2020 Passat 1.5 Business aliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@krym 2020-2021 model gelen sıfır vw marka araçların ön kapıları genelde düşük geliyor . Bayide de bir çok aracı inceledim kapıları bile düzgün kapanmıyor. Büyük ihtimalle sizin aracınızda da aynı problem var ayar yaptırsanız rüzgar sesinde de azalmayı fark edersiniz . 
Çok enteresan bir bilgi, pandemi kalite kontrol departmanlarına da vurdu malesef, Toleranslar arttırıldı. 

@tiesay @mbonat bahadır bey haklı doğuş grubunda araçlar teslim edilmeden bir kapı ayarı hikayeleri var. Bizim golf 7-7.5 larda da vardı. Bayideki araçların bu şekilde olmasının sebebi de herhangi bir teslim durumu olmaması. Belki böyle bir konu olabilir dikkat etmekte fayda var.

@farukal Normal şehir içi yollarda tek taraflı geçilen kasislerde, logar kapaklarında, bozuk asfaltta çok rahat anlaşılıyor hocam. Hatta daha da iyi anlamak için arkaya oturmak lazım torsiyon sağ teker girse sol arkada oturan bile bam diye yiyor darbeyi. Bağımsız da bu olay bildiğimiz yok. Adı üstünde bağımsız, konfor etkisine basit bir örnek

Golf'ten Passat'a geçtiğimde rüzgar sesi beni de rahatsız etmişti. Bunu tarif etmek zor; 90-110 ile giderken ciddi bir yol sesi var içeride. Dönüp bakıyorsun "camı yada tavanı mı açık unuttum ben?" diye... Ama araç 140-150 vs giderken ses daha az... Gerçekten bu olay böyle, arabayı sattıktan sonra bir kaç incelemede denk geldim orada da benzer yorumlar yapılmıştı.

Süspansiyon konusu ise bence abartılan bir konu. Passat'ın süspansiyonları sınıfı içinde yerlerde... Burası ayrı, bir mondeonun konforu ve darbe sönümlemesi Passat'ın yanında S500 kalır resmen. Ancak bağımsız süspansiyon, torsiyon çubuğu falan; 1.4-1.5'lik arabalarda olsa ne, olmasa ne...

@mbonat Hocam benimde bu konuda dikkatimi çeken bir şey var. Ses olarak birşey farketmedim ama Sol ön kapı daha zor kapanıyor gibi geldi sert kapatmak gerekiyor. Diğer kapılara göre hafif kapatınca tam kapanmıyor. Şuan ben alıştım tabi bir tık daha sert kapatıyorum ama bir ayarı vs oluyorsa yaptırtmak isterim.

@MrEngineer 

@mbonat Hocam benimde bu konuda dikkatimi çeken bir şey var. Ses olarak birşey farketmedim ama Sol ön kapı daha zor kapanıyor gibi geldi sert kapatmak gerekiyor. Diğer kapılara göre hafif kapatınca tam kapanmıyor. Şuan ben alıştım tabi bir tık daha sert kapatıyorum ama bir ayarı vs oluyorsa yaptırtmak isterim.
hocam son zamanlarda ciddi anlamda volkswagen araçların kapılarında problem var . Showroomdaki arabanın kapısını kapatamadım 5-6 kez denedikten sonra satış danışmanı bir de ben deneyeyim diyerek sert kapatınca kapandı 🤣 Arabanın çizgilerini kapının üst alt noktalarını kontrol edin büyük ihtimalle kapınızda ayarsızlık vardır .

Çok enteresan bir bilgi, pandemi kalite kontrol departmanlarına da vurdu malesef, Toleranslar arttırıldı. 

@tiesay @mbonat bahadır bey haklı doğuş grubunda araçlar teslim edilmeden bir kapı ayarı hikayeleri var. Bizim golf 7-7.5 larda da vardı. Bayideki araçların bu şekilde olmasının sebebi de herhangi bir teslim durumu olmaması. Belki böyle bir konu olabilir dikkat etmekte fayda var.

@farukal Normal şehir içi yollarda tek taraflı geçilen kasislerde, logar kapaklarında, bozuk asfaltta çok rahat anlaşılıyor hocam. Hatta daha da iyi anlamak için arkaya oturmak lazım torsiyon sağ teker girse sol arkada oturan bile bam diye yiyor darbeyi. Bağımsız da bu olay bildiğimiz yok. Adı üstünde bağımsız, konfor etkisine basit bir örnek
2 tane golf aracım oldu ondan sonra passata geçtim . Çok kısık sesle müzik dinleyen biri değilim ama bariz fark olsa fark ederdim diye düşünüyorum. Kapıların ayarsızlığı sonucunda tam anlamıyla kapanmadığı için ses alıyor olabilir . 

@krym hocam tekrardan hayırlı olsun, kazasız belasız günler dilerim.

Umarım yanlış anlaşılmam, günümüzde güncel olarak bunu tecrübe eden çok fazla insan olmadığını düşünerekten algıyı bir de ben 68 model Anadol' un içinden anlatmak istedim arkadaşlar, *saygı ve *sevgi. Trafikte saygı görmek ve saygı göstermek elbetteki çok güzel çok hoş. Ama birde hem saygı hem sevgi görmek daha da hoş.

