2020 Passat 1.5 Business aliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@erkan163 tesekkür ederim

defalarca okumak istemiyorsaniz konuya girmezsiniz, sorun olmaz

araba almak üzere olan arkadaslara yol göstermek icin paylasim yaptim, onlarda dogru tercih oldugunu onayladilar-fikir sahibi oldular, aklimdaki süpheleride giderdiler sagolsunlar

golf passatin yaninda cocuk-genc arabasi mi? evet, yalan yok, herkes böyle düsünüyor, doblo golfe yol verir mi? arabayi aldim yan yola giriyorum, doblo bana yol verdi, inanamadim, ayrica banada cok yakismadi bu araba, babasinin arabasinin anahtarini calmis  firlamaya benzedim, uzun süre kullanmayi düsünmüyorum, "bu ekonomik sartlarda parami en iyi sekilde koruduktan" sonra satarim, büyük ihtimalle eylül-ekim gibi ilanini görürsünüz, o zaman bir mk8 style-troc ile bunun fiyatini karsilastirmali buraya atarim, hep beraber bakariz duruma,  hep beraber tecrübe etmis oluruz, forumun amacida bu degil mi zaten

son olarak ilk tercihim  yunus grisi golf 8 1.5 r-line'di, stokta olsa 400 bine kadar  alirdim, o arabaya deger, baska bir dünya ama stokta r-line'nin hicbir motorunu ve rengini bulamadim

Golf passatın yanında neden çocuk/genç arabası kalsın hocam. Sırf boyuttan derseniz katılmıyorum. Elbette ama D segment başkadır. Arabanızı güle güle kullanın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ucozer 

20 yasinda bir genc Passat hayali mi kurar? yoksa golf hayali mi?

Passat tipik yasli arabasidir benim gözümde, benim passat icin yas skalam 40+

Mantikli oldugu icin aldim, yoksa diger mesajlarimda da belirtigim gibi büyük arabaya ihtiyacim yok,

Passat fani degilim, ilk tecrübelerim bu sekildeydi, onu yazdim, gücenmeye gerek yok

Yakinda krizler biterse mk8 rline konusu acabilrim, aklim o arabada kaldi

[mention=2799]ucozer[/mention] 
20 yasinda bir genc Passat hayali mi kurar? yoksa golf hayali mi?
Passat tipik yasli arabasidir benim gözümde, benim passat icin yas skalam 40+
Mantikli oldugu icin aldim, yoksa diger mesajlarimda da belirtigim gibi büyük arabaya ihtiyacim yok,
Passat fani degilim, ilk tecrübelerim bu sekildeydi, onu yazdim, ama cok alindi arkadaslar, gerek yok.
Yakinda krizler biterse mk8 rline konusu acabilrim, aklim o arabada kaldi

Yasima uygun
47 yim

Ruhuma uygun degil passat

Ruhum 18

Golfcuk benlik

Yaş 34 evliyim 2 çocuk var, birkaç yıl içinde ben de passata geçerim inşallah.

Hayırlı olsun tekrardan kazasız belasız kullanın inşallah

Sürüsle, islevsellikle ilgili ilk deneyimler ve 1.0 Tsi ile kiyaslama:

• 1.5 tsi DSG ile daha uyumlu gibi geldi bana, kararsizlik daha az ama ikiside DQ381 sanzuman olmasi lazim
  •  Ben trafikte cok kalirim ve cok kisa mesafe sürerim, o yüzden benim "yakit tüketimim cok yüksektir ve kiyas-referans alinamaz". 1.0 tsi ile ortalama 8-8.5 litre yaktigimi Passat ile 8.0 yakmam sanirim ACT modu ile ilgili, sürekli eco ve 3 silindir isareti cikiyor, ama dedigim gibi yogun trafik ve kisa kisa mesafeler. Acikcasi 10lt bekliyordum golften sonra, hybrid olsa demek cok daha az yakar
  • Bagaj Passat'in cok büyük 580 litre ama cok kullanissiz, Golf'ün bagaji 380 litre ama cok kullanisli, bagaj yönünden Golf'ü cok ariyorum
  • Rüzgar sesi: Rüzgar sesini cok aliyor, Golfte 100 kmh'de baslayan ses Passat'ta 70 ile basliyor, tamamiyla hayal kirikligi ve cok rahatsiz edici.
  • Arkalar bagimsiz süspansiyon olmasi lazim, ama bence bagimsizlar cok abartiliyor, torsiyon cubuklu golften extra bir fark görmedim, belki alisamadigimdan ama golfle virajlarda arabaya daha hakim hissediyordum, kasislerde-cukurlarda bir farkda yok.

@krym Yani Golften iyi yanları bagaj ve yakıt mı?

Çok ilginç gerçekten.

@Musaaksoy

yaktin beni mk8, amcalar gibi passat kullaniyorum senin yüzünden, bu kadar tipsiz olmak zorundamiydin :sofor:

@Terms bagaji iyi degil benim icin ama büyük bagaj ihtiyaci olanlarin isteklerini karsilar, cok kullanissiz golfe göre

Sürüsle, islevsellikle ilgili ilk deneyimler ve 1.0 Tsi ile kiyaslama:

• 1.5 tsi DSG ile daha uyumlu gibi geldi bana, kararsizlik daha az ama ikiside DQ381 sanzuman olmasi lazim
  •  Ben trafikte cok kalirim ve cok kisa mesafe sürerim, o yüzden benim "yakit tüketimim cok yüksektir ve kiyas-referans alinamaz". 1.0 tsi ile ortalama 8-8.5 litre yaktigimi Passat ile 8.0 yakmam sanirim ACT modu ile ilgili, sürekli eco ve 3 silindir isareti cikiyor, ama dedigim gibi yogun trafik ve kisa kisa mesafeler. Acikcasi 10lt bekliyordum golften sonra, hybrid olsa demek cok daha az yakar
  • Bagaj Passat'in cok büyük 580 litre ama cok kullanissiz, Golf'ün bagaji 380 litre ama cok kullanisli, bagaj yönünden Golf'ü cok ariyorum
  • Rüzgar sesi: Rüzgar sesini cok aliyor, Golfte 100 kmh'de baslayan ses Passat'ta 70 ile basliyor, tamamiyla hayal kirikligi ve cok rahatsiz edici.
  • Arkalar bagimsiz süspansiyon olmasi lazim, ama bence bagimsizlar cok abartiliyor, torsiyon cubuklu golften extra bir fark görmedim, belki alisamadigimdan ama golfle virajlarda arabaya daha hakim hissediyordum, kasislerde-cukurlarda bir farkda yok.
Valla hocam ben cidden şaşırdım bu yorumunu görünce, özellikle rüzgar sesi hususunda. Davlumbazlardan gelen lastik sesi değil dimi hocam? 

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt