6,5" Composition Media APP Connect

Bu cihaz Golf 5 -6 için, Golf 7 için olan yeni çıkıcak ve adaptör'e gerek yok. Dezavantajı cd çaları yok. 

Arkadaşlar,

2016 Polo Allstar
Parça numarası 19B ile biten 6,5 ' Composition Media mevcut, ana menüde App Connect yok. Almanya'ya şase numarası ile birlikte App Connect kullanmak istediğimi belirten fakat Doğuş ve yetkili servislerin tam olarak doğru cevap vermediklerini yazdım. Almanya'dan gelen cevap aynen aşağıdaki gibidir...

Sehr geehrter Herr Yesilguen,

vielen Dank fuer Ihre E-Mail.

Die App Connect Dienste sind fuer Ihren Volkswagen Polo aus technischen Gruenden leider nicht verfuegbar. Dies liegt vor allem
daran, dass die Software fuer App Connect in Ihrem Infotainment System fehlt.

Eine manuelle Freischaltung ist daher nicht moeglich. Selbst ein Einbau einer aktuellen Infotainment-Generation wuerde daran
nichts aendern.

Wir bitten um Ihr Verstaendnis hierfuer.

Fuer weitere Fragen und Anregungen stehen wir Ihnen gerne zur Verfuegung.

Freundliche Gruesse
i. V. Mario Meyer i. V. Denis Magiera

Volkswagen AG
38436 Wolfsburg
Tel +49 (0) 5361 83 89 99 17
Mail to [email protected]
Homepage http://www.volkswagen.com

İ
Almanya'dan gelen ilk cevabın beni tatmin etmediğini, sosyal medyada 6,5 Composition Media ile App Connect kullananların olduğunu, Volkswagen'in Almanya internet sitesinde de Composition Media ünitesi'nin App Connect desteklediğini gösterdiğini ve Youtube'da yer alan bir video linki ekleyerek; 26 senedir lüks bir otomobil markasının satış sonrası hizmetler bölümünde çalışan teknik personel olarak bir yazılım güncellemesi / kodlama ile 6,5 Composition Media'da App Connect kullanılabileceğini düşündüğümü yazdım. Ancak yeni gelen cevap maalesef olumsuz. App Connect kullanabilmem için Discover Media'ya yükseltmem gerekiyormuş. Gelen cevap aynen aşağıdaki gibidir...

vielen Dank fuer Ihre E-Mail.

Die App Connect Dienste sind fuer Ihren Volkswagen Polo aus technischen Gruenden leider nicht verfuegbar. Dies liegt vor allem
daran, dass die Software fuer App Connect in Ihrem Infotainment System fehlt.

Eine manuelle Freischaltung ist daher nicht moeglich. Selbst ein Einbau einer aktuellen Infotainment-Generation wuerde daran
nichts aendern.

Wir bitten um Ihr Verstaendnis hierfuer.

Fuer weitere Fragen und Anregungen stehen wir Ihnen gerne zur Verfuegung.

Freundliche Gruesse
i. V. Mario Meyer i. V. Denis Magiera

Volkswagen AG
38436 Wolfsburg
Tel +49 (0) 5361 83 89 99 17
Mail to [email protected]
Homepage http://www.volkswagen.com

Sonradan alınmayla discover pro ile oluyorsa appconnect i olan ikinci el 6.5 composition media da başka araca aktarınca bir şekilde aktif edip çalışması lazım

Sonradan alınmayla discover pro ile oluyorsa appconnect i olan ikinci el 6.5 composition media da başka araca aktarınca bir şekilde aktif edip çalışması lazım
Evet belki bir şekilde aktif edilebilir ancak bu tip elektronik kontrol üniteleri şase numarasına kodlandığı için, sonradan başka bir şase numarasına kodlanamama sorunu da olabilir. Kendi adıma şuan için yapacak birşey yok. Bir süre daha beklemede kalıp gerekirse oem bir ünite alıp kullanacağım. Şuanda tek derdim iphone'u usb ile bağladığımda sadece şarj ediyor, usb aygıtı olarak görmüyor. Uygun olursa media-in girişi taktırmayı düşünüyorum.

Hocam bunun yerine biraz beklenip fiyatları oturduğunda ve yaygınlaştığında android interface taktırmak daha mantıklı gibi.Şu an 1650~2000 bandında ama 2-3 firmada var.Yaygınlaştığında fiyatı düşerse taktırırım.Hem 2 yıl garantili hem de torpidoda sd cart olan tüm vag araclara uyduğundan satarken söküp alabilirim de.Geri görüş kamerasınıda hediye ediyorlar

İyi günler. 5.8 inch ekranımı 6.5 inch ekranla değiştireceğim. Ama 5.8 lik ana ünite değişmeden aynı üniteyle 6.5 ile sorun yaşar mıyım?

Aylar sonrasinda ancak firsat bulabildim foto paylasmaya.

Hala bir gelisme yok mu sonradan takilan unitelerde AppConnect aktiflestirme konusunda?

IMG_9732.JPGIMG_9726.JPG

Merhaba Arkadaşlar,

Bu konuyu çok araştırmış ve muzdarip olmuş biri olarak, geçen hafta arkadaşımın yeni aldığı Skoda Superb'e bindim. Apple CarPlay nasıl diye sordum, haberi bile yok. Hemen menuye girip bağlandım, superb de ekran 8'' bu arada. Hiç bir sorun olmadan çalıştı, navigasyonu açtık cayır cayır. Şimdi bana hava atıyor her gördüğünde, ben de her seferinde iç geçiriyorum...

Benim gibi iç geçiren herkese geçmiş olsun, saol Doğuş bir kez daha!!!

Can.

Öncelikle Merhaba arkadaşlar,

Bende bu konuda şanssızım. Artık araştırmamak mı acelecilik mi Satış temsilcisinin eksik bilgi vermesi mi 2016 ekim ayında gelen Highline aracımda 19B var maalesef. Daha önceden umursamadığım pek dikkat etmediğim bir konuydu ta ki arkadaşımın aracında bunu görene kadar bende olmadığını acı da olsa anladım ve sanırım yapılabilecek bir şey yok :(  sistem.jpg

ben şimdi farkettim benim sistemde 19B ama bana saçma geliyor 1 arka kamera takınca carplay in açılması 

Merhaba,ilk durusmamiz bu persembe idi.mahkeme bilirkisi atadi.mart ayinin sonuna dogru (tam gunu su an aklimda degil)adliye otoparkinda inceleme yapilacak.

Bu arada aranizda benim gibi mahkeme yoluna gidecek olanlar olursa diye soyluyorum;

Dogus karsi mahkeme dilekcesinde benden haksiz ,mesnetsiz iddialarda bulunan haksiz menfaat elde etmeye calisan ,art niyetli gibi insanin ruhunu oksayan secme ifadeler de kullanmis.Sizin de basiniza gelirse sasirmayin diye soyluyorum.

Gorusmek uzere,
Merhaba hocam,

Son durum hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kamera değiştiği zaman medya ekranı torpido cihazı da değişiyor hocam.
Hocam kamera değiştiği derken, kamera opsiyonu olmayan aracı, Geri görüş kamerası ile sipariş edersek App-Connect açık geliyor demek istediniz anladığım kadarıyla değil mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam kamera değiştiği derken, kamera opsiyonu olmayan aracı, Geri görüş kamerası ile sipariş edersek App-Connect açık geliyor demek istediniz anladığım kadarıyla değil mi ?

Açık gelmiyor hocam. Sadece açılabilir hale geliyor.

Bu iş benim Canımı baya sıktı
En iyisi telefonu koyuyorum açıyorum navi yi kafaya takmamaya çalısıyorum

Geri
Üst Alt