim herkes üstadımdır ve saygıyı hak eder; Tarık Hocam ise bizzat yaşayarak ve yaşatarak pek çok konuda örnektir bana ve Kendisi de benim üstadımdır. @M.L.Crassus
@M.L.CrassusTarık hocam sağolsun dün çok ilgilendi kendisine  ve forumdaki arkadaşlarıma ilgileri için tekrar teşekkür ediyorum. Bu forumda golf hakkında özellikle sizden o kadar çok şey öğrendimki tarık hocam  sizin üstadınızsa bizim de üstadımızdır.

silvershadow dedi:

@silvershadowMurat Hocam ; teveccühün diyeceğim ama yetersiz kalacak. Kelime bulmak zor, güzel yürekli insan. Senin insanlara yardimci olmak, herkesin aynı anda yanında ve yardımında olmak istek ve yeteneğine yaklaşmak mümkün olmadığı gibi bunu istesek dahi yapabilmek de namümkün. Allah sana kuvvet versin ve ilk günkü enerjini daim kılsın. Utanıyorum, gerekli emotion ı bulamıyorum  :000108-medium:   :000177-medium:

@kimi-emd

Hocam büyük geçmiş olsun. İnsan uzulmeden edemiyor ama inanin ki caniniza, sevdiklerinize herhangi birsey olmamissa maddi hasarli kazalar bir sure sonra unutuluyor

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@kimi-emd; Hocam araçtan haber var mı? Neye karar verdiniz? Nasıl onarıyorsunuz? 

M.L.Crassus dedi:
@kimi-emd; Hocam araçtan haber var mı? Neye karar verdiniz? Nasıl onarıyorsunuz? 
Tarık hocam aracımı pazartesi günü vw etimesgut yetkili servisine bıraktım. Yarım saat öncede danışmanım aradı tamponun değişmeyeceğini ve  stobun değişeceğini bu işlemlerin trramerde 1600 TL tutacağından  bahsetti. Ancak servisler arası çok işçilik farkı olduğunu eskihisarın daha uygun yapacağını söyledi. Şimdi eski hisara ulaşmaya çalışıyorum bayi olduğu için işçiliği düşük gösterilerse tramerde de o kadar az kayıt çıkar tampon değişmiyo stop fiyatı 170 lira dedi sadece tammpondaki sensör braketleri ve işçilik 1600 TL tramer kaydı için çok geldi .Durum bu şekilde şimdi tampon değimeyecekse aslında dışarıda da yapılabilir ama yapılan her işlemi ispatlamak için yetkili servis daha uygun olur gibi

@M.L.CrassusHocam şimdi eski hisarla görüştüm işlemler eski hisarda yapılırsa tramerde  kayıtların 800-900 arasında olacağını söylediler. Bende aracımı eskihisara götürmeye kara verdim.

Geçmiş olsun hocam şu sıralar benimde başımda böyle talihsizlikler var.Herkes gibi cana geleceğine mala gelsin diyerek gönlünüzü ferah tutun.Allah daha kötüsünü göstermesin.

SAYGILARLA

hocam buyuk gecmiş olsun cana gelmesin önemli olan o

Gecmis olsun hocam.

Allah daha buyuklerinden korusun sikmayin canınızı.

Çok geçmiş olsun Allahım beterinden saklasın...

Çok çok geçmiş olsun Semih hocam.

Umarım artık bu yaşadığınız son talihsizlik olur. 

Fotoğrafları şimdi gördüm. Semih Hocam tekrardan çok geçmiş olsun.

hocam büyük geçmiş olsun..canınızı sıkmayın beterlerinden esirgesin RABBİM, bana sorarsanız tanıdığınız bir ustaya götürün.girişini yaptırın arkadan vurduğu için 100 de 100 karşı taraf suçlu olacaktır.tampon boyanır bagaj kapağında pekte ciddi bir şey gözükmüyor.stoplarıda hazır değişecekken ledli olanlarla bile değiştirebilirsiniz. emin olun serviste hasar kaydı çok çıkıyor.

Geçmiş olsun. allah daha büyüklerinden saklasın. Bir gariban sevindirin bence.

Geri
Üst Alt