Son derece bakımlı olan 68 model tek kapı yuvarlak far Anadol ile yola çıktığımda elbetteki haddimi bilerek yolda ilerliyorum, ama bazı yollarda mesela beylikdüzü rampasında sol şeritten 70-90  kaptırıp [ bazen mecburen böyle oluyor sola geçiyorum çünkü o dik ve uzun rampada trafik ağırlaştığında Anadol motoru ile tekrardan aracı toparlayıp hızlanmak zor oluyor, ve gerçekten 70-90 çünkü ibre bi 70 bi 90 titriyor hangisi doğru bilmiyorum ] çıkarken arkamdan kimse sağa geç diye sellektör yapmıyor sabırla bekliyor, yol almak istediğimde kolaylıkla yol veriyorlar v.s. işte bu işin saygı kısmı. 

Trafikte durduğumda yan araçlardan veya yanında duran halk otobüsünün o sürgülü camından çıkan bir kafadan sorulara maruz kalabiliyorsun, geçen gün yine trafikte dururken bir mercedes kullanıcısı ruhsatı çıkarttı hocam kaç defadır denk geliyorum yolda sana Allah aşkına 2 gün değişelim araçları dedi :)  tamam deseydim elbetteki kabul etmeyecekti ama güzel jestler bunlar. 

Mesela bir restaurant veya cafe tarzı yere yanaştığında öyle kaçamak bakışlarla falan karşılaşmıyorsun. Doğrudan " aaa Anadol" sesini duyabiliyorsun ( her zaman değil tabi ki ) ve gelip sorular soruyorlar, kimisi çocuğunu kaputa oturtarak, kimisi sürücü koltuğuna oturarak fotoğraf çekiyor. İşte bu da işin sevgi kısmı :)   

Yani aynı terimleri herkes kendi dünyasında farklı düzeylerde yaşıyor, kazasız belasız günler dilerim.

20210408_153423.jpg

Screenshot_20210408-153453_Gallery.jpg

20210408_153545.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@nebraska Tesekkür ederim,

bende sizi gördüm sanirim, araba kimrizi, icinde asili süslemeler vardi, cok güzel duruyordu.

Passat'in toplumda algisi konusunda sanirim yanlis anlasildim, bahsettigim konu pozitif birsey degil, insanlar icinden nasil bir manyak-mafya bozuntusu-özentisi cikar bilmedikleri icin, trafikte bulasmiyorlar, passat kullanan kadinin dedigide buydu, insanlar korkuyor. (tabiki bu arabayi kullanan dogru düzgün insanlarda var)

Halbuki beni camdan görseler "firlama" derler, benim tipime bakip  kimse bana mafya demez :)

Ben daha cok baby Face "Brad Pitt" tarzi oluyorum :)

Arabayi garajdan iki-üc kere cikardim malum virüs yüzünden, site güvenligi gecen gün beni ilk defa bu arabada gördü,  normalde "naber-nasil gidiyor" falan diye selamlasiriz bu sefer:

Hos geldin Reis dedi

Bende  gaza gelip " Eyvallah yigenim " dedim :D

Bu Passat aligisi konusunda sanirim ben buraya daha cok seyler yazarim, iyi bir gözlemciyimdir

Golften sonra büyük bagaj, coluk cocuk arkada rahat etsin diye tercih edilir ama golfcüler genelde aile büyüdügü zaman bu arabayi tercih etmiyor, bende fazla süremem bu arabayi, iyi güzel ama kan uyusmazligi gibi birsey var aramizda.

@krym evet şimdi algının hangi yönünü kastettiğinizi daha iyi anladım, boş verin  onları siz hocam doğru karar verdiniz, passat ın keyfini çıkartın. Reis çekmek istiyorlarsa da bırakın çeksinler o zaman :)   

Merhaba arkadaslar,

Bugün garaja indim, 20 gündür araba yatiyordu, aküde sorun cikmasin diye bir tur atayim dedim, hemde forum icin fotograf cekme planlarim vardi....

Ama o da ne??

Cakmaklik-230v priz hicbiri calismiyor, ilk önce kamera bozuk zannettim, megersem elektrik almiyormus cakmakliktan, araba daha yeni 100kmyi gecti, seni ayakta alkisliyorum VW!!!!

Servis randevusu aldim haftaya pazartesiye, elektrik riskli oldugu icin kendim sigortayi degistirmek istemedim

Merhaba arkadaslar,

Bugün garaja indim, 20 gündür araba yatiyordu, aküde sorun cikmasin diye bir tur atayim dedim, hemde forum icin fotograf cekme planlarim vardi....

Ama o da ne??

Cakmaklik-230v priz hicbiri calismiyor, ilk önce kamera bozuk zannettim, megersem elektrik almiyormus cakmakliktan, araba daha yeni 100kmyi gecti, seni ayakta alkisliyorum VW!!!!

Servis randevusu aldim haftaya pazartesiye, elektrik riskli oldugu icin kendim sigortayi degistirmek istemedim
1 hafta önce çakmaklık içine metal  usb bellek düştüğü için sigorta attı benim de.

Belki öyle birşey olmuştur. Ya da araç kamerası sigortayı attırmıştır.

Bunun için servise gitmeye çok gerek yok gibi hocam,

özledim servisi&bayiyi gezeyim, hem de araç çalışmış olsun: yolda aküsü dolsun derseniz siz bilirsiniz  :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt