6,5" Composition Media APP Connect

Belki zorunlu bi durum olur ise mesela parça temin edilemez falan gibi dediğiniz olabilir fakat ben bunu taktırdım kaydedin diyemiyoruz ama bence bi yöntem olabilir denemedim ama mantıklı geldi ilk fırsatta deneyip sonucu bildiririm cihazı aracın üzerinden söküp can geteway ile dışarıda bağlantı kurmak aktivasyon için sase numarasını manuel giriyoruz o girdiğimiz şase numarasında aynı parça numarasına sahip olan mib cihazda app connect  i yüklü olmalı sonra hopp app connect bedavaya bizde ? Çünkü o saşe no server da ne yüklü ise cihaza o geliyor sonra sa geteway bizim cihazda bağlı olduğu için de parça koruma istemiyor bu yöntemi başka donanımları açmak için yapıldığını duydum hatta bi kısmına şahit oldum bence mantıklı ama denemeden kesin diyemeyiz 

Belki zorunlu bi durum olur ise mesela parça temin edilemez falan gibi dediğiniz olabilir fakat ben bunu taktırdım kaydedin diyemiyoruz ama bence bi yöntem olabilir denemedim ama mantıklı geldi ilk fırsatta deneyip sonucu bildiririm cihazı aracın üzerinden söküp can geteway ile dışarıda bağlantı kurmak aktivasyon için sase numarasını manuel giriyoruz o girdiğimiz şase numarasında aynı parça numarasına sahip olan mib cihazda app connect  i yüklü olmalı sonra hopp app connect bedavaya bizde ? Çünkü o saşe no server da ne yüklü ise cihaza o geliyor sonra sa geteway bizim cihazda bağlı olduğu için de parça koruma istemiyor bu yöntemi başka donanımları açmak için yapıldığını duydum hatta bi kısmına şahit oldum bence mantıklı ama denemeden kesin diyemeyiz 

Böyle birşey yapılabiliyorsa çok iyi olur gerçekten deneyip bilgi verebilirseniz bende ikinci el bir cihaz bulup alırım hemen [emoji4]

Yok öyle birşey hocam yapamazsın mib için diyorum yamur sensörü bir kontrol ünitesi değil ünitenin parçası o sebeple çalışır aktivasyon olayı yok ama app connect online bağlantı ile açılıyor donanım serbest bırakma diye bir seçenek var odis de 5f kontrol ünitesine online olarak satın alınan kod yazılıyor ve sende kullanıyorsun ama mib değişir ise bu cihaz arabaya kayıtlı değil diye hata veriyor ve kod elinde kalıyor ve üzgün ve mutsuz şekilde eve dönüyoruz 
bende 819B ünite vardı ve ben bunu cıkartıp 824B olan App Connect ünite aldım. ilk etapta taktım ve çalışmadı çünkü vw güvenlik için direk taktığınızda ünite araça kodlanmadıysa yani tanıtılmadıysa cihazdan hiç ses gelmez.. üzerinde ekranda bir yazı belirir ve güvenlik vs 3 kelime bir şey yazar. 

sonrasında üniteyi araça kodladık ve herşey normal fabrikadan geldiği şekilde çalışmaya başladı. şu ana kadar sıkıntı vs olmadı. yalnız daha önce menüde olmayan zaten cihazın desteği olan App Connect logo menüye geldi. bastığınızda zaten direk aktivasyon için satış vs görüşün der herkes bilir bunu ... direksiyonda ses tuşuna 819B ünite olduğunda bastığımda ekranda bir şey belirmez yalnız orta konsolda ibrenin ordaki renkli ekranda destek yok yazardı 824B taktıktan sonra artık direksiyon üzerinde basınça 6.5'' ekranda destek için açtırmalısınız vss yazı cıkmakta.. 

diyeceğim oo ki servisi arayınca şasi veriyor ve oo şasi üzerinde tanımlı sistemden ünite desteğine bakarak destek olup olmadığı bilgisi veriyor. bu sonradan discovery pro ve media taktırasanız dahi gidip şasiyi servise gidip bak kardeş artık bende bu ünite yok değiştirdim demeye ne gerek var .. sizin ünite desteğiniz olursa kodu araça kodlayıp aktif etmek kalacak.

Şimdi o olay dediğiniz gibi değil sen demesen bile cihaz değiştiği belli olur ve app connect aktivasyonu yapamazsınız araç sasisinde hangi mib cihaz var ise o sadece online olarak aktive edilir başka cihazla aktivasyon yapılamaz 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bak işte buraya kadar herşey güzel o aldığımız kod (e-bay de 600 tl servislerde soyulamya gerek yok) senin aracında sonradan takılan bir mib cihaz var ise işe yaramıyor fabrika arabayı üretirken üzerine ne taktı ise kaydediyor ve bunları server da saklıyor sen mib cihazı değiştirince e bay dan aldığın kodu servere bağlanarak yükleyemiyorsun diyorki bu cihaz bu arabanın değil yüklenemez 

Doğuş Ankara'dan 1.2 Comfotline için teklif aldım, içinde 5" COMPOSITION COLOUR ekran var, geri görüş kamerası yok.

1. Satın alma aşamasında ekranı 6.5" Composition Media veya Discover Media taktırmak istedim, satıcı arkadaş "araba garanti dışı kalır, Doğuş olarak biz bunu yapmıyoruz" dedi.

2. Standart donanımda gelen 5" ekranda neredeyse hiçbir özellik yok, İstanbul'daki özel bir VW bayii 6.5" Composition Media ekran için 1700 TL+KDV, CarPlay lisansı için 1500 TL+KDV istiyor.

3. Doğuş Ankara ise "bunu yaptırırsanız 2 yıl garantiden faydalanamazsınız" diyor.

Görüş ve yorumu olan var mı? Gerçekten garanti dışı mı olur sıfır araç?

Doğuş Ankara'dan 1.2 Comfotline için teklif aldım, içinde 5" COMPOSITION COLOUR ekran var, geri görüş kamerası yok.

1. Satın alma aşamasında ekranı 6.5" Composition Media veya Discover Media taktırmak istedim, satıcı arkadaş "araba garanti dışı kalır, Doğuş olarak biz bunu yapmıyoruz" dedi.
2. Standart donanımda gelen 5" ekranda neredeyse hiçbir özellik yok, İstanbul'daki özel bir VW bayii 6.5" Composition Media ekran için 1700 TL+KDV, CarPlay lisansı için 1500 TL+KDV istiyor.
3. Doğuş Ankara ise "bunu yaptırırsanız 2 yıl garantiden faydalanamazsınız" diyor.
Görüş ve yorumu olan var mı? Gerçekten garanti dışı mı olur sıfır araç?
Hayır hocam sadece medya cihazınız garanti dışı olur. Öyle bir hakları yok.

3200 +kdv çok ciddi bir miktar apo usta 4000 tl ye discovery mib 1 veriyor gibi hatırlıyorum 

Hayır hocam sadece medya cihazınız garanti dışı olur. Öyle bir hakları yok.
Doğuş Oto Ankara bunda ısrar ediyor ama ısrar nedenini anlamıyorum. "Biz ekran değişimini de yapmayız" diyorlar.

3200 +kdv çok ciddi bir miktar apo usta 4000 tl ye discovery mib 1 veriyor gibi hatırlıyorum 
Herhalde en makulü, Comfortline arabaya tonla pardikten sonra 1500 TL daha verip lisans almak ve CarPlay'i 5"'lik, 400*240 benekli dandik ekranda kullanmaya kasmak veya doğrudan 2016 Skoda almak.

Bravo Doğuş ve VW. 2017 yılında verdikleri dandik radyolara bak; http://webspecial.volkswagen.de/infotainment/tr/tr/radionav-start.html

Bahsettiğiniz Discovery Mib 1 bu sanırım; http://www.kenwood-electronics.co.uk/car/oem/vw/DNX516DABS/ ama 2014 sonrası Golf desteği yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,ilk durusmamiz bu persembe idi.mahkeme bilirkisi atadi.mart ayinin sonuna dogru (tam gunu su an aklimda degil)adliye otoparkinda inceleme yapilacak.

Bu arada aranizda benim gibi mahkeme yoluna gidecek olanlar olursa diye soyluyorum;

Dogus karsi mahkeme dilekcesinde benden haksiz ,mesnetsiz iddialarda bulunan haksiz menfaat elde etmeye calisan ,art niyetli gibi insanin ruhunu oksayan secme ifadeler de kullanmis.Sizin de basiniza gelirse sasirmayin diye soyluyorum.

Gorusmek uzere,

@OSCAR WILD teşekkürler hocam bilgilendirme için.

Adliye otoparkında aktif edilmeye mi çalışılacak hocam?

Geri
Üst Alt